NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 7

Zjazdové trate: 23,7 km

  • 6,2 km
  • 12,5 km
  • 5 km

bežecké trate: 70 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1400 - 2683 m n. m.

Lyžovanie v stredisku St. Jakob im Defereggental

  • tajný tip v krásnom kľudnom východotirolskom údolí Defereggental
  • kompaktné stredisko vyhľadávané predovšetkým rodinami
  • zjazdovky v ideálnom pomere čo sa týka rozmanitosti a náročnosti
  • široké zjazdovky pre carving, veľký počet slnečných dní
  • dobré snehové podmienky, k tomu na 95 % zjazdoviek s umelým zasnežovaním
  • fun park a detský park s cvičnými vlekmi a čarovnými kobercami
  • až príliš pokľudná atmosféra, kompenzovaná však prázdnymi zjazdovkami

St. Jakob im Defereggental – tajný lyžiarsky tip v krásnom kľudnom východotirolskom údolí

Horská dedinka St. Jakob leží v krásnom kľudnom zapadlom východotirolskom údolí Defereggental blízko talianskych hraníc. Polohu „na konci sveta“ predurčuje i zimná uzávierka priesmyku Staller Sattel, cez ktorý sa dá prejsť do Anterselvy a ďalej na Kronplatz v talianskom Južnom Tirolsku. Preto je údolie Defereggental i dopravne veľmi kľudné.

Jedná sa o menej známe stredisko, tunajší skiareál Brunnalm v St. Jakobe poznajú predovšetkým jeho stáli návštevníci, preto je právom označované za tajný tip. Je tu len jeden kopec, ovšem s plnohodnotnými zjazdovkami, naviac kompaktne pospojovanými. V údolí Defereggental si odpočiniete bez negatívnych vplyvov masovej turistiky, preto je toto stredisko vyhľadávané predovšetkým rodinami.

Široké zjazdovky pre carving a veľmi dobré snehové podmienky

St. Jakob im Defereggental, to sú široké zjazdovky pre carving a veľmi dobré snehové podmienky podporené naviac umelým zasnežovaním na 95 % zjazdoviek. Za zmienku stojí i veľký počet slnečných dní, blízkosť talianskych hraníc sa nezaprie.

Čierne zjazdovky hľadajú experti predovšetkým v hornej časti skiareálu pozdĺž najnovšej (od sezóny 2022/23) 6sedačky Leppleskofelbahn. Bezlesá pláň pod vrcholom Weisspitz sa najsprv skláňa len mierne, postupne však sklon rastie a pod hranicou lesa už je veľmi strmý. Najobľúbenejšie sú široké červené carvingové zjazdovky pozdĺž 6sedačky Weisspitz (2 005–2 460 m n. m.), členitejšie sú zjazdovky pozdĺž 3sedačky Mooserberg (2 055–2 373 m n. m.). Jednoduchá modrá zjazdovka potom obieha 3sedačku oblúkom. Při oboch zjazdoch do údolia sa budete potýkať so strmým svahom, pričom čierna varianta poteší „závodníkov“ dvomi vynikajúcimi priamymi pasážami, červená potom krotí sklon niekoľkými zatáčkami. Obidve trate sa nakoniec spájajú do nenáročného traverzu a potom splynú s cvičnou lúkou na kraji dediny.

St. Jakob má obvykle zďaleka najlepšie snehové podmienky v širokom okolí, za čo vďačí severnému svahu v zovretom, vysoko položenom údolí, zároveň snehovo bohatším oproti susedom – suchšiemu Lienzu alebo vetrnejšiemu Matrei.

Kabínka, moderné šesťsedačky, freeride a milá atmosféra zasneženej dedinky

Na 6miestnu kabínku Brunnalmbahn z údolia priamo nadväzuje pomalá 3sedačka Mooserberg bez nástupného koberca, hlavnou lanovkou „horného poschodia“ bola donedávna pohodlná krytá 6sedačka Weisspitz, od sezóny 2022/2023 ju doplnila krytá rýchla vyhrievaná 6sedačka Leppleskofelbahn, ktorá zvýšila maximálnu kótu skiareálu na úctyhodných 2 683 m n. m. Zároveň potom sprístupnila ďalšie terény pre freeriderov.

Súčasťou ponuky strediska je i vyhľadávaný fun park pri lanovke Mooserberg a detský park v areáli lyžiarskej školy s cvičnými vlekmi a čarovnými kobercami. Zmieniť musíme i veľký skidepot a lyžiarsky servis v dolnej stanici kabínkovej lanovky.

Súťaživých lyžiarov poteší meraný úsek „WISBI“, nelyžiarov potom nový vychádzkový vysokohorský okruh s vyhliadkovou platformou pri jazere Ochsenlacke.

Za vysokým podielom stálych návštevníkov počas celej zimy stojí okrem príjemného skiareálu tiež milá atmosféra zasneženej dedinky St. Jakob s malými rodinnými hotelíkmi a bežeckými stopami priamo v mieste. Obľúbenou zábavou je sánkovanie od útulnej horskej chaty Alpe Stalle, odkiaľ vedie osvetlená nenáročná dráha s minimom zatáčok.

Možnosti výletov do okolia s celoplošnými skipasmi

Miestny skipas Ski Hit neplatí len v skiareále St. Jakob im Defereggental / Brunnalm, ale tiež na území celého Východného Tirolska, teda napríklad v prepojených skiareáloch Matreier Goldried a Kals am Grossglockner, ďalej v skiareáloch Sillian – Hochpustertal, Lienzer Dolomiten, Obertilliach a Kartitsch, a naviac i v korutánskych skiareáloch Mölltaler Gletscher a Ankogel.

Celoplošný Top Ski Pass Gold potom platí vo všetkých strediskách Východného Tirolska a Korutánska, teda pre vyššie uvedené skiareály, a naviac tiež napríklad pre Heiligenblut, Bad Kleinkirchheim alebo Nassfeld.

U skipasov SkiHit je príjemné, že deti do nedovŕšených 6 rokov v sprievode rodičov lyžujú zadarmo a deti od 6 až do nedovŕšených 19 rokov za polovicu ceny dospelého skipasu.

Skibusy však fungujú len v údolí Defereggental, nie však medzi ním a ďalšími strediskami.

Typy skipasov:

Ski Hit

platí pre skiareál St. Jakob im Defereggental a tiež na území celého Východného Tirolska, teda napr. v prepojených skiareáloch Matreier Goldried a Kals am Grossglockner, ďalej v skiareáloch Sillian – Hochpustertal, Lienzer Dolomiten, Obertilliach a Kartitsch, a naviac i v korutánskych skiareáloch Mölltaler Gletscher a Ankogel; platnosť od 1,5 dňa

Top Ski Pass Gold

platí vo všetkých strediskách Východného Tirolska a Korutánska, teda pre vyššie uvedené skiareály a naviac tiež napríklad pre Heiligenblut, Bad Kleinkirchheim alebo Nassfeld; platnosť od 1,5 dňa

Miestne vzdialenosti:

Sankt Jakob im Defereggental

Matrei in Osttirol: 29 km
Kals am Grossglockner: 34 km
Lienz: 41 km
Mallnitz / Mölltaler Gletscher: 96 km
Spittal a. d. D. / dialnica: 110 km
Kufstein / dialnica: 131 km
Bischofshofen / dialnica: 137 km

Miestny skibus:

skibus údolím Defereggental v oboch smeroch, teda Staller Sattel – Maria Hilf – St. Jakob – Skizentrum St. Jakob i Hopfgarten – St. Veit – Bruggen – Feistritz – Skizentrum St. Jakob; ostatné „medzimestské“ autobusové linky za poplatok

Dôležité upozornenie:

do vyššie uvedených údajov o zjazdovkách nie sú započítané tzv. skirouty s celkovou dĺžkou 1,6 km

Odporúčané trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, dilaničný zjazd Kufstein Süd, St. Johann, Kitzbühel, Pass Thurn, Mittersill, tunel Felbertauern, Matrei in Osttirol, Sankt Jakob im Defereggental

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, dialnica smer Villach, dialničný zjazd Bischofshofen, St. Johann im Pongau, Mittersill, tunel Felbertauern, Matrei in Osttirol, Sankt Jakob im Defereggental

Bratislava / Brno, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, dialnica smer Salzburg, dialničný zjazd Spittal a. d. D., Lienz, Sankt Jakob im Defereggental

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?