NEV-DAMA a.s.

Slovenské jazerá

Dovolenka pri jazere
Nie je nič príjemnejšie, než sa v horúcich letných dňoch ponoriť do osviežujúcej vody. Vynechajte tento rok more a vyskúšajte krištáľovo čistú vodu jazier v obklopení nedotknutej prírody.

Láka vás dovolenka pri jazere v krásnom prostredí? Odporučíme vám nádherné slovenského jazerá vhodné pre letnú dovolenku, pri ktorých nájdete veľa možností letných radovánok od kúpania cez vodné športy až po turistiku.

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je ľadovcové jazero na južnej strane Vysokých Tatier. Je 640 metrov dlhé, 600 metrov široké a 20 metrov hlboké. Na brehoch jazera sa nachádza rovnomenná osada, ktorá je známa klimatickými kúpeľmi. Štrbské Pleso sa pýši priezračnou vodou, ktorá sa v letných mesiacoch ohreje na približne 19 °C. Neďaleko Štrbského Plesa sa však nachádzajú skvelé vodné parky AquaCity Poprad, Aqua Park Zakopane a Aquapark Tatralandia, kde si milovníci vodných radovánok a plávania prídu na svoje. Štrbské Pleso je skvelým východiskovým miestom pre túry do prírody (Furkotská, Mlynická a Mengusovská dolina).

Slnečné jazerá

Slnečné jazerá sú jedným z najnavštevovanejších rekreačných stredísk na Slovensku. Nachádzajú sa v mestečku Senec v Podunajskej nížine neďaleko Bratislavy. Ide o umelo vytvorené jazero (zlúčené z pôvodne piatich umelých jazier), ktorého súčasná rozloha je viac ako 100 hektárov a hĺbka dosahuje až 12 metrov. Skvelé zázemie v podobe rôznych možností ubytovania, reštaurácií, požičovní potrieb pre vodné športy, detských aj športových ihrísk (napr. plážový volejbal, tenis, futbal, minigolf a pod.), čistá prírodná voda a priaznivé podnebie zaručuje perfektnú letnú dovolenku plnú vodných radovánok. Na svoje si tu prídu tiež nadšenci rybárčenia. Na jazere je možné urobiť si plavbu na vodnom bicykli, kajaku alebo člne. Pri nepriazni počasia odporúčame návštevu miestneho Aquaparku Senec s mnohými vnútornými aj vonkajšími bazénmi a wellness centrom.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?