NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Horné Savojsko - letná aktívna dovolenka na horách či pri jazere

Horné Savojsko je obľúbeným turistickým cieľom nielen počas zimnej sezóny, kedy sa návštevníci schádzajú do zimných lyžiarskych stredísk, ale rovnako tak aj v priebehu letnej sezóny, ktorá na svoju širokú ponuku láka turistov zo všetkých kútov sveta.

Jazero Annecy a jeho okolie

Územie Horného Savojska je na severe ohraničené Ženevským jazerom, ktoré je najväčším jazerom v Alpách, na východe švajčiarskymi a talianskymi hranicami, na juhu zasahuje až takmer k Albertville a na západe jeho pomyselnú hranicu tvorí jazero Bourget. Ďalšou významnou vodnou plochou v tomto regióne je jazero Annecy, ktoré je považované za jedno z najčistejších v Európe. Okrem kúpania a relaxácie na niektoré z mnohých pláží si môžete zapožičať napríklad kajak pre dvoch, paddleboard alebo vodný bicykel a objavovať krásy okolitej prírody z vodnej hladiny. Okolo celého jazera vedie skvele udržiavaná cyklotrasa, ktorá ďalej pokračuje cez Ugine až do Albertvillu. Výzvou pre zdatnejších cyklistov je potom výjazd do sedla Forclaz, odkiaľ sa poskytujú tie najkrajšie výhľady na jazero. Sedlo je obľúbeným miestom paraglidistov a zoskok v tandeme je ponúkaný aj širokej verejnosti. Na brehu jazera sa v údolí pod horskými masívmi rozkladá Annecy, najväčšie a zároveň hlavné mesto Horného Savojska, ktoré je vďaka sieti vodných kanálov a spleti úzkych romantických uličiek často prezývané ako "francúzske Benátky". Okrem prechádzky po historických pamiatkach láka staré mesto aj posedenie v niektorej z mnohých príjemných kaviarní a reštaurácií.

Mekka alpinizmu - Chamonix

Na území Horného Savojska sa nachádza najvyššia hora Európy, Mont Blanc (4.810 m), ktorej masív priťahuje každoročne tisíce alpinistov a horolezcov. Ideálnou základňou nielen pre adrenalínových nadšencov, ale aj pre vyznávačov klasickej vysokohorskej turistiky, je legendárny Chamonix. Mesto aj celé údolie s divokou riekou Arve ponúka skvelé zázemie pre dokonalú aktívnu dovolenku. V ponuke je okrem už spomínanej turistiky ďalej aj cestná cyklistika, zjazdy na horských bicykloch, vodné športy (rafting, kanoistika), tenis, golf, zaistené cesty, tzv. Ferraty a ďalšie. Ak zavítate do Chamonix, nemali by ste vynechať výlet lanovkou na vrchol Aiguille du Midi (3.842 m), odkiaľ sa vám naskytnú nezabudnuteľné výhľady na najvyššej európskej masívy vrátane Mont Blancu. Pre bezcitnejších je pripravená aj nová presklená vyhliadková plošina neďaleko ľadovca Mer de Glace. Ten je druhým najväčším ľadovcom Álp a dostanete sa k nemu buď pešo z medzistanice lanovky na Aiguille du Midi alebo typickým červeným vláčikom, ktorý vás z Chamonix vyvezie až do stanice Montenvers.

UŽITOČNÉ ODKAZY

http://www.savoie-mont-blanc.com/en


https://en.lac-annecy.com/


https://www.chamonix.com/


https://www.france-voyage.com/travel-guide/haute-savoie-departement.htm

HLAVNÁ PONUKA OBLASTI

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, alpinizmus, rafting, windsurfing, paragliding, ferraty, golf


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel, Bern, Lausanne, Genève, Annecy, Sévrier, Giez

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel, Bern, Montreux, Martigny, Trient, Chamonix

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?