NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 31

  • 18×

Zjazdové trate: 116 km

  • 54 km
  • 50,1 km
  • 11,9 km

bežecké trate: 200 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1075 - 2225 m n. m.

Lyžovanie v stredisku 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti

  • pohodové zjazdovky pod najkrajšou horou Dolomitov Tre Cime di Lavaredo
  • zjazdovky v ideálnom pomere čo do rozmanitosti a náročnosti
  • pred pár rokmi prepojené hlavné skiareály Monte Elmo a Croda Rossa
  • menší rodinný areál Monte Baranci s nočným lyžovaním, sánkarskou a skicrossovou dráhou
  • rýchle priame železničné spojenie k lanovke na Kronplatz
  • nie celkom kompletná vzájomná prepojenosť celej oblasti na lyžiach

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti – zimná idyla pod najkrajšou horou Dolomitov

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti (skôr známe pod názvom Alta Pusteria / Hochpustertal) je stredisko talianskych Dolomitov, ktoré v posledných rokoch zaznamenáva snáď najväčší rozmach z celého 12členného konzorcia Dolomiti Superski.

Nový názov celej oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti vznikol podľa najkrajšej hory Dolomitov Tre Cime di Lavaredo, ktorá panoráme tohoto regióna vojvodí.

Tre Cime di Lavaredo / Drei Zinnen (Tri vrcholy Lavareda) sú impozantná trojčlenná skupina skalných štítov, najčastejčie fotografovaný symbol Dolomitov. Vyrastajú kolmo zo sutinových polí na hranici Južného Tirolska a Benátska. Najvyššia je prostredná Cima Grande. / Große Zinne (Veľký štít, 2.999 m), ďalej západná Cima Ovest / Westliche Zinne (Západný štít, 2.973 m) a najnižšia je a Cima Piccola / Kleine Zinne (Malý štít, 2.875 m). Vo vysokých a silne previsnutých severných stenách Cima Grande (z 550 m výšky je prvých 220 m previsnutých asi 30 m od základne) a Cima Ovest („strecha sveta“) sa posúvali možnosťou svetového športového lezenia.

Kľúčovým kvalitatívnym skokom prepojenia skiareálov Monte Elmo a Croda Rossa

Ale poďme späť k tunajším skiareálom – kľúčovým kvalitatívnym skokom skiregióna bolo prepojenie oboch hlavných skiareálov Monte Elmo a Croda Rossa pred niekoľkými rokmi. Následne sa k nim pripojil i skiareál Padola, ležiaci už za hranicou germanofónneho Južného Tirolska v talianskojazyčnom regióne Veneto /Benátsko.

Pred 4 rokmi bola postavená nová 10miestna kabínková lanovka Helmjet nahrádzajúca starú kabínu Sexten-Helm, nová modrá zjazdovka uľahčujúca návrat zo Stiergartenu do Mosa a nový vlek na rovnakom mieste. Pred 5 rokmi vznikla nová kabína „Drei Zinnen“ zo Signaue na Stiergarten s novou zjazdovkou a nová kabína „Stiergarten“ s medzistanicou prístupnou zo zjazdovky „Helm“. V tom istom roku bola postavená i nová vyhrievaná krytá sedačka pre 8 osôb Hasenköpfl vedúca až do výšky 2.225 m n. m. s panoramatickým výhľadom na Dolomity. Ešte predtým vznikli 2 nové zjazdovky Signaue 2 na Croda Rossa a červená ku kabínovej lanovke v Seste ako rodinná alternatíva k čiernej Kristlerhang.

Tento rok dochádza v skiareále Croda Rossa k rozšíreniu zjazdovky Porzen, pričom tu bola vybudovaná tiež nová 750 m dlhá zjazdovka "Parfal" k novej vyhrievanej rýchlej 6sedačce s prepravnou kapacitou 2.800 os./h, ktorá nahradzuje starý vlek a bude začínať nižšie.

Skvelo upravené trate všetkých stupňov náročnosti v 6 kvalitných skiareáloch

Celkovo v oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti napočítate 6 kvalitných skiareálov, všetky so skvelo upravenými traťami všetkých stupňov náročnosti a s veľmi vysokým percentom umelého zasnežovania.

Oblasti vojvodí a zahraničným lyžiarom je asi najviac známy skiareál Helm / Monte Elmo ponúkajúci mimo iné dlhé údolné zjazdy do Versciaca a Sesta. Čierna zjazdovka z Monte Elmo núti vášnivých lyžiarov ku stále opakovanému zdolávaniu, ide o jednu z najlepších zjazdoviek Južného Tirolska, ktorá naviac vďaka svojej severnej orientácii poskytuje ideálne podmienky až dlho do jari.

Menší rodinný areál Monte Baranci ponúka mimo iné radu atrakcií pre najmenších, zatraktívnený je naviac nočným lyžovaním a sánkarskou a skicrossovou dráhou, kde sa pravidelne jazdia závody Svetového poháru v tejto disciplíne.

Rýchla dostupnosť na Kronplatz a do Cortiny d’Ampezzo

Veľkým bonusom oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti je jej výhodná poloha, a teda i rýchla dostupnosť vzhľadom ku špičkovým strediskám Kronplatz - Plan de Corones, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia. To tiež činí len ťažko odmietnuteľnú ponuku plošne rozšírených skipasov Dolomiti Superski.

Železničná stanica Versciaco leží priamo pri dolnej stanici kabíny na Monte Elmo, teda za 35 minút ste odtiaľto v stanici Percha/Ried, a teda i pri lanovke na Kronplatz – to samozrejme platí predovšetkým pre majiteľov rozšírených skipasov. Je nutné dodať, že regionálne vlaky sú zadarmo v rámci karty Holidaypass, ktorá sa nedá kúpiť, je k dispozícii len u ubytovávateľov registrovaných v turistickej asociácii, čo sú ovšem všetky nami ponúkané ubytovacie kapacity.

Pestrá paleta doplnkových aktivít

Z naozaj pestrej palety doplnkových aktivít vymenujme korčuľovanie, tenis, curling, sánkarske dráhy, na 200 km bežkárskych tratí (z toho 30 km závodne preparovaných – opäť sa tu v Dobbiacu 28. 12. 2024 – 1. 1. 2025 zastaví, a to hneď 4 závody mužov i žien, Tour de Ski Svetového pohára v bežeckom lyžovaní) či znovuotvorený špičkový aquapark v San Candide.

Predvianočné obdobie láka i koncertami či vianočnými trhmi, veľkým bonusom sú potom zaujímavé predsezónne ceny.

Kuriozitou je jediné stádo sobov v Taliansku na Croda Rossa, zábavné a fascinujúce stretnutie s polárnymi zvieratami na alpskej zjazdovke, veľkou atrakciou pre deti je potom ich kŕmenie.

Atraktívnym adrenalínovým zážitkom je Free Fall Ride – jazda na snehovej rolbe Pistenbully 510 HP na najpríkrejšej udržiavanej zjazdovke v Taliansku (Holzriese v sektore Croda Rossa s maximálnym sklonom 72 %).

Od minulej sezóny je k dispozícii nový aprés-ski lokál na rifugio Helmrestaurant. Ďalej v oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti odporúčame Igloo Après Ski Bar pri nástupnej stanici kabíny Monte Elmo v Seste. Každý deň sa tu môžete tešiť na výborné drinky a príjemnú atmosféru.

 

Ambície strediska smerujúce k lyžiarskemu prepojeniu Rakúska, Južného Tirolska a Benátska

Vysoké ambície strediska smerujú za niekoľko rokov k lyžiarskemu prepojeniu Rakúska, Južného Tirolska a Benátska sieťou zjazdoviek s dĺžkou 160 km v kulise Dolomitov, súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Zatiaľ však stále rastúcu popularitu oblasti brzdí nie celkom kompletná vzájomná prepojenosť celej oblasti na lyžiach. Rokmi plánované prepojenie lanovkou so susednou rakúskou oblasťou Skiregion Hochpustertal / Sillian už je v procese, ešte je však potreba pár rokov trpezlivosti. Obdobné platí o kompletnom lyžiarskom prepojení so skiareálom Val Comelico v Padole.

Veľmi jednoduchá je dostupnosť z hlavných cestných ťahov – ide o jednoznačne najbližšie stredisko oblasti Dolomiti Superski pri ceste z rakúskeho Korutánska (cez východotirolský Lienz). Naopak cesta od brennerskej dialnice celým údolím Pustertal je trocha zdĺhavejšia. Kvôli okrajovej polohe v rámci konzorcia je potrebné počítať s väčšou časovou náročnosťou presunov ku strediskám Dolomiti Superski ležiacim v Trentine.

Typy skipasov:

Tre Cime Dolomiti

platí pre skiareály Monte Elmo, Croda Rossa, Kreuzbergpass / Passo Monte Croce, Padola Val Comelico, Monte Baranci, Waldheim (Sesto), Dobbiaco a Bagni di Braies Vecchia

Dolomiti Superski

platí neobmedzene vo všetkých 12 strediskách Dolomiti Superski

Miestne vzdialenosti:

Sesto

San Candido: 6,5 km
Dobbiaco: 11 km
Brunico: 36 km
Cortina d’Ampezzo: 43 km
dialnica / Bressanone: 64 km
dialnica / smer Lienz: 112 km

Miestny skibus:

linky skiareál Monte Elmo – skiareál Croda Rossa, Sesto – Dobbiaco, Braies – Versciaco, Prato Drava – Brunico a skibus po Dobbiacu a jeho okolí; všetky linky (rovnako ako regionálne vlaky) zadarmo v rámci karty Holidaypass (ktorá sa nedá kúpiť, je k dispozícii len u ubytovávateľov registrovaných v turistickej asociácii, čo sú všetky nami ponúkané ubytovacie kapacity); skibus Padola – Signaue zahrnutý v cene skipasu; linka San Candido (skiareál Monte Baranci) – Dobbiaco – Cortina d’Ampezzo (Cortina Express) za poplatok

Dôležité upozornenie:

v celkovom počte km zjazdoviek sú započítané spojovacie lyžiarske trasy, tzv. skiwegy, v celkovej dĺžke 15,5 km, ktoré vedú z priesmyku Kreuzbergpass / Passo Monte Croce smerom na Padolu a smerom na Croda Rossa

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, dialničný zjazd Bressanone, Brunico

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, dialničný zjazd Spittal a. d. D., Lienz

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Villach, dialničný zjazd Spittal a. d. D., Lienz

Bratislava, Wien, Graz, Villach, dialničný zjazd Spittal a. d. D., Lienz

a ďalej San Candido, Sesto

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?