NEV-DAMA a.s.

prepravné zariadenie: 49

 • 17×
 • 17×
 • 15×

Zjazdové trate: 139,5 km

 • 60 km
 • 51,5 km
 • 28 km

bežecké trate: 107 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

750 - 3029 m n. m.

Lyžovanie v Kaprune - Zell am See

 • vysoká nadmorská výška a ľadovec Kitzsteinhorn zárukou vynikajúcich snehových podmienok
 • dychberúce lyžovanie až do výšky 3.029 metrov nad morom
 • úctyhodné prevýšenie skiareálu cez 2.200 metrov
 • na 140 kilometrov upravovaných zjazdových tratí všetkých stupňov obtiažnosti
 • vynikajúce snowparky a EagleLine, "fun pista" s vlnami, skokmi a prekážkami
 • od roku 2019 pohodlná cesta z centra Kaprunu lanovkou až na ľadovec
 • poloha niektorých lacnejších ubytovacích kapacít s väčším dochádzaním za lyžovaním

Kaprun - Zell am See – jediný ľadovec Salzburska a jedna z najobľúbenejších lyžiarskych oblastí Rakúska

Kaprun - Zell am See je jedna z najobľúbenejších lyžiarskych oblastí Rakúska. Je položená v prekrásnej prírode medzi jazerom na úpätí hory Schmittenhöhe a mestečkom Kaprun pod ľadovcom Kitzsteinhorn. Táto oblast obsahuje 4 strediská – Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg – ležiace nad centrami Kaprunu a Zell am See.  Strediská majú viac než rôznorodú ponuku zjazdových tratí, a to v celkovej dĺžke 139,5 km. Od sezóny 2019 / 20 prepája celoplošný skipas Ski ALPIN CARD oblasť Kaprun - Zell am See s oblasťou Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn s celkovo 408 km zjazdoviek.

Rýchla a pohodlná doprava modernými lanovkami

Rýchlu a pohodlnú dopravu k ľadovcu do Alpine Centra zaisťujú moderné lanovky Gletscherjet I a II. Až pod vrchol Kitzsteinhornu vedie „telemix“ Gletscherjet III a vyhrievaná 10miestna kabínka Gletscherjet IV. Nová lanovka MK Maiskogelbahn s 10miestnymi kabínkami vedie od sezóny 2019/20 z Kaprunu na Maiskogel. Dlho očakávané zavŕšenie celého projektu 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection s investíciami vo výške 81,5 mil. Eur je hotové. Od decembra 2019 sa tak dostanete z centra Kaprunu lanovkou až na ľadovec. Rovnako od decembra 2019 nastalo úplné prepojenie Schmittenhöhe s údolím Glemmtal v podobe vyhrievanej 10miestnej gondoly ZellamseeXpress z Viehhofenu, odkiaľ je možnosť prejsť od dolnej stanice lanovky počas niekoľkých minút skibusom do oblasti Skicircus. Zo Schüttdorfu na Schmittenhöhe sa dostanete modernou 10miestnou kabínkou areitXpress. Pre sezónu 2023/24 je novinkou kombinovaná lanovka Sonnkogelbahn na Schmittenhöhe s 6miestnymi sedačkami v zime a 8miestnymi kabínami v lete nahrádzajúca pôvodnú 3miestnu sedačku z roku 1984. Pri tejto rozsiahlej rekonštrukcii vznikla i nová reštaurácia v dolnej stanici lanovky.

Nadmorská výška absolútnou garanciou kvalitného prírodného snehu

Nadmorská výška hornej stanice lanovky na Kitzsteinhorne 3.029 m n. m. je úplnou garanciou kvalitného prírodného snehu. Na úplnom vrchole stojí úchvatná budova Gipfelwelt 3000 s galériou Národného parku Vysoké Taury, Cinema 3000 a panoramatickou platformou „Top of Salzburg“ s výhľadom na viac než 30 trojtisícoviek. Kitzsteinhorn je prvý ľadovcový areál v Rakúsku s ponukou 41 km prevážne miernejších tratí. Areál ponúka 5 freeridových a 2 skitourové trasy, čiernu zjazdovku Black Mamba so sklonom až 63 % a Ice Camp od Audi. V októbri 2023 sa na Kitzsteinhorne vo výške 2.450 m n. m. po dokončení rozsiahlej renovácie znova otvára budova Alpincenter s reštauráciou, novým Skyline Barom a ďalšími službami.

Priamo nad Zell am See na hore Schmittenhöhe sa rozprestiera rovnakomenný lyžiarsky areál. Schmittenhöhe ponúka až 77 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti, ktoré sú vyhľadávané hlavne pre kvalitné športové lyžovanie. V ponuke je mimo iné vysoká koncentrácia náročných čiernych zjazdových tratí v čele so známou Trassabfahrt s dĺžkou 4 km. Na Schmittenhöhe je už 100% pokrytie umelým snehom a tiež skvelé nočné lyžovanie. Na Hochmaise nájdete vyhrievanú 8sedačkovú lanovku i s novým detským parkom a novou funslope. Na Schmittenhöhe si môžete niekoľkokrát za sezónu zajazdiť na panenskom „menčestry“ už od 7 hodín ráno a potom navštíviť SKI'N'BRUNCH.

Pre začiatočníkov a rodiny je ideálny menší areál Maiskogel v Kaprune s 20 km zjazdoviek a obľúbenou bobovou dráhou Maisi Flitzer s celoročnou prevádzkou. Čerstvé prepojenie Maiskogelu s ľadovcom však znamenalo jeho posun do úplne inej dimenzie nového „superstrediska“.

Rozsiahla ponuka pre snowboardistov, skialpinistov a bežkárov

Stredisko má veľmi rozsiahlu ponuku pre snowboardistov. Ponúka nielen „klasické“ snowparky, napr. EagleLine je „fun pista“ s vlnami, skokmi a prekážkami.

V ponuke je i nová aplikácia s dátami o počasí, snehových podmienkach a úprave zjazdoviek, cestovných poriadkoch skibusov atď. Ponúkajú tiež radu tipov na túry na skialpoch, snežniciach či bežkách. Pre skialpinistov je najlepšie vyžitie na Kitzsteinhorne s túrami „Schneekönigin“ a „Eisbrecher“ schodnými už od októbra.

V stredisku platia veľkonočné akcie na skipasy Ski ALPIN CARD v termíne 23. 3. – 1. 4. 2024, kde pri kúpe viacdňového dospelého skipasu (min. 4 dni) obdržia deti narodené v roku 2008 a mladšie skipas zadarmo.

Už tradičná akcia NEV-DAMA Ski Opening na ľadovci Kitzsteinhorn so ski testom a zábavným programom sa koná tentokrát v termíne 16.–19. 11. 2023.

13.–14. 1. 2024 sa v Zell am See odohrajú závody FIS Európskeho pohára v slalome.

V ponuke je tiež 107 km upravovaných tratí na klasiku, od vysokohorských na ľadovci až po promenádnu okolo jazera.

Pestrá škála ubytovania a zábavy

V Kaprune i v Zell am See je rozsiahla ponuka obľúbených apartmánov i kvalitných hotelov priamo pri lyžovaní. Malebný Maishofen je len 4 km od Zell am See a ponúka romantiku, kľud a hlavne priaznivé cenové relácie. Vďaka pravidelným skibusovým linkám je Maishofen spojený nielen s Zell am See, ale i so skiareálom Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Jeho poloha preto zvádza k využitiu spoločného skipasu.

Oblasť Kaprun - Zell am See disponuje nevídanou paletou polyžiarskej zábavy a relaxácie v čele s wellness centrom Tauern Spa v Kaprune. V Zell am See nájdete napríklad i krytú halu (korčuľovanie, ľadový hokej, curling), možnosť prírodného korčuľovania na zamrznutom jazere počas nemalej časti zimy, tenis či squash v hale. Ďalej potom tiež jazdiarne, kolkovne, vyhliadkové lety, tandemový paragliding, snowrafting a snowtubing či atraktívne nočné sánkovanie. Zell am See má šarm, imperiálnu eleganciu, romantiku a kúpeľnú atmosféru. Občas pomerne vysoké ceny preto vcelku zodpovedajú významu, obľube a infraštruktúre strediska.

Z nie mnohých negatív je možné zmieniť fakt, že „covidová“ etapa zbrzdila dokončenie kompletného lyžiarskeho prepojenia medzi Schmittenhöhe a Saalbachom-Hinterglemmom, to sa zatiaľ ešte stále odkladá.

Vzhľadom k pomerne rozsiahlej spádovej oblasti je logické, že poloha niektorých lacnejších ubytovacích kapacít je spojená s dlhšou jazdou za lyžovaním.

Typy skipasov:

Kitzsteinhorn Gletscher:

platí pre skiareál Kitzsteinhorn Gletscher a Maiskogel; platnosť max. 1,5 dňa

Maiskogel:

platí pre skiareál Maiskogel; platnosť max. 1 deň

Schmittenhöhe Bergbahnen:

platí pre skiareál Schmittenhöhe v Zell am See; platnosť max. 1,5 dňa

Kaprun - Zell am See:

platí pre skiareály Kitzsteinhorn Gletscher, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg; platnosť od 2 dní

Salzburger Super Ski Card:

platí ako skipas Kaprun – Zell am See a naviac i vo všetkých ďalších skiareáloch Salzburska a tesne za jeho hranicami, teda tiež napríklad pre celú oblasť Ski amadé, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Kitzbühel, SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental, Ski Juwel - Alpbachtal / Wildschonau, Zillertal Arenu, Wildkogel Arenu, Lungau a ďalšie; platnosť od 1 dňa

Ski ALPIN CARD:

platí pre oblasti Kaprun - Zell am See a Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn; platnosť 1 - 14 dní

Místní vzdálenosti:

Zell am See

Schüttdorf: 2 km
Maishofen: 4 km
Bruck an der Großglocknerstraße: 6 km
Kaprun: 7 km
Piesendorf: 9 km
Kitzsteinhorn Gletscher (ľadovec): 12 km
Gries: 12 km
Fusch: 13 km
Saalbach: 14 km
diaľnica: 65 km

Místní skibus:

skibus po Kaprune resp. Zell am See, skibusové linky z okolitých mestečiek k jednotlivým skiareálom, skibusová linka spájajúca Maishofen, Zell am See a Kaprun s ľadovcom, pravidelné skibusové linky medzi Maishofenom a Saalbachom

Doporučené trasy:

Bratislava, Wien, Linz

a ďalej

Salzburg, zjazd z diaľnice smer Bad Reichenhall, Lofer, Saalfelden, Maishofen, Zell am See, Kaprun

alebo zjazd z diaľnice Bischofshofen, Sankt Johann im Pongau, Bruck an der Großglocknerstraße, Zell am See, Kaprun

Zájazdy a ubytovanie

Zľavy a príplatky vrámci skipasu

november 2023
16. 11. 2023 – 19. 11. 2023
plošná platnosť Ubytovanie platnosť dospelý junior ? bimbo ? dieťa ?
Kitzsteinhorn 3 noci 2 dni v cene -34 -136 -66
Kitzsteinhorn 3 noci 3 dni 70 19 -136 -32
Nelyžiar (Kaprun ski opening) 3 noci - -136 -136 -136 -136
Kategória bimbo: deti narodené v roku 2018 a mladšie
Kategória dieťa: deti narodené v rokoch 2008 až 2017
Kategória junior: deti narodené v rokoch 2005 až 2007

skipas zadarmo: deti narodené v roku 2017 a mladšie v sprievode práve jednej dospelej osoby s rovnakým skipasom čo do jeho dĺžky aj termínu platnosti majú nárok na skipas zadarmo

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?