NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Bešeňová je obec na Slovensku ležiaca v okrese Ružomberok. Je známa preodvšetkým svojími termálnymi prameňmi a kúpeľami. Minerálne pramene so zvýšeným obsahom vápniku, horčíku, sodíku, draslíku a železa využíva miestny Vodný park. Ide o kúpele s dlhou tradíciou, ktoré však v posledných 10 rokoch zažili obrovský rozvoj. Dnes sa jedná o jednoznačne najmodernejší areál termálnych kúpeľov s aquaparkom na Slovensku.

Veľmi obľúbený komplex vonkajších termálnych bazénov

Termálny komplex poskytuje 5 vonkajších bazénov, voda vyviera z hĺbky 1.987 m a má teplotu 60,5°C, v jednotlivých bazénoch sa však upravuje jej teplota na prijateľnejších 26 až 39 °C. Tento komplex je veľmi obľúbený a hojne navštevovaný, samozrejme najmä pre svoju liečivú geotermálnu vodu, ktorá má veľmi priznivé účinky na ľudský organismus. Doprajte si relaxáciu v termálnych bazénoch, uvolnenie v saunách alebo na niektorej z mnohých druhov masáží. Bešeňová je optimálna pre rodinnú dovolenku s deťmi so skvelou zábavou na tobogánoch a šmýkľavkách

Pestrá paleta atrakcií v neďalekom okolí

Neďaleko obce Bešeňová sa blízko priehrady Liptovská Mara, populárnej rekreačnej nádrže, nachádza známe archeologické nálezisko Havránok so sídliskom z mladšej doby železnej.


Komu by nestačil termálny park v samotnej Bešeňovej, fantastický aquapark Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši, najväčší stredoeurópsky vodný park s celoročnou prevádzkou a termálnymi prameňmi, je vzdialený len 17 km.


Len 28 km je vzdialená Jasná v Nízkých Tatrách na úpätí Chopku, na ktorého vrchol (2.024 m n. m.) odtiaľto vedie moderná kabínová lanovka. Jasná leží na konci Demänovskej doliny, ktorej najväčšími atrakciami sú Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa Slobody.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?