NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Omiš 

je mesto ležiace v Bračskom prielive južne od Splitu pri ústí rieky Cetiny pod pohorím Omiska Dinara. Vďaka dokonalému opevneniu sa ho nikdy nepodarilo dobyť Turkom. Najcennejšou pamiatkou v malom historickom centre je katedrála Sv. Michala zo 13. stor. Hlavná ulica je veľmi rušná a nájdete tu veľké množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní, stánkov a veľké trhovisko. Omiš sa pýši jednou z mála prírodných piesočnatých pláží v Chorvátsku.

Brela 

je hlavne vďaka prekrásnym bielym kamienkovým plážam a azúrovému mori nesporne najvyhľadávanejším mestom na Makarskej riviére a jedným z najkrajších miest v celom Chorvátsku. Rozkladá sa na miernom svahu pod strmými zrázmi pohoria Biokovo, ktoré ich chránia a zmierňuje letné horúčavy. Na skalnatých a nezastavaných miestach pobrežia sa rozprestierajú píniové a cypruštekové háje.

Baška Voda 

je prístav 10 km severozápadne od Makarskej, jedno z významných a rušných letovísk Makarskej riviéry. V okolí sa pestuje vinič, olivovníky, figovníky a višne maraska. Hojnej vegetácii dominujú borovicové lesy. Malebné letovisko Baška Voda patrí k najobľúbenejším v Strednej Dalmácii. Sú tu početné kaviarne, obchody, reštaurácie a bohatý nočný život, proti Brele má však menej exkluzívny, skôr ľudovejší ráz.

Baško Polje 

je malé pokojné stredisko v bohatej zeleni píniového lesa, ležiace na Makarskej riviére pod majestátnym masívom pohoria Biokovo, neďaleko strediska Baška Voda. Je charakteristické prekrásnymi kamienkovými plážami prerušovanými vybetónovanými plochami k odpočinku. Aj v hlavnej sezóne nájdete na rozdiel od okolitých letovísk na tunajších plážach pokoj, a preto je Baško Polje ideálne pre rodiny s malými deťmi.

Promajna 

je malá obec v rovnomennej zátoke na Makarskej riviére, 6 km severozápadne od Makarskej. Rozkladá sa jednak na samotnom pobreží, ale čiastočne aj vo svahu nad morom. Asi 1 km severozápadne od obce leží pri mori Djeca selo so svojím ústavom pre talasoterapiu (liečbu morskou vodou). Promajna je príjemné miesto pre jednoduchšiu dovolenku strávenú na nádhernej kamienkovej pláži v tieni borovíc.

Makarska 

je rušné mesto s veľkou ponukou nočného života, najznámejšie letovisko v Dalmácii, ležiace 62 km juhovýchodne od Splitu v širokej zátoke. Má príjemné podnebie s vysokým počtom hodín slnečného svitu, pred severnými vetrami ju chráni horský masív Biokovo. Okolie Makarskej oplýva hojnosť vegetácie, najmä borovicových lesov, a to aj pri dlhých štrkových plážach. Je tu aj Malakologické múzeum mušlí, najväčší svojho druhu na svete. Pozdĺž širokého pobrežia vedie promenáda lemovaná palmami, plná reštaurácií a obchodíkov.

Tučepi 

je obľúbené letovisko na Makarskej riviére, 3 km juhovýchodne od Makarskej. Vyniká mimoriadne bohatou vegetáciou a dlhou plážou obklopenou borovicovým porastom, tvorenou drobnými okruhliakmi a pieskom, s pozvoľným vstupom do mora. Leží v širokej zátoke, ťahajúce sa až k susednej Podgore. Veľmi blahodarne tu pri pobyte pôsobí tesná blízkosť Biokova a jeho horského podnebia.

Hvar 

je známy ostrov s veľmi bohatou históriou a príjemným podnebím. Dedina Vrboska, ležiaca v hlbokej zátoke neďaleko starého Gradu, má malebné historické jadro s dominantným opevneným kostolom zo 16. storočia. Pláže lemované borovicovými lesmi sú kamienkové alebo kamenisté, more je tu čisté a pokojné.


Doporučené trasy:

Znojmo, Hatě CZ/A, Viedeň

Split

České Budějovice, Dolní Dvořiště CZ/A, Linz

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?