NEV-DAMA a.s.

Wellness vhodné pre seniorov

Dovolenka pre seniorov
S nami môžete cestovať v každom veku. Zájazdy pre seniorov ponúkajú odpočinok, zážitky aj aktívnu dovolenku a spoznávanie nových miest.

Túžite si na dovolenke predovšetkým odpočinúť a nabrať nové sily? Potom okrem kúpania, opaľovania a výletov zamierte taktiež do kúpeľných či wellness komplexov. Nenájdete lepšie miesto, kde dokonale uvoľníte vaše telo aj myseľ ako práve kúpele a wellness centrá. Nechajte odplaviť stres a negatívne myšlienky a urobte niečo pre svoje zdravie a pohodu. Poradíme vám, aké wellness procedúry sú ideálne pre seniorov.

Masáže

Či už vás trápi bolesť, cítite napätie, alebo máte iné zdravotné ťažkosti, vyskúšajte masáže. Aplikácia tlaku na rôzne miesta na tele pôsobí blahodárne na zdravie i psychiku človeka. Masáže sú veľmi vhodnou wellness procedúrou pre seniorov. Medzi najznámejšie druhy masáží patria:

 • Klasická masáž – je základným typom masáže, uľaví pri bolesti chrbta, krku, šije, podporuje rozhýbanie lymfatického systému a prekrvenie kože.
 • Reflexná masáž – spočíva v aplikácii tlaku na plochy a priehlavky nôh, ktoré sú spojené s rôznymi orgánmi, čím dochádza k ich stimulácii.
 • Regeneračná masáž – má pozitívny vplyv na zdravotný stav a duševnú pohodu, uvoľňuje pokožku, pomáha pri odplavovaní škodlivín z tela, zlepšuje krvný obeh a odstraňuje únavu.
 • Shiatsu – ide o typ masáže, ktorý uvádza do pohybu energiu v akupunktúrnych dráhach tela za pomoci tlaku, dotyku alebo preťahovania rôznych partií.
 • Aroma masáž – veľmi obľúbený typ masáže, pri ktorej sa aplikujú vonné oleje – pozitívne ovplyvňuje celkový telesný stav.
 • Lymfodrenáž – spočíva v rytmickej masáži, vďaka čomu dochádza k zlepšeniu toku tkanivového moku a odplaveniu odpadových látok z tela. Využíva sa napr. na odstránenie dlhodobej únavy, celulitídy a pri ďalších zdravotných problémoch.

Zábaly

Zábaly spočívajú v nanesení liečivej látky na pokožku, ktorá má blahodárne účinky na telo. Medzi najobľúbenejšie zábaly v súčasnosti patria napr.:

 • Parafínové zábaly – podporujú prekrvenie a odplavenie škodlivín z tela.
 • Bahenné zábaly – pozitívne ovplyvňujú regeneráciu pokožky, odstraňujú odumreté bunky, pomáhajú pri kožných problémoch, chorobách pohybového aparátu a podporujú krvný obeh.
 • Voskové zábaly – dochádza počas nich k nenásilnému odovzdávaniu tepla do ľudského tela, čo pozitívne ovplyvňuje imunitný systém.

Kúpele

Jednou z najjednoduchších relaxačných techník je kúpeľ. Pobyt vo vode má upokojujúci efekt a napomáha k uvoľneniu tela i mysle. Existujú rôzne druhy kúpeľov, ktoré sú vhodné pre seniorov. Medzi najobľúbenejšie patria:

 • Perličkový kúpeľ – podstatou perličkového kúpeľa sú perličky vzduchu, ktoré sa vytvárajú vo vode a majú masážny efekt.
 • Bylinný kúpeľ – ide o kúpeľ s prídavkom rôznych bylín, ktoré majú liečivé účinky.
 • Uhličitý kúpeľ – kúpeľ s obsahom oxidu uhličitého napomáha prekrveniu kože, okysličeniu orgánov a celkovo posilňuje imunitný systém.

Kúpele a termálne pramene

Termálne pramene pôsobia vďaka vysokému obsahu liečivých látok (predovšetkým minerálov) blahodárne na telo človeka. Nájdete ich v termálnych kúpeľoch, kde môžete podstúpiť napr. pitné kúry, inhalácie, kúpele a ďalšie kúpeľné procedúry s využitím pozitívnych účinkov termálnych prameňov. Pobyt v termálnych kúpeľoch je ideálny pre seniorov.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?