NEV-DAMA a.s.

prepravné zariadenie: 19

 • 11×

Zjazdové trate: 53 km

 • 16 km
 • 30 km
 • 7 km

bežecké trate: 220,5 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

950 - 1860 m n. m.

Vážení zákazníci,
radi by sme vás upozornili, že informácie uvedené o lyžiarskom stredisku nie sú aktualizované. Vzhľadom k tomu, že stredisko ešte nezverejnilo všetky aktuality ohľadne sezóny 2024/2025, môžu sa niektoré údaje zmeniť.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese online@nevdama.sk..
Ďakujeme za pochopenie.

Lyžovanie v Achensee

 • kľudné tirolské stredisko vhodné najmä pre rodiny s deťmi
 • stredne veľké skiareály Christlum, Rofan a Karwendel (Zwölferkopf)
 • obľúbený Christlum-Dinopark pre najmenších lyžiarov
 • celkom ponuka 53 km zjazdoviek všetkých náročností
 • 220,5 km upravovaných bežkárskych tratí pre obidve techniky
 • vodný svet „Atoll“ v Maurachu so saunami, bazénmi a fitness centrom
 • veľmi dobrá dostupnosť pri ceste autom
 • tri vzájomne neprepojené skiareály

Achensee – kľudné tirolské stredisko vhodné najmä pre rodiny s deťmi

Achensee (niekedy je označované tiež ako Christlum - Rofan - Zwölferkopf) je kľudné idylické stredisko vhodné najmä pre rodiny s deťmi, začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov. Očarí Vás panorámou okolitých dvojtisícových štítov Karwendelských hôr.  Ako názov horského rezortu napovedá, leží pri jazere Achensee neďaleko Jenbachu v okrese Schwaz. Nadmorská výška jeho hladiny je 929 m. S rozlohou 6,8 km² je najväčším jazerom spolkovej zeme Tirolsko a má prezývku „Tirolské more“. Dlhé je 9,4 km a široké 1 km. Maximálna hĺbka jazera je 133 m a priehľadnosť vody dosahuje desať metrov. Teplota vody ani v lete nepresahuje 20 °C. Z jazera vyteká rieka Seeache, ktorá sa vlieva do Isaru.

Jazero leží v prírodnom parku Karwendel, na jeho západnom pobreží sa nachádza letovisko Pertisau. K jazeru vedie úzkorozchodná železnica Achenseebahn. Najvyšším vrcholom v povodí jazera je Sonnjoch (2457 m n. m.). Do okolitých hôr jazdil na lov už koncom 15. storočia cisár Maxmilián I. Habsburský. Z miestnych bridlíc sa získava liečivý alpský kamenný olej.

Ponuka 53 km zjazdoviek všetkých náročností

3 vzájomne neprepojené stredne veľké skiareály Christlum, Rofan a Karwendel (Zwölferkopf) ponúkajú spolu s 3 malými areálmi celkom 53 km zjazdoviek všetkých náročností.

Z Maurachu sa vydáte na Rofan do výšky 1 860 m n. m. kabínou a odmenou Vám je krásny 6 km dlhý zjazd späť s prevýšením 900 metrov.

Obľúbený Christlum-Dinopark je vyhľádavaný najmenšími lyžiarmi. Nedávno novo vybudovaný Christl-Funpark so skokmi a prekážkami je pre zmenu rajom milovníkov trikov na snowboarde i lyžiach.

Z noviniek upozorňujeme na nový skidepot v stredisku Karwendel (Zwölferkopf).

Umelým zasnežovaním sú spoľahlivo kryté dolné a stredné pasáže zjazdoviek, čo poskytuje záruku dobrých snehových podmienok počas celej zimy.

220,5 km upravovaných bežkárskych tratí pre obidve techniky

Vyznávačov klasiky bez debaty poteší celkom 220,5 km upravovaných bežkárskych tratí pre obidve techniky, z toho 40 km s umelým zasnežovaním. Pre bežkárov - psíčkarov sú tu dokonca vyznačené špeciálne trate umožňujúce bežkovanie s domácimi maznáčikmi.

Pre milovníkov dlhých prechádziek po snehu je k dispozícii hneď 150 km udržiavaných trás.  

Poriadnu dávku adrenalínu si môžete dopriať pri snowkitingu a naviac tu na Vás čaká i „Air Rofan“, 200 m dlhý zjazd v závese na lane rýchlosťou až 80 km/h!

V roku 2018 bol otvorený vodný svet „Atoll“ v Maurachu so saunami, bazénmi a fitness centrom, ideálne miesto pre polyžiarsku rekreáciu.

Korčuľovanie i sánkovanie je dostupné vo všetkých 3 hlavných miestnych skiareáloch. Najnovšia prírodná sánkarska dráha s dĺžkou 4,5 km začína pri hornej stanici lanovky v stredisku Karwendel (Zwölferkopf).

A komu by sa snáď javil výpočet tunajších športových aktivít nedostatočný, strategická poloha neďaleko Zillertalu Vám dá možnosť využiť i neprebernú ponuku tohoto „najaktívnejšieho údolia Álp“.

Zmieniť musíme i veľmi dobrú dostupnosť pri ceste aurom s možnosťou „skratky“ od Mníchova bez nutnosti kúpi rakúskej dialničnej známky.

Komornejšie prostredie doposiaľ nie príliš známeho strediska

Ak máme hovoriť i o nevýhodách Achensee, v prvej rade musíme zmieniť tu najzjavnejšiu, spočívajúcu v lyžiarskej neprepojenosti jednotlivých skiareálov.

V porovnaní so susedným hyperaktívnym Zillertalom tu nájdeme skôr komornejšie rodinné prostredie, čo je však práve dôvodom, prečo mnohí oblasť Christlum - Rofan - Zwölferkopf uprednostňujú. Každopádne ide zatiaľ o hriešne relatívne málo známe stredisko, čo je vzhľadom k jeho vyššie načrtnutým kvalitám bez debaty škoda.

Typy skipasov:

Achensee Region:

celoplošný skipas platí pre strediská Christlum, Rofan, Karwendel/Zwölferkopf, Wiesinger Bühel, Astenberg a Steinberg; platnosť od 4 dní; všetky zahrnuté strediská majú tiež možnosť zakúpenia vlastných skipasov s platnosťou 1 – 14 dní

Miestne vzdialenosti:

skiareál Rofan / Maurach

skiareál Karwendel / Pertisau: 5,5 km
skiareál Christlum / Achenkirch: 12 km
skiareál Spieljoch / Zillertal: 18 km
diaľnica: 9 km

Miestny skibus:

"Regiobus" z Jenbachu do Maurachu / Pertisau / Achenkirchu / Steinbergu

Doporučené trasy:

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a ďalej

Kufstein, diaľničný zjazd Wiesing, Maurach, Achenkirch

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?