NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 41

 • 10×
 • 13×
 • 18×

Zjazdové trate: 225 km

 • 55 km
 • 103 km
 • 45 km
 • 22 km

bežecké trate: 25 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1280 - 3523 m n. m.

Lyžovanie v Les 2 Alpes

 • predlhá lyžiarska sezóna vrátane letnej prevádzky na ľadovci
 • fascinujúce lyžovanie až do výšky 3.523 metrov nad morom
 • 225 km pečlivo upravovaných zjazdových tratí všetkých stupňov obtiažnosti
 • jeden z najlepších snowparkov vo francúzskych Alpách
 • úctyhodné prevýšenie cez 2.000 metrov a značná freeridová členitosť
 • freeridová oblasť La Grave prístupná len autom

Les 2 Alpes – moderné stredisko s ľadovcom a predlhou lyžiarskou sezónou

Les 2 Alpes je veľké a vynikajúce moderné alpské „celoročné“ stredisko rozkladajúce sa 60 kilometrov východne od Grenoblu v masíve La Meije na úpätí najväčšieho lyžiarskeho ľadovca v Európe Mont de Lans. Ponúka až 170 dní dlhú lyžiarsku sezónu, a to bez započítania letnej prevádzky na ľadovci. Skiareál vznikol spojením oblastí Mont-de-Lans a Venosc a následným vybudovaním nového strediska Les 2 Alpes o jedno „poschodie“ vyššie v nadmorskej výške 1.650 m, čím umožňuje fascinujúce lyžovanie až do výšky 3.523 m n. m. Disponuje 225 kilometrami pečlivo upravovaných zjazdových tratí všetkých stupňov obtiažnosti s prevahou zjazdoviek nižšej a strednej náročnosti. V posledných rokoch sprevádzkovaná modrá zjazdovka umožnila dojazd až do strediska i menej zdatným lyžiarom. K pohodliu zjazdárov prispieva i každoročná renovácia lanoviek. Novinkou sezóny 2023/24 je nová kombinovaná lanovka Belle Etoile, teda striedavo 10miestne kabínky a 6sedačky. V rokoch 2024–2025 bude v dvoch etapách vystavaná vysokorýchlostná a vysokokapacitná lanovka Jandri Express vedúca zo strediska až na ľadovec, výrazne sa tým zrýchli preprava a zmiznú fronty. 

Raj freeriderov a jeden z najlepších snowparkov vo francúzskych Alpách

Úctyhodné prevýšenie cez 2.000 metrov a značná členitosť činí z Les 2 Alpes skutočnú Mekku freeriderov. Na freestylistov tu potom čaká jeden z najlepších snowparkov vo francúzskych Alpách vybudovaný v sektore La Toura (2.600 m n. m.), v lete potom rovnako dokonalý snowpark premiestnený na ľadovec do výšky 3.200 metrov. Povesť strediska ako kolísky moderných športov potvrdzuje i fakt, že sa v Les 2 Alpes konajú Svetové poháre v snowboardcrosse a skicrosse.

Rozsiahla škála polyžiarskej zábavy i odpočinku

Pre stredisko Les 2 Alpes je typická rozsiahla škála polyžiarskej zábavy i odpočinku. Lákavá je napríklad návšteva barov, reštaurácií či diskoték, vyskúšať ale môžete i paragliding, večernú jazdu na snežnom skútri, vyhliadkový let vrtulníkom či neobvyklé elektrické vozíky na ľadovej ploche. Za zmienku stojí tiež možnosť návštevy atraktívnej ľadovcovej jaskyne s nádhernými sochami z ľadu. Obľubu si získala i vyhliadková lávka na ľadovci ponúkajúca dychberúce výhľady na okolité masívy.

Freeridová oblasť La Grave už prístupná len autom

Ak máme zmieniť niekoľko negatív, potom je predovšetkým už niekoľko rokov freeridová oblasť La Grave prístupná len autom z rovnakomennej dediny, nie na lyžiach z Les 2 Alpes.

V okrajových termínoch sezóny je vyššia pravdepodobnosť horšej kvality i menšieho množstva snehu v niektorých nižšie položených častiach skiareálu.

Časť kapacity ubytovania v privátnych apartmánoch v priaznivej cenovej relácii býva vykúpená ich nižšou vybavenosťou a modernosťou, aj keď Les 2 Alpes nepôsobí tak „panelákovo“ ako iné veľké francúzske strediská.

Typy skipasů:

Les 2 Alpes

platí pre skiareál Les 2 Alpes

Grande Galaxie

bezplatné rozšírenie platí naviac na 2 dni lyžovania v skiareále Alpe d’Huez Grand Domaine Ski a ďalej na 1 deň lyžovania v strediskách Serre Chevalier, Montgenèvre a Sestriere; len v období 16. 12. 2023 – 16. 3. 2024 a znova od 23. 3. 2024 do uzávierky jednotlivých skirezortov (platnosť skipasu Grande Galaxie môže byť obmedzená v závislosti na snehových podmienkach a dohodách medzi strediskami; marcová pauza platnosti ide na vrub konania akcie Tomorrowland v období 16. 3. – 23. 3. v Alpe d’Huez)

Miestne vzdialenosti:

Les 2 Alpes:

La Grave: 26 km
Alpe d‘Huez: 39 km
Serre Chevalier: 56 km
Briançon: 62 km
Montgenèvre: 73 km
Sestriere: 90 km
dialnica: 67 km

Miestny skibus:

niekoľko vzájomne prepojených skibusových liniek zadarmo v rámci Les 2 Alpes;

skibusová linka za poplatok medzi Alpe d’Huez a Les 2 Alpes

Odporúčané trasy:

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, München, Memmingen, Bregenz, Zürich

a ďalej

Bern, Lausanne, Genève, Annecy, Chambéry, Grenoble, Vizille, Bourg d’Oisans, Freney d‘Oisans, Les 2 Alpes

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?