NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 13

Zjazdové trate: 42 km

  • 17 km
  • 16 km
  • 9 km

bežecké trate: 40,1 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

868 - 2118 m n. m.

Lyžovanie v Kreischbergu / Murau

  • 42 km slnečných zjazdoviek v najviac zalesnenej oblasti Rakúska
  • rovnovážný pomer čiernych, červených a modrých zjazdoviek
  • veľmi dobré snehové podmienky a kompletné pokrytie umelým zasnežovaním
  • pohodlná preprava modernými kabínami a sedačkami
  • prerodinná cenová politika stredísk Kreischberg a Lachtal so spoločným skipasom
  • dvojnásobný usporiadateľ Majstrovstiev sveta v snowboardingu
  • relatívne nižšia nadmorská výška spodnej časti skiareálu

Kreischberg / Murau – 42 km slnečných zjazdoviek v najviac zalesnenej oblasti Rakúska

Kreischberg / Murau je atraktívne horské stredisko ležiace v oblasti Murtal na juhozápade Štajerska medzi pohoriami Nízke Taury a Nockbergen – ide o najviac zalesnenú oblasť Rakúska a zároveň o jedno z najslnečnejších miest v rakúskych Alpách.

42 km zjazdových tratí Kreischbergu je rovnomerne rozdelených medzi čierne, červené a modré zjazdovky. Pohodlnú prepravu zaisťujú moderné kabínky a sedačky, keď tunajšia 10miestna kabína bola v roku 2013 prvá v Štajersku. Kreischberg sa od decembra 2021 chváli novou 10miestnou kabínkovou lanovkou s dĺžkou 3,8 km z údolia až do výšky takmer 1.800 m n. m., ide o historicky najvyššiu investíciu strediska – cca 40 mil. €. Oproti pôvodnej 6miestnej kabíne sa zdvojnásobila prepravná kapacita.

Portál Skiresort.de pre sezónu 2023 Kreischberg ocenil ako jeden z najlepších svetových skiareálov v kategórii do 60 km zjazdoviek.

Výrazné investície do umelého zasnežovania a skvelý snowpark

Výrazné investície posledných rokov do umelého zasnežovania skompletovali pokrytie skiareálu na 100 %. Slušná nadmorská výška lyžiarskeho areálu Kreischberg až 2.118 m n. m. garantuje spolu s výkonným umelým zasnežovaním vysokú kvalitu snehovej pokrývky i na okrajoch sezóny.

Na stredisko skôr menšieho rozsahu je nadpriemerné prevýšení tunajšieho lyžiarskeho areálu 1.250 m.

Vyznávači snowboardu a freestyle lyžovania ocenia dobre pripravený snowpark s halfpipe, big airom, boardercrossovou traťou a novými prekážkami, k dispozícii je tu i „Beginner Line“ pre začínajúcich freestylerov.

Kreischberg je tradičným miestom usporiadania významných závodov, napr. Majstrovstiev sveta v snowboardingu 2003, Majstrovstiev sveta v telemarku 2009 a posledný krát Majstrovstiev sveta FIS v snowboardingu a freestyle lyžovaní 2015, to spolu so susedným Lachtalom, s ktorým Kreischberg zdieľa i spoločný skipas.

Prerodinná cenová politika a množstvo atrakcií nielen pre deti

Výrazne prerodinná cenová politika stredísk Kreischberg a Lachtal so spoločným skipasom sa prejavuje napr. na okrajoch sezóny (od 8. 12. do 23. 12. 2023 a od 18. 3. do 1. 4. 2024), kedy je v sprievode aspoň jedného z rodičov skipas zadarmo pre deti až do veku 15 rokov (nar. 2008 a mladšie).

Nielen deti poteší snowtubingová dráha so špeciálnym samostatným vlekom, detský areál s „kobercom“, slalomová i rýchlostná trať s časomierou, novinka v podobe Dino-Waldu s prehistorickými monstrami a KreiSchi Safari priamo v skiareále Kreischberg. Zmieňme ešte v rakúskych strediskách stále obľúbenejší „Skidepot“ pre lyžovanie bez zbytočnej záťaže.

Nekončiace sú možnosti ďalšieho sprievodného programu, a to napríklad v podobe plaveckého bazéna, tenisovej a squashovej haly, typických večerí na horských búdach, curlingu či napríklad jazdy na saniach ťahanými koňmi. Upozorniť musíme na novú reštauráciu „Eagle“ vo výške 2.000 m n. m. s unikátnou architektúrou, a predovšetkým úžasným panoramatickým výhľadom, vedľa reštaurácie, baru a rozľahlej terasy ponúkajúcej tiež možnosť občerstvenia bez zloženia lyží vďaka konceptu „Ski-Drive-In“.     

Bežkári určite ocenia cez 40 km upravovaných stôp na klasiku i skating na vysokohorskom okruhu i v nižších polohách.

Zaujímavé sú i ubytovacie možnosti – ide o jednu z finančne najpriaznivejších alternatív strávenia skvelej dovolenky v Štajersku.

Neexistujúce ďalšie varianty celoplošných skipasov

Nevýhodou pre „hltačov kilometrov“ je „len“ cez štyridsať kilometrov miestnych zjazdoviek na Kreischbergu a ešte o niečo menej v Lachtale. Okrem platnosti pre Kreischberg s Lachtalom neexistujúce ďalšie varianty celoplošných krátkodobých skipasov.

Relatívne nižšia nadmorská výška spodnej časti skiareálu Kreischberg môže činiť problémy počas teplých dní na konci lyžiarskej sezóny.

Doposiaľ snáď až príliš vysoký je počet vlekov. I to je príčinou menšej známosti, a teda i prestíže, tohoto strediska.

Zmieniť musíme medzi negatívmi i trocha vyšší počet záverečných kilometrov mimo dialnicu.

Typy skipasov:

Kreischberg

platí pre skiareál Kreischberg; platnosť max. 1 deň

Kreischberg & Lachtal

platí pre skiareály Kreischberg a Lachtal; platnosť 1,5 až 14 dní

Mur-Mürz Top Skipass

 len celosezónny skipas platí pre 12 skiareálov Štajersko – Turracher Höhe, Kreischberg, Grebenzen, Lachtal, Gaal, Obdach, Kleinlobming, Salzstiegl, Präbichl, Brunnalm-Hohe Veitsch, Turnau-Schwabenbergarena a Stuhleck; celkom cez 84 prepravných zariadení a 236 km zjazdoviek

Steiermark Joker

 len celosezónny skipas platí pre 30 skiareálov Štajerska, teda mj. pre všetky skiareály Schladming – Dachstein, pre skioblasti Schneebärenland (napr. Tauplitz), Mariazeller Land/Hochschwab, Waldheimat Mürztal, Murtaler Skibergen (okrem Kreischbergu a Lachtalu tiež napr. Turracher Höhe, Hohentauern…) či Stuhleck na Semmeringu, a tiež pre vstup do 4 termálnych kúpeľov (Loipersdorf, Parktherme Bad Radkersburg, Heiltherme Bad Waltersdorf a Therme Nova)

Miestne vzdialenosti:

St. Georgen ob Murau / St. Lorenzen ob Murau:

Murau: 7 km

Turracher Hohe: 30 km

Lachtal: 38 km

St. Michael im Lungau / diaľnica smer Salzburg: 50 km

Trieben / diaľnica smer Linz: 75 km

Seebenstein / diaľnica smer Wien: 185 km

Místní skibus:

skibusy po trasách St. Peter – Schöder – Krakau – Ranten – Murau – Kreischberg a Tamsweg – Kreischberg; všechny do Kreischbergu mířící vlaky a busy společnosti Steiermärkischen Landesbahnen jsou se skipasem zdarma

Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Spital am Pyhrn, dálniční sjezd Trieben

Brno, Mikulov, Wien, Wiener Neustadt, dálniční sjezd Seebenstein, Gloggnitz, Bruck a.d. Mur, Leoben, Judenburg

Bratislava, Wien, Wiener Neustadt, dálniční sjezd Seebenstein, Gloggnitz, Bruck a.d. Mur, Leoben, Judenburg

a dále

Murau, St. Georgen ob Murau

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?