NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 23

 • 10×
 • 10×

Zjazdové trate: 72 km

 • 30 km
 • 37 km
 • 5 km

bežecké trate: 40 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

979 - 2100 m n. m.

Vážení zákazníci,
radi by sme vás upozornili, že informácie uvedené o lyžiarskom stredisku nie sú aktualizované. Vzhľadom k tomu, že stredisko ešte nezverejnilo všetky aktuality ohľadne sezóny 2024/2025, môžu sa niektoré údaje zmeniť.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese online@nevdama.sk..
Ďakujeme za pochopenie.

Lyžovanie v stredisku Civetta 

 • jedna z najobľúbenejších lyžiarskych destinácií regióna Veneto
 • pohodové zjazdovky v najkrásnejších miestach Dolomitov
 • zjazdovky v ideálnom pomere čo do rozmanitosti a náročnosti
 • skvelé nočné lyžovanie na dvoch paralelných tratiach v Zolde
 • unikátna možnosť vydať sa na lyžiach po stopách bojov I. svetovej vojny
 • dostatok polyžiarskej zábavy vrátane výletov na snežných skútroch
 • horšia dopravná dostupnosť kvôli polohe na juhovýchodnom okraji oblasti Dolomiti Superski

Civetta – pohodové lyžovanie v najkrásnejších miestach Dolomitov

Civetta je nie len názov horského masívu vládnuceho okolitej krajine, ale tiež najväčší prepojený skiareál oblasti Veneto. Rozprestiera sa pod majestátnym masívom Monte Civetta v susedstve známych lyžiarskych stredísk Arabba / Marmolada a Cortina d’Ampezzo, ktoré sú rovnako súčasťou konzorcia Dolomiti Superski.

Pravidelne vylepšované zjazdovky všetkých stupňov náročnosti vás milo prekvapia svojou dĺžkou, prevýšením, úpravou, takmer stopercentným umelým zasnežovaním i spravidla modernými prepravnými zariadeniami. Skvelé je nočné lyžovanie na dvoch paralélnych tratiach v Zolde.

Vynikajúce podmienky pre snowboardistov ponúka stále vylepšovaný snowpark nad Alleghe i veľmi kvalitne osvetlený funpark na zjazdovke Cristelin v Zolde. Postupne prebiehajúcu obnovu prepravných zariadení tento rok reprezentuje nová rýchla 4sedačková lanovka Le Coste v Zolde nahrádzajúca starú 2sedačku.

Zjazdové trate bez prekážajúcich davov a rád

Poloha Civetty trochu mimo od hlavného náporu masovej turistiky znamená mimo iné i zjazdové trate bez prekážajúcich davov a rád. Bonusom naviac sú potom prekrásne výhľady na jazero Alleghe i panoráma Dolomitov s ich kráľovnou Marmoladou.

Vzhľadom k ideálnej polohe medzi skiareálmi Alpe Lusia / San Pellegrino - Tre Valli, Cortina d’Ampezzo a Arabba / Marmolada s napojením na slávny okruh Sella Ronda je v Civette veľmi efektívne využitie celoplošného skipasu Dolomiti Superski.

Ubytovanie je v celej oblasti lokalizované spravidla neďaleko lyžiarskej ponuky, za zvláštnu zmienku stojí nadmieru romantické a pohodové mestečko Alleghe na brehu rovnakomenného jazera. Obecne je možné konštatovať, že ide o stredisko s optimálnym pomerom medzi kvalitou a cenovou úrovňou ponúkaných služieb. Dokladom toho je i prestížna cena „Skvelé lyžiarske stredisko pre rodiny“ vyhlásená renomovaným lyžiarskym portálom www.skigebiete-test.de.

Zaujímavým spestrením vašej zimnej dovolenky v Civette môže byť jazda na snežných skútroch v oblasti Selva di Cadore. V ponuke je i večerný výlet na snežných skútroch s večerou v horskej chate.

Okruh Grande Guerra: zalyžujte si pozdĺž frontovej línie 1. svetovej vojny

Ak ste lyžiarom a zároveň vás zaujíma vojnová história, potom musíte vyraziť na okruh Grande Guerra. Zalyžujete si pod vrchôlkami Dolomitov, ktorými v priebehu 1. svetovej vojny viedla frontová línia. Čaká vás približne 80 km dlhá trasa cez lyžiarske strediská Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia s úchvatnými výhľadmi na vrcholy Monte Civetta, Monte Pelmo, Cinque Torri či Tofana.

Krvavá história okruhu Grande Guerra

Fanúšikovia vojnovej histórie budú okruhom Grande Guerra nadšení. Počas lyžovania môžu objavovať pozostatky obranných pevností či dochovaných tunelových systémov z 1. svetovej vojny, keďže práve tu, pri najvyšších a nejznámejších vrcholoch Dolomitov, od mája 1915 do novembra 1917 prebiehali boje medzi talianskymi vojami alpského pluku (tzv. Alpínmi) a rakúsko-uhorskými a nemeckými vojakmi.

Čo by ste mali vedieť, než sa vydáte na okruh Grande Guerra

Čo sa náročnosti okruhu týka, je vhodný pre stredne zdatných až pokročilých lyžiarov. Zjazdnosť je garantovaná väčšinou od konca decembra do polovice marca v obidvoch smeroch (modré či červené značenie). Skipas je treba celoplošný Dolomiti Superski alebo kombinovaný.

Počítajte s dodatočnými poplatkami za skibusy (cca 5 €/trasa), taxi bus z Armentaroly v Alta Badii na Passo Falzarego (trasa v smere hodinových ručičiek), konský záprah (cca 2,50 €, trasa v protismere hodinových ručičiek). Štart odporúčame v skorých ranných hodinách, pretože väčšina prepravných zariadení je v prevádzke len do 16 až 16:30 hodín.

Neodporúčame vyrážať na okruh Grande Guerra v prípade nepriaznivého počasia. Niektoré vleky môžu byť mimo prevádzku a návrat späť do východiskového miesta preto nemusí byť zaručený.

Naši špecialisti odporúčajú variantu trasy v protismere hodinových ručičiek (červené značenie zjazdoviek). Na tejto trase strávite viac času lyžovaním a menej času prejazdami skibusom. Menej vytrvalí lyžiari naopak ocenia variantu trasy v smere hodinových ručičiek, na ktorej prekonajú „len“ 25 km zjazdoviek. Lyžiarsky okruh Grande Guerra môžete začať v ľubovoľnom zo stredisiek Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia.

Mínusom trocha horšia dopravná dostupnosť

Ak máme hovoriť o čiastočných nedostatkoch Civetty, sprievodným javom nižšej nadmorskej výšky niektorých nástupných bodov je ohrozená kvalita snehu v spodných častiach skiareálu v jarných mesiacoch, týka sa to najmä dojazdu zjazdovky do Alleghe. Najmä snowboardistov nepoteší niekoľko nudných prejazdov v rámci inak zaujímavého skitouringu okolo Civetty. I cez postupnú obmenu prepravných zariadení nemilo prekvapí takmer dôchodkový vek niekoľkých posledných lanoviek.

Horšia prístupnosť pri ceste zo severu a väčší počet posledných kilometrov mimo dialnicu s nutnosťou prekonať niektorý z vysokohorských priesmykov sú daňou za polohu na juhovýchodnom okraji oblasti Dolomiti Superski. Chudšie možnosti polyžiarskeho vyžitia sú pre zmenu logickou protihodnotou kľudu a rodinného charakteru strediska. Znamená to však, že za radou doplnkových aktivít sa z Civetty musíte vydať len dlhšou cestou autom.

Typy skipasov:

Civetta:

platí pre skiareály Civetta a S. Fosca, teda pre všetky prepravné zariadenia označené na skimape číslom

kombinované skipasy:

platia 3 až 5 dní ako Civetta a 1 až 3 dni ako Dolomiti Superski

Dolomiti Superski:

platí neobmedzene vo všetkých 12 strediskách Dolomiti Superski

Miestne vzdialenosti:

Alleghe:

Caprile: 3,5 km
Selva di Cadore: 9 km
Malga Ciapela: 13 km
Falcade: 17 km
Arabba: 21 km
Zoldo Alto: 27 km
Cortina d’Ampezzo: 32 km
diaľnica / Bressanone: 87 km
diaľnica / smer Lienz: 178 km

Miestny skibus:

linka Masaré - Alleghe - Malga Ciapela (skiareál Arabba / Marmolada - Sella Ronda)

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, diaľničný výjazd Bressanone, San Lorenzo di Sebato, Corvara, Arabba, Caprile

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, diaľničný výjazd Bressanone, San Lorenzo di Sebato, Corvara, Arabba, Caprile

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Villach, diaľničný výjazd Spittal a. d. D., Lienz, Dobbiaco, Cortina d’Ampezzo, Passo Giau, Selva di Cadore

Bratislava, Wien, Graz, Villach, diaľničný výjazd Spittal a. d. D., Lienz, Dobbiaco, Cortina d’Ampezzo, Passo Giau, Selva di Cadore

a ďalej

Alleghe alebo Zoldo Alto

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?