NEV-DAMA a.s.

prepravné zariadenie: 93

 • 13×
 • 30×
 • 50×

Zjazdové trate: 237 km

 • 99 km
 • 121 km
 • 17 km

bežecké trate: 514 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

843 - 2700 m n. m.

Vážení zákazníci,
radi by sme vás upozornili, že informácie uvedené o lyžiarskom stredisku nie sú aktualizované. Vzhľadom k tomu, že stredisko ešte nezverejnilo všetky aktuality ohľadne sezóny 2024/2025, môžu sa niektoré údaje zmeniť.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese online@nevdama.sk..
Ďakujeme za pochopenie.

Lyžovanie v Schladming Dachstein

 • najobľúbenejšie a svetovo najslávnejšie štajerské lyžiarske stredisko
 • 184 km značených a upravených zjazdoviek, 93 moderných lanoviek a vlekov
 • výkonné snežné delá pokrývajúce celých 100 % plochy na lyžovanie
 • špičková 4,6 km dlhá FIS zjazdovka z Planai končiaca v centre Schladmingu
 • región ponúkajúci 514 km perfektne upravených tratí na klasiku
 • skipas Ski amadé platiaci na neuveriteľných viac než 750 km zjazdoviek
 • nepreberné množstvo polyžiarskych i ďalších lyžiarskych aktivít v oblasti
 • Dachsteinský ľadovec po novom bez možnosti zjazdového lyžovania

Schladming Dachstein – lyžiarska perla Štajerska

Lyžiarska oblasť Schladming Dachstein v štajerskom pohorí Dachstein Tauern je súčasťou megaoblasti Ski amadé, ležiacej inak svojou prevažnou väčšinou v Salzbursku. Svetoznámy skiareál Planai v roku 2013 hostil najlepších zjazdárov planéty na Majstrovstvách sveta. Každoročne sa tu usporiadava nočný slalom (a po novom i nočný obrovský slalom) Svetového pohára, a to s najživšou atmosférou, ktorú kde je možné na zjazdovom lyžovaní zažiť. Už samé tieto fakty hovoria jasnou rečou o tom, Schladming ponúka absolútny vrchol toho, čo je možné pri lyžovaní v Rakúsku zažiť. Dokonca i vrátane ľadovca, aj keď Dachstein Gletscher bude už naďalej pojmom len pre bežkárov a skialpinistov, zjazdári si ho neužijú.

Oblasť zimných športov Schladming Dachstein sa právom radí do najsilnejšej päťky lyžiarskych centier v Rakúsku. Rozsiahly priestor zahŕňa hneď niekoľko skiareálov. Pre lyžovanie je k dispozícii 184 km perfektne upravených zjazdoviek, 514 km tratí pre bežkárov a sedem snowboardových parkov. Využiť tu môžete tiež výhodný skipas Ski amadé zahŕňajúci neuveriteľných viac než 750 km lyžiarskych tratí.

Schladming organizátorom 2 majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní

Schladming bol organizátorom hneď dvoch majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní v rokoch 1982 a 2013. Tiež je tradičným usporiadateľom „nočného“ slalomu v seriále Svetového pohára FIS (v tejto sezóne 24. 1. 2024), od tohoto roku bol prvý krát pridaný i nočný obrovský slalom SP, závod v nastávajúcej sezóne bude mať dátum konania 23. 1. 2024.

Supermoderné, znova posílené a už stopercentné zasnežovacie zariadenia umožňujú pôžitok z lyžovania až do neskorej jari.

K dispozícii je 93 pohodlných kabínových či sedačkových lanoviek a vlekov, keď trate i prepravné zariadenia doznali pre MS 2013 radu zlepšení. Od sezóny 2022/23 funguje na Rittsbergu v Ramsau nová kombinovaná lanovka TMX 6-10, mix 6sedačiek a 10miestnych kabín, čo znamenalo celkovú investíciu vo výške 8 mil. Eur. Novými prírastkami od sezóny 2020/21 boli i moderná 8sedačka Lärchkogelbahn na Planai a 6sedačka Schoberbahn na Reiteralme, obidve s ochrannými plexisklami a vyhrievaním. Už od sezóny 2019/2020 cirkuluje najmodernejšia 10miestna kabínková lanovka Planaibahn zo Schladmingu prekonávajúca počas cca 10 minút jazdy 1.074 výškových metrov.

Rozsiahla lyžiarska oblasť tvorená niekoľkými skiareálmi

Rozsiahla lyžiarska oblasť je tvorená skiareálmi Schladming Planai-Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm-Fageralm, Stoderzinken (dočasne mimo prevádzku), Galsterberg a Ramsau am Dachstein.

Atraktívna a známa lyžiarska „húpačka“ 4 stredisiek Schladming Planai-Hochwurzen – Hauser Kaibling – Reiteralm ponúka na 123 km lyžiarsky prepojených zjazdových tratí zo 100 % pokrytých umelým zasnežovaním. Rada nádherných zjazdových tratí uspokojí i tých najskúsenejších lyžiarov, najmä potom 4,6 km dlhá FIS zjazdovka z Planai končiaca v centre Schladmingu.

Skipas Ski amadé na neuveriteľných viac než 750 km zjazdoviek

Skipas Ski amadé platí na neuveriteľných viac než 750 km zjazdoviek, zahŕňa tiež skioblasti Salzburger Sportwelt, Gasteinertal / Grossarltal a Hochkönig. Veľkonočné akcie strediska na skipasy Ski amadé znamenajú, že od 16. 3. 2024 do konca sezóny pri kúpe 6dňového skipasu pre dospelého lyžuje dieťa do nedovŕšených 16 rokov zadarmo.

Wi-fi pointy sú zadarmo v rade miest skiareálu, „závodníkov“ poteší meraná zjazdovka na Fageralme a ratolesti zasa detský park Gallischen Kinderland na Galsterbergu.

Nesmierne pestré sú možnosti pre skúsených i začínajúcich snowboardistov – funparky nájdete na Hauser Kaiblingu s boardercrossom, v Hochwurzene s jumpami, quarterpipe a slidami, na Reiteralme je výrazne vylepšený Crossparkpak, ďalej v oblasti nájdete niekoľko freeridových zón a nový snowpark na Planai.

Náhorná plošina Ramsau Mekkou rakúskeho klasického lyžovania

Oblasť je však tiež rajom priaznivcov bielej stopy – láka nie len najlepšie reprezentačné týmy, ale tiež tisíce nadšených amatérov. Región ponúka 514 km perfektne upravených klasických a skatingových dráh vrátane 220 km tratí na náhornej plošine Ramsau, v Mekke rakúskeho klasického lyžovania a dejisku Majstrovstiev sveta v roku 1999. Až 18 km upravovaných bežeckých tratí a rada variánt pre skialpové túry je potom na ľadovci Dachstein. Na tom istom mieste si nenechajte újsť Dachstein Sky Walk, panoramatickú vyhliadku umožňujúcu dohliadnuť až na vrchôlky Šumavy.

Veľa ďalších aktivít doplňujúcich ponuku oblasti

Musíme zmieniť i parádne večerné lyžovanie, 7 km dlhú osvetlenú sánkarsku dráhu z Hochwurzenu, upravené trasy pre zimnú pešiu turistiku, paragliding, curling, snowrafting a snowtubing, nočné bežkárske túry na Riesneralm, túry so sprievodcom a nepreberné množstvo ďalších aktivít doplňujúcich ponuku oblasti.

Nedohľadné sú možnosti večernej zábavy a relaxácie, k návšteve lákajú bary, reštaurácie a kiná v centre mestečka Schladming žijúcom až do rána.

V rámci rakúskych Álp sa jedná o jedno z najlepšie dopravne dostupných stredisiek.

Dachsteinský ľadovec z ekologických dôvodov bez možnosti zjazdového lyžovania

Od sezóny 2022/23 je bohužiaľ Dachsteinský ľadovec z ekologických dôvodov bez možnosti zjazdového lyžovania, vleky boli demontované, ďalej bude možné na ľadovci vykonávať len bežecké lyžovanie či túry na skialpoch. Od 6. 9. 2023 do mája 2024 je naviac plánovaná rekonštrukcia hornej stanice lanovky k ľadovcu Dachstein (predpokladá sa len obmedzená prevádzka počas Vianoc a vo februári).

Preslávenosť a obľúbenosť oblasti neúmerne zvyšuje jej finančná náročnosť. Cenovo výhodné ubytovanie je možné spravidla získať len za cenu každodenného dochádzania.

Celkovo nižšia nadmorská výška väčšiny skiareálov a nedostatok prírodného snehu limitujú ponuku kvalitního lyžovania v jarných mesiacoch.

I cez vysokú kapacitu prepravných zariadení sa občas tvoria fronty. Planai, najmä cez víkend, pripomína ľudské mravenisko.

Strediskové skipasy jednotlivých skiareálov sú k dispozícii len v jednodňovej variante.

Typy skipasov:

Schneebären Card:

platí pre skiareály Tauplitz – Bad Mitterndorf, Loser, Kaiserau, Planneralm a Riesneralm; platnosť od 1,5 dňa

Schladming - Dachstein Skipass:

platí pre všetky skiareály Schladming - Dachstein, teda pre Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm, Fageralm, Galsterberg a Ramsau am Dachstein; platnosť max. 1 deň

Ski amadé:

platí pre všetky skiareály Schladming - Dachstein a ďalej tiež pre ski oblasti Salzburger Sportwelt, Gasteinertal / Grossarltal a Hochkönig; platnosť od 1,5 dňa

Steiermark Joker:

len celosezónny skipas platí pre 30 skiareálov Štajerska, teda pre skiareály Schladming - Dachstein a ďalej aj pre skioblasti Schneebärenland (napr. Tauplitz), Mariazeller Land / Hochschwab, Waldheimat Mürztal, Murtaler Skibergen (napr. Kreischberg, Turracher Höhe, Lachtal, Hohentauern ...) alebo Stuhleck v obci Semmering

Salzburger Super Ski Card:

platí pre všetky skiareály Schladming - Dachstein a navyše aj vo všetkých ďalších skiareáloch Salzburska, teda tiež napríklad pre Gasteinertal, Kaprun - Zell am See, Skicircus Saalbach - Hinterglemm Leogang, Lungau a dalšie, ale čiastočne aj v susedných regiónoch Korutánska (Mölltal/Ankogel), Horné Rakúsko (Dachstein West) alebo Tirolsko (napr. Kitzbühel, Zillertal Arena); platnosť od 1 dňa

Ramsau am Dachstein Skipass

platia v skiareále Rittisberg a na vlekoch v Ramsau; platnosť 1 až 7 dní

Miestne vzdialenosti:

Schladming:

Rohrmoos: 5 km
Pichl: 6,5 km
Ramsau: 6,5 km
Dachstein Gletscher: 14 km
Radstadt: 19 km
Mitterberger: 23 km
diaľnica / Altenmarkt: 25 km
diaľnica / Liezen: 54 km

Miestny skibus:

po všetkých strediskách, skibusové spojenie medzi Ramsau a Schladmingom; skibusové linky z jednotlivých mestečiek k ľadovcu Dachstein Gletscher

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Salzburg, diaľnica smer Villach, diaľničný výjazd Altenmarkt, Rdstadt, Pichl, Schladming, Rohrmoos alebo Ramsau am Dachstein
 
České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Spital am Pyhrn
 
Brno, Mikulov, Wien, Wiener Neustadt, diaľničný výjazd Seebenstein, Gloggnitz, Bruck a. d. Mur, Leoben, diaľnica smer Linz
 
Bratislava, Wien, Wiener Neustadt, diaľničný výjazd Seebenstein, Gloggnitz, Bruck a. d. Mur, Leoben, diaľnica smer Linz
 
a ďalej
 
diaľničný výjazd Liezen, Mitterberg, Schladming

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?