NEV-DAMA a.s.

prepravné zariadenie: 17

 • 11×

Zjazdové trate: 24,3 km

 • 7 km
 • 13,5 km
 • 3,8 km

bežecké trate: 92 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

702 - 1235 m n. m.

Lyžovanie v Špindlerovom Mlyne

 • po všetkých stránkach najlepšie lyžiarske stredisko v ČR, jediné porovnateľné so zahraničnou konkurenciou
 • na 25 km výborne preparovaných a plne umelo zasnežovaných zjazdoviek
 • vynikajúce lyžiarske podmienky spravidla až do neskorých jarných mesiacov
 • 16. 3. 2024 Svetový pohár v slopestyle na snowboarde mužov i žien
 • konečne začalo prepájanie Medvědína so Svatým Petrom
 • nesmierne rozsiahla a v horách ČR obdoby nemajúca ponuka polyžiarskeho vyžitia
 • vyššia cenová hladina oproti ostatným českým a moravským skiareálom

Špindlerův Mlýn – jednoznačne najlepšie české lyžiarske stredisko pokračuje v rozmachu

Špindlerův Mlýn, to je po všetkých stránkach najlepšie české lyžiarske stredisko, ktoré jediné znesie porovnanie so zahraničnou konkurenciou. Ponúka na 25 km výborne preparovaných a plne umelo zasnežovaných zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti od turistických modrých až po športovo ladených a často i nevídane strmé čierne trate.

Vďaka dostatku snehu a intenzívnemu umelému dosnežovaniu tu panujú vynikajúce lyžiarske podmienky spravidla až do neskorých jarných mesiacov.

Svatý Petr, dejisko významných športových akcií FIS

Hlavným lyžiarskym lákadlom Špindlerovho Mlýna je bez debaty skiareál Svatý Petr, dejisko významných športových akcií so zjazdovkou FIS – v minulej sezóne to bol Svetový pohár žien v alpskom lyžovaní 28. a 29. januára 2023, v tejto sezóne to bude Audi Snowjam 16. 3. 2024, Svetový pohár v slopestyle na snowboarde mužov i žien.

Podobne rozsiahly Medvědín láka južne orientovanými svahmi a najdlhšou lanovkou rezortu. Menšie, ale rovnako zaujímavé skiareály Mísečky, Labská a Davidovy boudy sú vhodné pre začiatočníkov, centrálne položený Krakonoš a Hromovka s nočným lyžovaním ponúkajúci prevážne červené zjazdovky, zatiaľ čo náročný a strmý Stoh takmer na konci údolia Dolského potoka je tou „najčiernejšou“ z miestnych čiernych zjazdoviek.

Hlavou skiareálu sú vysokokapacitné rýchle sedačkové lanovky, ktoré významne zredukovali niekdajšie nepríjemné rady odstrašujúcich dĺžok. Dokonale fungujúce skibusové prepojenie areálov zadarmo a bezplatné parkoviská sú v českých pomeroch zatiaľ stále skôr svetlou výnimkou.

Miliardové prepojenie Medvědína a Svatého Petra sa stáva realitou

Lyžiarske prepojenie hlavných skiareálov pripravuje stredisko skoro dvadsať rokov. Špindlerův Mlýn tento rok investoval 300 miliónov korún do dvoch nových zjazdoviek s umelým zasnežovaním na Hromovke a Medvědíne. Začalo tým dlho očakávané prepojenie Svatého Petra a Medvědína, ktoré výjde na viac než miliardu českých korún. Stredobodom prvej etapy prepojenia bude terminál neďaleko Labskej priehrady so sústavou nových lanoviek. Projekt počíta so skorým (do 4 rokov) rozšírením súčasných 25 kilometrov zjazdoviek na štyridsať. Jedna spojovacia kabínová lanovka povedie z polovice Medvědína k dopravnému terminálu, odkiaľ bude pokračovať nová šesťsedačka do koruny zjazdovky Hromovka. V spolupráci s KRNAP sa už čiastočne odlesňujú koridory budúcich nových lanoviek a zjazdoviek.

V nadchádzajúcej zimnej sezóne ponúkne Špindl dve rozšírené a dve úplne nové zjazdovky na Hromovke a v Medvědíne. Spolu meria 2 500 metrov a v budúcnosti sa ešte predĺži.

Červená zjazdovka nazvaná Přehradní začína pri hornej stanici Hromovky, v budúcnosti povedie až k plánovanému lanovkovému terminálu na parkovisku pri Labskej priehrade. Meria 1 500 metrov. Zhruba v polovici trate sa lyžiari napoja na stávajúcu turistickú cestu, aby sa pohodlne dostali späť k dolnej stanici lanovky Hromovka.

Ďalšia nová, zhruba kilometer dlhá zjazdovka Lesní sa tohtoročnú zimu otvorí na Medvědíne. Lyžiari na ňu odbočia z červenej zjazdovky. Nová zjazdovka Lesní vedie okolo Bedřichova z Medvědína, v súčasnosti končí pri krížení s Vodárenskou zjazdovkou. Po vybudovaní nových lanoviek v budúcnosti povedie až k jej dolným staniciam.

Skiareál zároveň pred sezónou významne rozšíril najvyťaženejšiu modrú zjazdovku v Svatom Petre. Vďaka terénnym úpravám užších častí a členitých zatáčok je trať napriamenejšia a prehľadnejšia.

Veľkých zmien doznala tiež Vodárenská zjazdovka, ktorá doposiaľ slúžila hlavne ako odjazdová cesta spájajúca Horní Mísečky s dolnou stanicou Medvědína. Vytvorená bola dvakrát tak široká, v podstate úplne nová plnohodnotná modrá zjazdovka s moderným technickým zasnežovaním.

Najlepší český snowpark Burton Snowpark Svatý Petr

Najlepší český snowpark Burton Snowpark Svatý Petr nájdete v spodnej časti čiernej zjazdovky vedľa tzv. malého hanku s U-rampou, radou dvoch skokov s dvomi odrazmi, sériou prekážok, boardercrossovou traťou, priestorom pre big air, popr. akrobatické lyžovanie. Okrem toho freestylisti ocenia i funtrack na Hromovke a menší snowpark na Horných Mísečkách.

V Svatom Petre sídli i najlepšia a najväčšia česká lyžiarska i snowboardová škola neustále rozvíjajúca a zdokonalujúca svoje služby. Za zmienku stojí i široká ponuka predajní, požičovní a servisov kvalitného lyžiarskeho a snowboardového vybavenia.

Špindlerův Mlýn – český Aspen

Nesmierne rozsiahla a v horských strediskách v ČR obdoby nemajúca je v Špindlerovom Mlyne ponuka polyžiarskeho vyžitia – od bobovej a sánkarskej dráhy cez squash, tenis, až napríklad po aquapark. O kvalite tohoto českého top strediska svedčí i nebývalý záujem lyžiarov zo západnej a severnej Európy.

Špindlerův Mlýn sa tiež preslávil ako miesto stretávania sa českých celebrít, bohatý večerný život i luxusné obchody a reštaurácie mu priniesli prídomky ako „druhá Praha“ alebo „český Aspen“. A skutočnosťou je, že progresívne sa rozvíjajúce mestečko pôsobí celkovo veľmi dobrým dojmom, nemusí sa hanbiť ani v porovnaní s lyžiarskymi centrami alpských veľmocí. A to logicky oproti Alpám ponúka výrazne jednoduchšiu dostupnosť a „domáce“ prostredie.

Občasná preľudnenosť daňou za atraktivitu strediska

Špindl limituje stále nijak závratný celkový počet kilometrov zjazdoviek, a to najmä v pomere k lôžkovej kapacite mesta a prepravnej kapacite lanoviek – po nemalú časť sezóny je tu skrátka príliš mnoho lyžiarov na aktuálnu plochu zjazdoviek a stále pretrváva problém s radami pri niektorých lanovkách, predovšetkým v hlavnej sezóne. Než bude dokončené túžobne očakávané prepojenie hlavných skiareálov, zostane kľúčovým negatívom neprepojenosť hlavných skiareálov „na lyžiach“, ale len skibusom. Celkovo existuje ešte veľký priestor pre zlepšovanie prepravných služieb, za všetko hovorí údaj len o 6 sedačkových lanovkách oproti 11 vlekom.

Kvôli vysokému záujmu návštevníkov z ČR i zo zahraničia panuje v Špindlerovom Mlýne značne vysoká cenová hladina nielen oproti ostatným areálom v ČR, ale často i oproti mnohým alpským strediskám.

Pri snežení býva často bez snehových reťazí problematickejšia dostupnosť niektorých ubytovacích kapacít.

Typy skipasů:

Mísečky, Labská, Davidovy boudy, Harmony, Horel a Stoh

regionálne skipasy platiace len v jednotlivých častiach skiareálov

GOPASS Skipas Špindlerův Mlýn:

platí pre všetky skiareály a samostatné vleky v Špindlerovom Mlýne

Místní vzdálenosti:

Špindlerův Mlýn:

Vrchlabí: 16 km
Jičín: 50 km
Trutnov : 52 km
diaľnica / Mladá Boleslav: 85 km
diaľnica / Poděbrady: 90 km

Místní skibus:

2 skibusové linky zadarmo (Bedřichov – Hromovka – Lomnice – Svatý Petr – Medvědín a Labská – Hromovka – Medvědín – Svatý Petr – Stoh); skibusová linka zo Špindlerovho Mlýna na Špindlerovu boudu za poplatok

Doporučené trasy:

Praha, Mladá Boleslav alebo Poděbrady, Jičín, Nová Paka, Studenec
a ďalej
Vrchlabí, Špindlerův Mlýn

Bratislava, Brno, Hradec Králové, Hořice
a ďalej
Vrchlabí, Špindlerův Mlýn

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?