NEV-DAMA a.s.

Stredná Dalmácia je všeobecne spolu so svojimi ostrovmi pokladaná za najkrajšiu oblasť východného Jadranu a mnohí jej verní návštevníci dokonca tvrdia, že je to najkrajšia prímorská oblasť na svete, a to pre unikátnu harmóniu prírody a výtvorov ľudských rúk.

Príroda k nej bola naozaj štedrá: členité pobrežie s kúzelnými zátokami, žiariacimi svojimi belostnými drobnými okruhliakmi a pieskom, malebné siluety menších aj väčších ostrovov, plochejších aj hornatých, s nespočetnými polostrovmi a zálivmi, horská hradba pohoria Biokovo vyrastajúca priamo z pobrežia tesne nad rušnými letoviskami , zeleň rozsiahlych borovicových lesov, udivujúce bohatstvo umeleckých pamiatok tunajších miest a mestečiek, z ktorých Split je dokonca zapísaný do listiny svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO alebo svojráz prímorských aj podhorských dedín.

Mnohé z tunajších letovísk majú starú tradíciu prímorských rekreačných pobytových miest, siahajúcu väčšinou do obdobia po prvej svetovej vojne. Práve českí aj slovenskí turisti boli aj v tejto oblasti pioniermi cestovného ruchu a niektoré nimi vtedy využívané ubytovacie objekty prežili po prestavbe až do dnešnej doby. Preslávené sú dalmatínskej pláže s kombináciou hrubého piesku a drobnejších kamienkov, ktorú položila väčšina návštevníkov za príjemnejšie, než sú kamenisté pláže Istrie. Pláže sa tiahnu dlhé kilometre a rozsiahle borovicové lesy im poskytujú toľko žiadaný tieň.

Tunajšia bohatá a všadeprítomná vegetácia je bezpochyby jedným z významných aspektov pôvabu a obľuby najmä Makarskej riviéry, ktorá je najznámejšou súčasťou Strednej Dalmácie. Po stránke zábavy, športových príležitostí a kultúry sa tunajšie letoviska v posledných rokoch usilovne snažia dotiahnuť náskok západoistrijských stredísk. Neprehliadnuteľnou prednosťou letovísk Strednej Dalmácie je skutočnosť, že vyrástla a žije ako súčasť tunajších osád, dedín, mestečiek a miest. Výrazný dalmatínsky kolorit ovplyvňuje život na celom pobreží. Pre značnú časť návštevníkov je prínosom neustály kontakt s miestnymi obyvateľmi, poznávanie ich života a svojráznych zvykov. Automobilisti z Českej republiky aj Slovenskej republiky navyše uvítajú teraz oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie cestné spojenie, ktoré umožňuje novo dokončovaná diaľnica Záhreb - Split - Dubrovník. Nedá sa nespomenúť ešte o možnostiach výletov do okolia. Historický Šibenik, Trogir a Split, vodopády rieky Krka, rafting na rieke Cetine, výlet loďou na ostrovy Brač a Hvar, to je len pár tipov na jedinečné zážitky, ktoré pozdvihnú Vašu dovolenku do ďalšej dimenzie.

Kaštel Stafilić

je stredisko v oblasti zvanej Kaštela, nachádzajúci sa medzi starobylými mestom Trogirom a Splitom, charakterizované množstvom pobrežných pevností (chorvátsky "kaštieľ") vybudovaných za vojny s Turkami. K príjemnému prežitiu dovolenky v Kaštele prispieva pôvabná rozmanitosťa miestnej krajiny. Na jednej strane sa týči 779 metrov vysoký masív Kozjak s príkrymi skalnými stenami, na druhej strane je blankytne modré more s ostrovmi všetkých veľkostí, hojnosťou slnka a priaznivým podnebím.


Doporučené trasy:

Brno, Mikulov, Wien

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz

Znojmo, Hatě, Wien

a ďalej

Graz, Maribor, Zagreb, Karlovac, diaľničný výjazd Split, Split

 • hotelové
 • apartmánové

Doporučené trasy:

Brno, Mikulov, Wien

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz

Znojmo, Hatě, Wien

a ďalej

Graz, Maribor, Zagreb, Karlovac, diaľničný výjazd Split, Split

2 zájazdov / ubytovaní

**

Chorvátsko, Kaštel Štafilič

 • 10 m
 • NIE
 • AI
 • ÁNO
 • NIE
 • ZDARMA
 • zdarma

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: bungalov A, bungalov B, P2/3, bungalov C, bungalov C klima

dospelý od 195 € / os..

26. 9. – 3. 10. 21, bungalov A

Detail zájazdu

***

Chorvátsko, Kaštel Štafilič

 • 300 m
 • ÁNO
 • BS
 • ÁNO
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytovania:
1 miestnosť: mono 2, mono 2/3, studio 3, mono 2+1
3 miestnosti: trilo 4, trilo 5

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?