NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 33

 • 23×

Zjazdové trate: 120,6 km

 • 52 km
 • 42 km
 • 26,6 km

bežecké trate: 194 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

950 - 2275 m n. m.

Vážení zákazníci,
radi by sme vás upozornili, že informácie uvedené o lyžiarskom stredisku nie sú aktualizované. Vzhľadom k tomu, že stredisko ešte nezverejnilo všetky aktuality ohľadne sezóny 2024/2025, môžu sa niektoré údaje zmeniť.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese online@nevdama.sk..
Ďakujeme za pochopenie.

Lyžovanie v stredisku Kronplatz / Plan de Corones 

 • jedno z najbližších stredísk talianskych Dolomitov
 • úžasný 360° výhľad na okolité alpské štíty z vrcholu holého kopca
 • zjazdovky v ideálnom pomere čo do rozmanitosti a náročnosti
 • úplná avantgarda na poli modernosti prepravných kapacít a umelého zasnežovania
 • atraktívne dlhé čierne zjazdovky, mimo iné trať Svetového pohára Erta
 • rýchle priame železničné spojenie k lanovke Helm v oblasti 3 Zinnen
 • častá preľudnenosť zjazdoviek rubom značnej prepravnej i lôžkovej kapacity

Juhotirolský lyžiarsky raj menom Kronplatz / Plan de Corones

Juhotirolský lyžiarsky raj nesie meno Kronplatz (taliansky Plan de Corones). Je to nie príliš pohľadný holý vrch nad Brunicom s výhľadom na alpské štíty kolom dokola, z ktorého môžete jazdiť takmer všetkými smermi a kopírovať tak napríklad pohyb slnka či voliť úbočie podľa kvality snehu. Úplná dominancia rýchlych kabínkových lanoviek a cez 120 kilometrov starostlivo upravených zjazdoviek sa 100% umelým zasnežovaním napovedá, že ide o skutočnú “továreň na lyžovanie”. Zjazdovky sú tu tak dlhé, že 10 z nich je dlhších než 5 kilometrov a 2 dokonca cez desať kilometrov. Či už máte so sebou deti, ste začiatočníci, alebo snáď experti, na tomto kopci si nájde svoju zjazdovku každý.

Čierne zjazdovky zážitkom na celý život

Kronplatz, to je tiež nadštandardne vysoký podiel najnáročnejších „čiernych” zjazdoviek. Zážitkom na celý život pre odvážnych lyžiarov sú dlhé čierne zjazdovky Herrnegg (7,8 km) alebo Sylvester (7,6 km) spadajúce z vrcholu Kronplatzu do Riscone pri Brunicu. Tieto 2 dlhé “čierne” vďaka svojej severnej orientácii spravidla držia vynikajúco preparované až do samého konca sezóny. V susednom údolí láka pre zmenu strmý závodný svah Erta smerujúci z hory Concordia do strediska San Vigilio di Marebbe, ktorý bol už niekoľko krát (2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023 a znova 30. januára 2024) dejiskom Svetového pohára v obrovskom slalome žien. Blízko pisty Erta v San Vigiliu vlani vznikla i ďalšia nová čierna zjazdovka s dĺžkou 1.600 m s prevýšením 435 metrov, tento rok potom došlo k rozšíreniu trate Seewiese 2R.

Avantgarda na poli modernosti prepravných kapacít a umelého zasnežovania

Kronplatz / Plan de Corones je tiež úplnou avantgardou na poli modernosti prepravných kapacít, a to bez preháňania v celourópskom meradle. Ide o stredisko plné technických inovácií – naposledy sa pochválilo novou 10miestnou kabínou Olang 1+2 z Valdaory na vrchol Kronplatzu, krátko predtým to bola nová kabinková lanovka Rara pre 10 osôb. Absolútnym unikátom je viac než dvojnásobný počet kabínových lanoviek k súčtu sedačiek a vlekov,čo mimo iné zaručuje obrovskú hodinovú prepravnú kapacitu a pohodovú cestu nahor i počas nepriaznivého počasia. Aj napriek nijako oslnivej nadmorskej výške poskytuje Kronplatz tradične výborné snehové podmienky, doplnené naviac stopercentným umelým zasnežovaním. Je preto doslova Mekkou lyžiarskych fanatikov – snáď nikde inde nie je možné za jediný deň najazdiť toľko kvalitných kilometrov bez nudných prejazdov. Nekonečné zjazdy do Valdaory, Riscone a San Vigilia di Marebbe budú tak naozajstnou výzvou hlavne pre svaly vašich dolných končatín…

Zaujímavé múzeá i gastronómia na vrchole hory Kronplatz

Od roku 2015 stojí na vrchole hory Kronplatz vo výške 2 275 m n. m. futuristické MMM – Messner Mountain Museum (múzeum Reinholda Messnera venované horským národom a kultúram) od svetoznámej a už zosnulej architektky Zahy Hadid. Pred 5 rokmi bolo otvorené Múzeum horských fotografií LUMEN len o kúsok vedľa, tiež na plochom vrchole Kronplatzu. Na tom istom mieste nájdete i reštauráciu AlpiNN michelinského šéfkuchára Norberta Niederkoflera.

Rýchle napojenie na ostatné strediská Dolomiti Superski

Pred pár rokmi vznikla nová kabína z dedinky Percha s novou zjazdovkou, ale hlavne s bezprostredným napojením na vlakové nádražie. Z tejto železničnej stanice Percha/Ried sa za len 30 minút ocitnete v stanici Versciaco, teda priamo pri dolnej stanici kabíny na Monte Elmo (Helm) v oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti, a to v rámci platnosti celoplošných skipasov Dolomiti Superski.

Skibus z Piccolina do Pedraces k lanovke Sponata (v oblasti Alta Badia napojenej na okruh Sella Ronda) je potom ďalšou vynikajúcou príležitosťou k dôkladnému využitiu celoplošného skipasu Dolomiti Superski.

Komplexná ponuka aktivít v celej oblasti

Nesmierne komplexná je ponuka aktivít v celej širokej oblasti. Zmieniť môžeme takmer 200 km bielych stôp vrátane okruhov Svetového pohára biatlonu v Anterselve, ďalej potom bazény, relaxačné centrá, bowling, tenis i mnohé ďalšie možnosti aktívneho trávenia dovoleky.

5hviezdičkové hodnotenie Kronplatzu zo strany špecializovaného prestížneho portálu skiresort.de naozaj nie je náhodné…

Pripočítajme k tomu i veľmi dobrú dostupnosť po ceste, a to z brennerskej dialnice, a i údolím Pustertal z opačnej strany od východotirolského Lienzu.  

Historické centrum najväčšieho mesta oblasti Brunica zvádza k prechádzkam i nákupom. 

Kronplatz pripomínajúci občas ľudské mravenisko

Kronplatz je vďaka svojím vyššie zmieneným atribútom doslova magnetom pre lyžiarov. Častá preľudnenosť zjazdoviek v najvyššej sezóne je preto rubom tunajšej značnej prepravnej i lôžkovej kapacity.

Tak trocha problematická býva i kvalita snehu v jarných mesiacoch v nižších polohách sektorov Valdaora a San Vigilio di Marebbe.

Prevaha kabínkových lanoviek, mnohými vysoko cenená, má i svojich odporcov či kritikov – je mínusom napríklad pre tých, ktorí neradi odopínajú lyže…

Je potrebné zmieniť i v priemere vyššiu cenovú hladinu, a to nielen ubytovania, ale i častú totálnu vypredanosť. V termíne 18.–21. 1. 2024 je Anterselva usporiadateľom Svetového pohára v biatlone, je možné teda odporúčať v tomto termíne veľmi skorú rezerváciu ubytovania.

Skipas z Kronplatzu bohužiaľ neplatí v neďalekých strediskách Speikboden a Klausberg, ktoré sú považované za jedno z najlepších lyžovaní pre rodiny s deťmi v celom Taliansku.

Typy skipasov:

Kronplatz - Plan de Corones:

platní pre hlavný skiareál Kronplatz a pre ďalších 5 lyžiarskych vlekov v okolí; z dôvodu blízkosti strediska Alta Badia, napojeného na Sella Rondu, a len o niečo nižšie ceny oproti skipasu Dolomiti Superski nie je sprostredkovaný CK

Dolomiti Superski:

platí neobmedzene vo všetkých 12 strediskách Dolomiti Superski

Miestne vzdialenosti:

Brunico:

Riscone: 1,5 km
Valdaora: 12 km
San Vigilio di Marebbe: 18 km
Corvara: 34 km
diaľnica: 28 km

Miestny skibus:

linky Anterselva - Rasun - Valdaora, Val Casies - Tesido - Monguelfo, Terento - Falzes - Chienes - San Lorenzo di Sebato - Gais/Teodone - Brunico (Riscone), skibus po San Vigiliu di Marebbe a okolia aj všetky spoje autobusom aj železnicou údolím Val Pusteria (vlaky „Ski Pustertal Express“ medzi stanicami San Candido a Fortezza, autobusy až do Brixenu) zahrnuté v rámci karty Holidaypass Premium (zadarmo u ubytovateľou registrovaných v miestnej turistickej asociácii, čo sú všetky nami ponúkané ubytovacie zariadenia v tejto oblasti); skibus Piccolino - Pedraces/Sponata (Alta Badia) v cene skipasu Dolomiti Superski

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a ďalej

Innsbruck, Brenner, diaľničný výjazd Bressanone, Brunico

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?