NEV-DAMA a.s.

Stredná Dalmácia je všeobecne spolu so svojimi ostrovmi pokladaná za najkrajšiu oblasť východného Jadranu a mnohí jej verní návštevníci dokonca tvrdia, že je to najkrajšia prímorská oblasť na svete, a to pre unikátnu harmóniu prírody a výtvorov ľudských rúk.

Príroda k nej bola naozaj štedrá: členité pobrežie s kúzelnými zátokami, žiariacimi svojimi belostnými drobnými okruhliakmi a pieskom, malebné siluety menších aj väčších ostrovov, plochejších aj hornatých, s nespočetnými polostrovmi a zálivmi, horská hradba pohoria Biokovo vyrastajúca priamo z pobrežia tesne nad rušnými letoviskami , zeleň rozsiahlych borovicových lesov, udivujúce bohatstvo umeleckých pamiatok tunajších miest a mestečiek, z ktorých Split je dokonca zapísaný do listiny svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO alebo svojráz prímorských aj podhorských dedín.

Mnohé z tunajších letovísk majú starú tradíciu prímorských rekreačných pobytových miest, siahajúcu väčšinou do obdobia po prvej svetovej vojne. Práve českí aj slovenskí turisti boli aj v tejto oblasti pioniermi cestovného ruchu a niektoré nimi vtedy využívané ubytovacie objekty prežili po prestavbe až do dnešnej doby.

Preslávené sú dalmatínskej pláže s kombináciou hrubého piesku a drobnejších kamienkov, ktorú položila väčšina návštevníkov za príjemnejšie, než sú kamenisté pláže Istrie. Pláže sa tiahnu dlhé kilometre a rozsiahle borovicové lesy im poskytujú toľko žiadaný tieň. Tunajšia bohatá a všadeprítomná vegetácia je bezpochyby jedným z významných aspektov pôvabu a obľuby najmä Makarskej riviéry, ktorá je najznámejšou súčasťou Strednej Dalmácie.

Po stránke zábavy, športových príležitostí a kultúry sa tunajšie letoviska v posledných rokoch usilovne snažia dotiahnuť náskok západoistrijských stredísk.

Neprehliadnuteľnou prednosťou letovísk Strednej Dalmácie je skutočnosť, že vyrástla a žije ako súčasť tunajších osád, dedín, mestečiek a miest. Výrazný dalmatínsky kolorit ovplyvňuje život na celom pobreží. Pre značnú časť návštevníkov je prínosom neustály kontakt s miestnymi obyvateľmi, poznávanie ich života a svojráznych zvykov. Automobilisti z Českej republiky aj Slovenskej republiky navyše uvítajú teraz oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie cestné spojenie, ktoré umožňuje novo dokončovaná diaľnica Záhreb - Split - Dubrovník.

Nedá sa nespomenúť ešte o možnostiach výletov do okolia. Historický Šibenik, Trogir a Split, vodopády rieky Krka, rafting na rieke Cetine, výlet loďou na ostrovy Brač a Hvar, to je len pár tipov na jedinečné zážitky, ktoré pozdvihnú Vašu dovolenku do ďalšej dimenzie.

Drvenik

je neveľké pokojné letovisko s 500 obyvateľmi, rozkladajúce sa v najjužnejšej časti Makarskej riviéry. Má dve časti, Gornja a Dolnja Vala. Dolnja Vala poskytuje priame trajektové spojenie s ostrovmi Hvar a Korčula. Nad obcou sa týči pohorie Rilić, časť masívu Biokovo, chrániace pobrežie pred vnútrozemskými klimatickými vplyvmi. Gornja Vala je menšia a pokojnejšia časť obce. Ponúka príjemné kamienkové pláže, čiastočne tienené urastenými píniami. Z pláže je nádherný pohľad na more a protiľahlý polostrov Pelješac. V miestnych krčmičkách a reštauráciách ponúkajú domáce špeciality z rýb a plodov mora. Zábavu a rôzne atrakcie nájdete v 11 km vzdialenom letovisku Gradac..


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz

Brno, Mikulov, Wien

Graz, Maribor, Zagreb, Karlovac, diaľničný výjazd Split, Split Split

Znojmo, Hatě, Wien

 • hotelové
 • apartmánové

Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz

Brno, Mikulov, Wien

Graz, Maribor, Zagreb, Karlovac, diaľničný výjazd Split, Split Split

Znojmo, Hatě, Wien

2 zájazdov / ubytovaní

***

Chorvátsko, Drvenik

 • 10 m
 • NIE
 • HB
 • ÁNO
 • NIE
 • NIE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytovania:
miestností: P2 komfotrt, P2M komfort balkon, Fam. 2+2 delux balkon, P2

***

Chorvátsko, Drvenik

 • 100 m
 • NIE
 • BS
 • ÁNO
 • NIE
 • NIE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: mono 3, mono 4

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?