NEV-DAMA a.s.

prepravné zariadenie: 16

Zjazdové trate: 42 km

  • 15,5 km
  • 23 km
  • 3,5 km

bežecké trate: 130 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

670 - 1700 m n. m.

Lyžovanie v St. Johann in Tirol / Oberndorf

  • menší súrodenec jednej z najobľúbenejších rakúskych lyžiarskych destinácií – Kitzbühelu
  • zjazdovky v ideálnom pomere čo do rozmanitosti a náročnosti
  • moderné lanovky výrazne urýchľujúce cesty hore
  • celoplošný Kitzbüheler Alpen Skipass, jedinečná príležitosť preskúmať široké okolie
  • na 130 km dobre upravovaných bežeckých stôp a dostatok polyžiarskej zábavy
  • relatívne nižšia nadmorská výška skiareálu

St. Johann in Tirol / Oberndorf – veľmi príjemné lyžiarske centrum v pohorí Wilder Kaiser

St. Johann in Tirol / Oberndorf je veľmi príjemné lyžiarske centrum v pohorí Wilder Kaiser na úpätí a severných úbočiach Kitzbüheler Hornu. Tirolské mestečko St. Johann je vlastne akýmsi menším súrodencom jednej z najobľúbenejších rakúskych lyžiarskych destinácií – Kitzbühelu. Na Kitzbüheler Horn, špicatý vrchol, sa je možné odtiaľto lyžiarsky dostať i z opačnej strany – z Kitzbühelu. St. Johann (670 m n. m.) je oproti slávnejšiemu susedovi kľudnejší a jeho zjazdovky sú rozsahom i náročnosťou vhodné pre odpočinkovú lyžovačku. Po lyžiarskom dni mnohí ocenia aquapark s bazénom, saunou, parou, vírivkou, 62 metrov dlhým tobogánom a kúpeľnými procedúrami. Za vyskúšanie stojí curling, sánkarská dráha alebo korčuľovanie.

Ľudoprázdne široké zjazdovky mimo hlavného lyžiarskeho ruchu

Zjazdové terény spadajú z Harschbichlu (1.700 m n. m.) v spravidla „červené“ náročnosti a v niekoľkých variantách späť do mestečka St. Johann in Tirol, alebo po západnom svahu do susedného Oberndorfu ako čierna zjazdovka. Z oboch údolných staníc šplhajú k vrcholu moderné kabínkové lanovky, ktoré spolu s expresnou 4sedačkou Penzing tvoria základ prepravy lyžiarov na hlavných tratiach. Z Jodlalmu (1.500 m n. m.) sa časť zjazdoviek oddeluje a mieri pohodovými lesnými priesekmi k dedinke Eichenhof, nad ktorou sú rozsiahle cvičné terény s radou vlekov mimo hlavného lyžiarskeho ruchu. Ten je však i na kľúčových zjazdovkách obvykle relatívne slabý, väčšina návštevníkov oblasti sa koncentruje do „tovární na lyžovanie“ v podobe atraktívnych skihúpačiek v Kitzbüheli a SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental. Prevažujúci lesný terén limituje možnosti jazdy mimo zjazdovky, snowpark vrátane halfpipe je k dispozícii v Eichenhofe.

42 km zjazdoviek sa radí predovšetkým do kategórií jednoduchších a stredne obtiažnych, nadštandardne široké zjazdovky sú však veľmi lákavou výzvou pre vyznávačov carvingu.

Veľkorysý a veľmi flexibilný systém umelého zasnežovania pokrýva 90 % zjazdoviek a rapídne znižuje závislosť skiareálu na prírodnej nádielke.

Výber z dvoch atraktívnych variánt celoplošných skipasov

St. Johann in Tirol / Oberndorf je súčasťou veľkej lyžiarskej oblasti Schneewinkel (po novom 3 Länder Freizeit-Arena) počítajúci celkom 171 km zjazdových tratí a 61 prepravných zariadení.

Celoplošný skipas Kitzbüheler Alpen SuperSkiCard otvára nevyčerpateľné možnosti návštev všetkých stredísk Kitzbühelských Álp – do samotného Kitzbühelu je to len 9 km, medzi tajné tipy patrí napríklad 10 km vzdialený Fieberbrunn, snehovo bohaté stredisko po novom napojené na Skicircus s 270 km zjazdoviek, alebo riedka prerastená náhorná plošina Waidring – Steinplatte s nenáročnými červenými traťami.

Okrem toho máte i jedinečnú príležitosť preskúmať okrem susedných prestížnych stredísk  Kitzbühel a SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental i menej známe lokality, ako napríklad SkiJuwel Alpbachtal Wildschönau.

Nesmierne početné varianty polyžiarskej zábavy

Pre milovníkov klasického lyžovania je k dispozícii neskutočná ponuka 130 km dokonalo upravovaných bežeckých tratí. Zjazdári - nenásytníci ocenia možnosť večerného lyžovania. Za vyskúšanie stojí umelo osvetlená sánkarska dráha. Takmer nekonečné sú potom možnosti peších túr.

Z nesmierne početných variánt polyžiarskej zábavy zmieňme ešte lákavé wellness centrum Panorama, vyskúšať je možné tandemový paragliding či jazdu na saniach ťahanými koňmi.

V porovnaní s Kitzbühelom tu nájdeme neporovnateľne finančne priaznivejšie alternatívy skvelej dovolenky vo vyhlásenej lyžiarskej destinácii. Nespočet reštaurácií a barov ponúka vyhlásené tirolské špeciality.

Zmieniť musíme i jednoduchú a pohodlnú cestu po dialnici takmer až na miesto.

Kozmetické nedostatky prekonané radou výhod strediska

Niekoho snáď môže odradiť na rakúske pomery priemerných „len“ 42 kilometrov miestnych zjazdoviek, ovšem za minimálny príplatok je k dispozícii 171 km zjazdoviek vo Schneewinkele (3 Länder Freizeit-Arena). Pokiaľ by náď niekto namietal, že v tomto konzorciu nie sú zahrnuté najprestížnejšie lokality, je tu ešte drahšia varianta celoplošného skipasu Kitzbüheler Alpen SuperSkiCard, ktorý platí i v 9 km vzdialenom Kitzbüheli.

Je možné namietnuť i relatívne nižšiu nadmorskú výšku skiareálu, aj keď je z veľkej časti eliminovaná výkonným umelým zasnežovaním.

Na záver podotýkame, že v dobe konania Svetového pohára v Kitzbüheli býva značný nával návštevníkov i v susednom St. Johanne.

Typy skipasov:

Skipass St. Johann in Tirol / Oberndorf

platí pre celý skiareál St. Johann in Tirol / Oberndorf

Skipass 3 Länder Freizeit-Arena

platí pre skiareály St. Johann in Tirol/Oberndorf, Erpfendorf – Lärchenhof, Waidring – Steinplatte, Buchensteinwand im PillerseeTal, Hochfilzen, Kirchdorf, Almenwelt Lofer, Unken a Reit im Winkl – Winklmoosalm (Bavorsko); platnosť 1–14 dní

Kitzbüheler Alpen SuperSkiCard

platí pre celú oblasť Kitzbühelských Álp a navyše aj vo všetkých skiareáloch Salzburska a tesne za jeho hranicami, teda aj pre lyžiarske areály 3 Länder Freizeit-Arena, Kaprun – Zell am See, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, SkiWelt Wilder – Alpbachtal / Wildschönau; platnosť 1–14 dní

Miestne vzdialenosti:

St. Johann in Tirol

Kitzbühel: 9 km
Oberndorf: 5 km
Erpfendorf: 8 km
Fieberbrunn: 10 km
Going am Wilder Kaiser: 10 km
diaľnice: 29 km

Miestny skibus:

skibus po trase Oberndorf - St. Johann in Tirol - Kirchdorf - Erpfendorf

Odporúčané trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, Mníchov, diaľničný zjazd Kufstein Süd, St. Johann in Tirol

alebo

České Budejovice, Dolné Dvorisko

Brno, Mikulov, St. Pölten

Bratislava, Wien

a ďalej

Linz, Salzburg, zjazd z diaľnice Bad Reichenhall, Lofer, St. Johann in Tirol

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?