NEV-DAMA a.s.

  • Lyžovanie v ČR

Lyžovanie v ČR

Najlepšie strediská pre rodiny s deťmi v Čechách

Váhate, do akého lyžiarskeho strediska v Českej republike vyraziť s deťmi? Dáme vám tipy na skvelé skiareály pre rodiny, ktoré ponúkajú zjazdovky pre začiatočníkov, lyžiarsku výučbu, detské parky, zábavu a aktivity pre najmenších.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn možno bez preháňania označiť za najlepšie české lyžiarske stredisko. Vďaka rôznorodosti tunajších zjazdoviek, od turistických modrých až po športovo ladené čierne trate, si tu na svoje prídu malí lyžiari aj ich pokročilejší rodičia. Pre začiatočníkov sú vhodné predovšetkým menšie skiareály Mísečky, Dolská a Davidovy boudy. V Špindli nájdete najlepšiu a najväčšiu českú lyžiarsku aj snowboardovú školu. Rodiny s deťmi ocenia aj miestne detské parky a bohaté možnosti zábavy po lyžovaní v podobe bobovej a sánkarskej dráhy, akvaparku a rôznych športovísk (napr. squash, tenis). Celkom disponuje Špindlerův Mlýn 24 km zjazdoviek, 92 km bežeckých tratí a 2 snowparkmi.

Harrachov

Rovnako blízky Harrachov ponúka rodinám s deťmi perfektnú zimnú dovolenku vďaka zjazdovkám, vlekom pre lyžiarov všetkých levelov a vekových kategórií a bohatej ponuke kurzov v lyžiarskych školách. Nielen tí najmenší návštevníci Harrachova sa môžu tešiť na pestrú škálu zábavy po lyžovaní – bobová dráha s možnosťou večerných jázd, každoročná stavba snehového hradu, atraktívne trasy pre pešiu turistiku (napr. Mumlavský vodopád) a ďalšie zábavné aktivity (bowling, skláreň, skimuzeum pod.).

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou sa pýši mnohými skvelými skiareálmi. Rodinám s deťmi odporúčame napr. Studenov s miernymi a širokými svahmi či Horní Domky so špičkovými zjazdovkami rôznych náročností a predovšetkým s detským Milka parkom. Milka park disponuje pojazdným pásom, vlastnou lyžiarskou školou a službou stráženia detí, takže tu môžete nechať svoje ratolesti, ktoré sa zabavia s ostatnými deťmi či pri výučbe lyžovania, zatiaľ čo si budete užívať nerušenú lyžiarsku dovolenku. Stredisko Rokytnice nad Jizerou má celkom 17 km zjazdoviek, 57 km bežeckých tratí a jeden snowpark.

Klínovec

Lyžiarske stredisko Klínovec v Krušných horách je taktiež ideálne pre rodiny s deťmi. Nájdete tu necelých 30 km zjazdových tratí rôznych náročností, 2 snowparky, lyžiarske školy aj detské parky s lyžiarskymi pásmi. Navyše ide o zimné stredisko so špičkovým zázemím, ktoré sa radí medzi najväčšie a snehovo najistejšie v ČR.

Filipovice

Filipovice sú malým rodinným skiareálom v Jeseníkoch, ktorý je veľmi vhodný pre rodiny s deťmi. Tunajší rozmanitý terén je optimálny ako pre detských začiatočníkov, tak aj pre ich pokročilejších rodičov. Obľúbený detský park a lyžiarska výučba pre najmenších navyše zabezpečí aktívny program pre deti a voľné chvíle pre ich rodičov. Celkom vo Filipovice nájdete takmer 3 km zjazdoviek a 25 km krásnych bežeckých tratí.

Bílá

V Beskydoch rodinám s deťmi odporúčame cenovo priaznivý skiareál Bílá disponujúci celkom 5,5 km zjazdoviek, 79 km bežeckých tratí a jedným snowparkom. Našim najmenším klientom sa bude páčiť predovšetkým na južných svahoch s prevažne ľahkými zjazdovkami, cvičným svahom s pojazdnými kobercami, modernou školičkou a detským parkom so zábavnými prvkami (napr. slalomy, kolotoče, trampolíny).

Lipno

Rodinám s deťmi odporúčame tiež lyžovanie na Šumave v skiareáli Lipno, ktorý poskytuje viac ako 10 km zjazdoviek, 3 pohodlné sedačkové lanovky, snowpark vhodný pre začiatočníkov i pokročilých a mnoho zábavných aktivít pre najmenších. Každé dieťa si iste zamiluje lišiaka Foxa, maskota areálu a jeho každodenné animačné programy, bobovanie vo Fox parku, výučbu lyžovania na ihrisku Fox parku s tromi pojazdnými kobercami a zábavnou skicrossovou traťou vhodnou pre malých aj veľkých lyžiarov.

Aké lyžiarske škôlky v ČR odporúčame?

Na horách v Českej republike nájdete mnoho lyžiarskych škôlok. Naši produktoví manažéri vám odporúčajú napr. Ski klub Rokytnice v Rokytnici nad Jizerou, ktorý sa zaoberá výučbou lyžovania najmenších detí, mladších žiakov, starších žiakov, juniorov aj dospelých.

Ako ďalšiu kvalitnú lyžiarsku školu môžeme odporučiť lyžiarsku a snowboardovú školu SKOL MAX v Špindlerovom Mlýne, ktorá je považovaná za miestnu jednotku. Jej profesionálni inštruktori naučia lyžovať ako deti, tak i dospelých. Počas výučby lyžovania tých najmenších je kladený dôraz na zapojenie zábavných prvkov, aby sa lyžovanie stalo pre deti predovšetkým radosťou. Začínajúci lyžiari môžu vyberať z privátnej či skupinovej výučby.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?