NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Savojsko - nielen lyžiarska destinácia

Pri zmienke o Savojsku sa väčšine českým a slovenských turistov najčastejšie vybavia zimné radovánky v zasnežených Alpách. Hornaté Savojsko, ktorého správnym strediskom je Chambéry, je ale čím ďalej tým častejšie vyhľadávaným cieľom aj letnými turistami, túžiacich po aktívnom oddychu v srdci prekrásnej prírody zelených Álp.

Široká ponuka pre letnú dovolenku v Savojských Alpách

V nádhernej savojskej horskej krajine vyrástlo počas minulého storočia až neskutočných 63 turistických rezortov, primárne vybudovaných pre zimný cestovný ruch, ku ktorému sa počas posledných rokov pridala aj široká letná ponuka. Klasickú pešiu, vysokohorskú a cyklistickú turistiku doplňuje zjazd na horských bicykloch, alpinizmus, športové lezenie, zaistené cesty (tzv. Ferraty), najrôznejšie vodné športy na jazerách a riekach, lyžovanie na ľadovci, skatepark, golf, loptové športy, bobové dráhy atď. Rôznorodú ponuku vonkajších aktivít rozširuje navyše aj možnosť relaxácie vo wellness centrách s bazénmi a relaxačnými zónami. Na svoje si tak príde snáď každý turista.

Krásy prírodných parkov Savojska

Na území Savojska sa nachádzajú 3 prírodné parky - Národný park La Vanoise, ktorý bol prvým národným parkom vo Francúzsku a nájdete v ňom tie najznámejšie horské turistické strediská, ako sú Tignes, Val d'Isère, Val Thorens alebo Val Cenis, ďalej potom Regionálny prírodný park Bauges, rozkladajúci sa medzi Chambéry a Albertville, a tretím je Prírodný park Chartreuse, nesúci rovnaké meno ako svetoznámy francúzsky bylinný likér. Dokonalé prírodné scenérie nadchnú nejedného vyznávača aktívnej dovolenky. Odlesky horských jazier vytvárajú dokonalé obrazy alpskej prírody s masívmi rozoklaných vrcholov, pod ktorými sa rozprestierajú zelené horské lučiny s lenivo sa pohybujúcimi kravami a všadeprítomnými svišťami.

Letné lyžovanie na ľadovci v Tignes

Vďaka karte My Tignes Open, ktorú ubytovatelia poskytujú k týždennému pobytu zdarma, ponúka stredisko Tignes nepreberné možnosti športového vyžitia, vrátane 150 km tratí pre horské bicykle. Nechajte sa vyviezť zadarmo na kopec a vychutnajte si adrenalínový zjazd po trati ľubovoľnej obtiažnosti. Počas časti letnej sezóny stredisko ponúka aj spoplatnené lyžovanie na ľadovci.

Val Cenis je vhodné pre rodiny s deťmi, aktívnych turistov aj nadšených cyklistov.

Obľúbená lyžiarska destinácia Val Cenis počas letnej sezóny opäť ožíva, aby ponúkla svojim návštevníkom široké športové aj kultúrne možnosti. Za 14 eur je možné v stredisku dokúpiť týždennú kartu Pass Exploration, ktorá vás oprávňuje k využívaniu lanoviek v rámci celej oblasti Eskimo (Val Cenis, Aussois, Valfréjus, La Norma) a s ktorou ďalej získate prístup ku tridsiatke rôznych aktivít, napríklad neobmedzený vstup do verejného bazéna, partie bowlingu, jazdu závesnú dráhou Tyrolienne, 1h lukostreľby alebo napr. návštevu miestnej syrárne s degustáciou. Lokalita ako stvorená pre vysokohorskú turistiku v alpskej prírode v okolí nádherného jazera Lac du Mont Cenis láka aj vyznávačov horskej cyklistiky - legendárny výjazd do sedla Col de l'Iseran si nemôžete nechať ujsť.

UŽITOČNÉ ODKAZY

http://www.savoie-mont-blanc.com/en


https://www.france-voyage.com/travel-guide/savoie-departement.htm


http://www.tignes.net/


http://www.haute-maurienne-vanoise.com/


http://www.maurienne-tourisme.com/

HLAVNÁ PONUKA OBLASTI

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, lyžovanie na ľadovci, zjazdy na horských bicykloch, ferraty, vodné športy, golf


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel Bern, Lausanne, Genève, diaľničný výjazd Annecy Sud, Albertville, Moûtiers, Bourg St. Maurice, Tignes

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel Bern, Lausanne, Genève, Annecy, Chambéry, St. Jean-de-Maurienne, Modane, Lanslebourg / Lanslevillard - Val Cenis

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?