NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis strediska

Riviera delle Palme je súhrnný názov označujúci strednú časť talianskeho jadranského pobrežia v najjužnejšom mieste regióne Marche a najsevernejšej časti kraja Abruzzo, ktoré sú od seba vzájomne oddelené ústím rieky Tronto. Z viac ako tridsať-kilometrového pásu k tejto oblasti prislúchajúcich letovísk je zďaleka najznámejšie San Benedetto del Tronto, mesto ležiace v regióne Marche a čítajúce úctyhodných 40.000 stálych obyvateľov. Ale aj ďalšie strediská sú už dlhšiu dobu v slovníku európskeho turizmu zavedenými pojmami. Veď ktorý "cestovateľ" nikdy nepočul také názvy, akými sú Cupra Marittima, Grottamare, Porto d'Ascoli, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica alebo Tortoreto Lido. Nutné však podotknúť, že názov Riviera delle Palme, v preklade Palmová riviéra, smie ako "ochrannú známku" používať výhradne región Marche, teda vyššie menovaná letoviska od Cupra Marittima po Porto d'Ascoli. Z geografického hľadiska sa ale jedná o jediný celok, charakter pobrežia sa takmer nemení a jednotlivé strediská dnes už spolu viacmenej zrastajú. Hlavným rozlišovacím znakom, ktorý dal vo svojej podstate celej oblasti aj názov, je úplne unikátny pás paliem, z nemalej časti introdukovaných umelo, tiahnuci sa pozdĺž prekrásnej prímorskej promenády. Týchto subtropických stromov tu je 20 pôvodných druhov a jedná sa tak o oblasť s ich najväčším výskytom v tejto zemepisnej šírke v celej Európe. Na záver odseku ešte doplňme, že celá oblasť leží na úpätí národného parku Gran Sasso, teda pod najvyššími vrcholkami Apenín dosahujúcich bezmála 3000 metrov nadmorskej výšky. A ak vynecháme lákavú ponuku celej rady zaujímavých výletov do krásnej horskej prírody, uvítame aspoň neodmysliteľný príspevok blízkeho horstva pre príjemne miernu klímu prímorského pásu.
V povedomí Talianov je v posledných rokoch oblasť Riviera delle Palme, hlavne potom jej "srdce" San Benedetto del Tronto, stavaná na úroveň dlhodobo najprestížnejších prímorských letovísk na Apeninskom polostrove, teda na rovnakú pozíciu s Rimini alebo Ligúrskou riviérou. Za tak výsadné postavenie vďačí Palmová riviéra nielen tradíciou miestneho cestovného ruchu, ktorého korene siahajú až do konca 19. storočia, ale predovšetkým neustálemu skrášľovania pláží aj promenády, výstavbe moderných hotelov, skvalitňovanie všetkých sprievodných služieb a širokú propagáciu. Ako jeden z pádnych argumentov uznania najvyššej prestíže uveďme aspoň "Benedetto" ako usporiadateľa spoločenských akcií celoštátneho významu, napríklad finále Miss Taliansko 2005.
Medzi českými a slovenskými turistami je Riviera delle Palme vyhlásená nielen širokými plážami s jemným svetlým pieskom, pozvoľným vstupom do mora, širokou ponukou zaujímavých výletov, z ktorých môžeme s pokojným svedomím odporučiť predovšetkým ostrovy Tremiti alebo vnútrozemské Loreto a Ascoli, ale aj nezvyčajne rozsiahlou ponukou apartmánového ubytovania. To je však väčšinou vo vyššej cenovej hladine. O to viac ale poteší pohľad do nášho cenníka. Doplňme ešte veľmi ľahkú dostupnosť z diaľnice spolu s nijako závratnou vzdialenosťou pri ceste z ČR alebo SR, čisté more a celkom ojedinelú širokú škálu športových aj kultúrnych aktivít po celej dĺžke pobrežia a výsledok je viac než jasný. Palmová riviéra je jednoducho príkladným synonymom vrchovato naplnenej dovolenky v prestížnom stredisku za rozumné peniaze.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov CZ/D, Regensburg, Mnichov, D/A, Innsbruck, Brenner A/I, Verona, Modena

České Budějovice, Dolní Dvořiště CZ/A, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio A/I, Udine, Mestre, Padova

Brno, Mikulov CZ/A, Vídeň, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio A/I, Udine, Mestre, Padova

a ďalej

Bologna, Rimini, Ancona, diaľničný zjazd San Benedetto del Tronto, San Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?