NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

BENEFITY


prosperujúce mesto s piesočnými plážami ocenenými Modrou vlajkou


unikátne skĺbenie krásneho historického mesta a nádherných pláží


vďaka prírodným podmienkam produkcie množstva potravín najvyššej kvality


v centre množstvo významných pamiatok vrátane románsko-gotickej katedrály z 15. storočia a rodného domu skladateľa Gioacchina Rossiniho s múzeom


každoročne v léte v Pesare Rossiniho operný festival


živá pobrežná promenáda lemovaná kvalitnými hotelmi


na dosah starobylé Urbino, rodisko Rafaela Santiho, renesančný klenot zbudovaný vojvodom Federicom da Montefeltro


miniatúrna republika San Marino a iné atraktívne výlety do okolia


Pesaro – unikátne skĺbenie krásneho historického mesta a nádherných pláží


Pesaro je mesto čítajúce 95.000 obyvateľov ležiace na pobreží Jadranu na severe kraja Marche. Spolu s historickým, výrazne menším, Urbino položeným vo vnútrozemí tvoria 2 sídla tej istej provincie. Po Ancone je najľudnatejším mestom celej oblasti Marche. Pesaro leží blízko hraníc s krajom Emilia Romagna, ktorého nesie početné charakteristiky, či už jazykové, kultúrne alebo gastronomické.


Mesto je lemované kopcovitou krajinou, ktorá chráni Pesaro pred západnými vetrami; klíma je tu preto veľmi príjemná. Pesarské pláže sú piesočnaté a od roku 2005 ocenené Modrou vlajkou.


Bohatá tradícia, prosperujúca súčasnosť


Mesto založili roku 184 pred Kristom Rimania. Za rímskeho cisárstva sa stalo významným ekonomickým centrom na ceste Via Flaminia spájajúca Rím a Rimini. Po páde rímskeho impéria Pesaro postupne ovládli Góti, Byzantínci, Longobardi a Frankovia, ktorí ho roku 774 n. L. venovali pápežskému štátu, ktorý mesto následne s kratšími prestávkami ovládal po celé dlhé storočia, až do zjednotenia Talianska roku 1860.


V okolí Pesaro sa vďaka priaznivým prírodným podmienkam produkuje rad potravín najvyššej kvality, za zmienku stoja najmä hľuzovky, olivový olej, syr "di fossa" a víno Sangiovese. Mesto je jedným z centier talianskeho nábytkárstva, produkujú sa tu najmä kuchynské linky. A v neposlednom rade je aj mestom motocyklov, z neďalekého Urbina pochádza najväčšia talianska legenda Valentino Rossi.


Gioacchino Rossini a mnoho pamätihodností


V centre Pesara môžete obdivovať celý rad významných pamiatok, medzi ktorými stojí za zmienku Palazzo Ducale z 15. storočia (dnes Prefektúra), románsko-gotická katedrála Panny Márie s nedokončenou fasádou, pevnosť Rocca Costanza z 15. storočia a rodný dom skladateľa Gioacchino Rossiniho s jeho múzeom. Od roku 1980 sa každoročne v lete odohráva v Pesare Rossiniho operný festival, zasvätený pamiatke tohto najväčšieho miestneho rodáka.


Z kvalitných hotelov za atraktívnymi výlety do okolia


Stredoveká štvrť nie je príliš vzdialená od pobrežnej promenády lemovanej hotelmi. Pesaro je preto ideálnou destináciou pre tých, ktorí radi kombinujú plážovú relaxáciu s poznaním miestnej bohatej histórie.


A komu by nestačilo samo historické centrum Pesar, má na dosah aj starobylé Urbino, rodisko Rafaela Santiho, renesančný klenot vybudovaný vojvodom Federicom da Montefeltro, miniatúrne republika San Marino, alebo Rimini, ktoré okrem starobylého centra ponúka aj nepreberné možnosti zábavy.


Doporučené trasy:

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena

a ďalej

Bologna, Rimini, dialničný výjazd Pesaro - Urbino

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?