NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 62

 • 24×
 • 17×
 • 21×

Zjazdové trate: 250 km

 • 80 km
 • 69 km
 • 71 km
 • 30 km

bežecké trate: 50 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1125 - 3330 m n. m.

Lyžovanie v Alpe d’Huez

 • vysoká nadmorská výška a ľadovec Sarenne zárukou vynikajúcich snehových podmienok
 • dychberúce lyžovanie až do výšky 3.330 metrov nad morom
 • úctyhodné prevýšenie skiareálu cez 2.200 metrov
 • 250 kilometrov upravovaných zjazdových tratí všetkých stupňov náročnosti
 • výnikajúci snowpark s halfpipe, boardercrossom a jumpami
 • najdlhšia čierna zjazdovka Európy, 16 km dlhá La Sarenne s prevýšením 1.600 m
 • poloha niektorých rezidencií ďalej od lyžiarskych terénov

Alpe d’Huez – Slnečný ostrov v lyžiarskom srdci pohoria Grandes Rousses

Stredisko Alpe d’Huez je lyžiarskym srdcom pohoria Grandes Rousses. Ide o oblasť prezývanú „Slnečný ostrov“, vzdialenú 60 km od Grenoblu, rozprestierajúcu sa na južne orientovanom vysokohorskom pláte pod majestátnym vrcholom Pic Blanc.

Jeho vysoká nadmorská výška a ľadovec Sarenne dávajú záruku vynikajúcich snehových podmienok a tým možnosť lyžovania od jesene až do neskorej jari.

Úchvatné čísla vypovedajú jasnou rečou o kvalite skiareálu – k dispozícii tu máte na 250 km zjazdových tratí a 70 prepravných zariadení. Poslednou novinkou je rýchlejšia lanovka spájajúca lokality Vieil Alpe – Eclose – Bergers.

Najdlhšia čierna zjazdovka Európy a ďalšie lyžiarske skvosty

Vskutku obrovské lyžiarske zážitky zaručuje oficiálne najdlhšia čierna zjazdovka Európy, 16 km dlhá La Sarenne s malými kopcami a úctyhodným prevýšením 1 600 m. Úchvatná je však i preslávená zjazdovka nazývaná Le Tunnel prechádzajúca 200 m osvetleným tunelom vyhĺbeným v skale, rýchle „červené“ zjazdovky zostupujúce do Oz en Oisans či prekrásna „čierna“ La Fare pri zjazde do Vaujany. Ale báť sa v stredisku Alpe d’Huez nemusia ani tí lyžiarsky menej zdatní – nájdu tu veľké množstvo pokľudných svahov a rozľahlé zóny pre začiatočníkov, ide teda o stredisko vhodné nielen pre náročných lyžiarov, ale i pre rodiny s deťmi.

Snowboardistov vábi snowpark s halfpipe, boardercrossom, jumpami, quarterpipe a tables. Stredisko Alpe d’Huez však ponúka i možnosť atraktívneho večerného lyžovania na závodnej trati Stade de Slalom či 50 km upravovaných bežeckých trás pre vyznávačov klasického lyžovania.

Pestré možnosti aktívneho odpočinku po lyžovaní

Alpe d’Huez nezabúda ani na aktívny odpočinok po lyžovaní, možnosťou je tu pestrá škála, a to v podobe veľkého športového a relaxačného centra (napr. bazén, posilňovňa, golfový simulátor, tenis, squash, badminton, futbal, basketbal či horolezecká stena) – v mieste je možnosť dokúpenia výhodných balíčkov doplnkových športových aktivít. Poteší klzisko a obľúbený vonkajší vyhrievaný bazén (za poplatok). V časti Bergers stojí bobová dráha s možnosťou zapožičania virtuálnych okuliarov.

Môžete však vyraziť i za kultúrou, koná sa tu celá rada koncertov (napríklad orgánového v miestnom kostole) či divadelných predstavení. Doplňme diskotéky, bary, reštaurácie, najrôznejšie obchody, ale napríklad i múzeum miestnej histórie či astronomické observatórium. Nuda teda v Alpe d’Huez nehrozí ani na okamih.

Znalci cyklistiky poznajú Alpe d’Huez ako miesto dojazdu kráľovských etáp Tour de France, kde sa často rozhoduje o celkovom poradí.

Ubytovanie nemusíte hľadať len v Alpe d’Huez, ale môžete tiež zvážiť ekonomicky menej náročnejšie alternatívy v údoliach v Auris en Oisans, Oz en Oisans a vo Vaujany mimo hlavné stredisko. Za zmienku stojí i ponuka obľúbených chaletov.

Nerovnorodé zázemie jednotlivých lokalít

Pri ubytovaní v oblastiach Auris, Oz a Vaujany je treba počítať so slabším zázemím a vybavenosťou v mieste ubytovania oproti centrálnemu Alpe d’Huez (ide napr. o nemožnosť využívať veľké športové centrum, vonkajší vyhrievaný bazén atď.).

V Alpe d’Huez zase pozor na polohu niektorých rezidencií v limitnom pešom dosahu od lyžiarskych terénov a ich v priemere slabšie zázemie i vybavenosť.

Neobmedzený vstup do bazéna v stredisku Alpe d’Huez je podmienený zakúpením karty Loisirs+.

V obľúbenom termíne od 16. 3. do 23. 3. tiež pozor na možnosť rôznych obmedzení a veľkú návštevnosť strediska vzhľadom k usporiadaniu zimného festivalu elektronickej hudby Tomorrowland.

Typy skipasov:

Grande Galaxie:

bezplatné rozšírenie platí naviac na 2 dni lyžovania v stredisku Les 2 Alpes a ďalej na 1 deň lyžovania v strediskách Serre Chevalier, Montgenèvre a Sestriere; len v období 18.12.2021 - 02.04.2022 (platnosť skipasov Grande Galaxie môže byť obmedzená v závislosti na snehových podmienkach a dohodách medzi strediskami; bezplatné rozšírenie neplatí pre seniora B)

Alpe d´Huez Grand Domaine Ski:

platí pre skiareály Alpe d´Huez / Auris en Oisans / Oz en Oisans / Vaujany / Villard Reculas; v rámci Vaujany oprávňuje k 1 vstupu na klzisko a k 1 vstupu do krytého bazéna

Miestne vzdialenosti:

Alpe d’Huez:

Le Bourg d’Oisans: 13 km
Oz en Oisans: 31 km
Vaujany: 25 km
Les 2 Alpes: 39 km
Auris en Oisans: 46 km
Sestriere: 106 km
diaľnica: 55 km

Miestny skibus:

skibus po Alpe d´Huez; skibusová linka za poplatok cca 12 € / spiatočne zaisťujúce spojenie medzi Alpe d´Huez a Les 2 Alpes pre držiteľov skipasu Grande Galaxie

Doporučené trasy:

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, München, Memmingen, Bregenz, Zürich

a ďalej

Bern, Lausanne, Genève, Annecy, Chambéry, Grenoble, Vizille, Oz en Oisans

alebo

Bourg d’Oisans, Alpe d’Huez

alebo

Freney d’Oisans, Auris en Oisans

alebo

Vizille, Vaujany

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?