NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 20

 • 13×

Zjazdové trate: 58,7 km

 • 29,8 km
 • 21,4 km
 • 7,5 km

bežecké trate: 13 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1513 - 2504 m n. m.

Vážení zákazníci,
radi by sme vás upozornili, že informácie uvedené o lyžiarskom stredisku nie sú aktualizované. Vzhľadom k tomu, že stredisko ešte nezverejnilo všetky aktuality ohľadne sezóny 2024/2025, môžu sa niektoré údaje zmeniť.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese online@nevdama.sk..
Ďakujeme za pochopenie.

Lyžovanie v Madonne di Campiglio / Pinzole

 • pravidelne 22. decembra v Madonne usporiadaný nočný Svetový pohár v slalome mužov
 • štyri prepojené strediská – na Madonnu di Campiglio a Pinzolo nadväzuje Marilleva a Folgarida
 • 85,7 km zjazdoviek a 31 moderných lanoviek a vlekov, s Marillevou a Folgaridou však cez 142 km zjazdoviek
 • výkonné snežné delá pokrývajúce 94 % plochy na lyžovanie
 • špičkový snowpark Ursus pod Passo Grosté  
 • účelné využitie rozšíreného skipasu Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta
 • tento rok nová 10miestna kabínka Prà Rodont - Doss del Sabion v Pinzole
 • podpriemerná kvalita niektorých apartmánových kapacít v Madonne d. C.

Madonna di Campiglio / Pinzolo – nedávno spojené zaujímavé skiareály v Trentine

Ak máme v Taliansku hovoriť o strediskách, ktoré je možné zaradiť medzi európsku extratriedu, logickým vodítkom nám pri takomto výbere bude usporiadanie Svetového pohára, ktoré je samo o sebe zaručenou pečaťou kvality. Ďalším kritériom výberu môže byť skúmanie jednotlivých lyžiarskych regiónov zeme. Pokiaľ máme hovoriť o oblasti, ktorá je doslova zasľúbená lyžiarskym športom vo všetkých jeho podobách, potom to bude dozaista Trentino. A ktoré je najslávnejšie stredisko Trentina? Tu je rozlúštenie tajničky nadmieru jednoduché. Žiadne iné stredisko tu nemôže súperiť s prestížou Madonny di Campiglio, ktorá je nie len absolútnou špičkou medzi lyžiarskou ponukou tohoto nám geograficky i historicky blízkeho regióna, ale i celoeurópskym pojmom, v lyžiarskych kruhoch potom bezpochyby i celosvetovým.

„Madonnu“ a nedávno s ňou prepojené Pinzolo obklopujú zjazdové trate všetkých náročností v celkovej dĺžke 85,7 km (12,5 km čiernych, 38,4 km červených a 34,8 km modrých) a nástupné miesta lanoviek sú z veľkej časti umiestnené priamo v centre oboch miest. Tým, že sa lyžiarske svahy rozprestierajú prakticky okolo celej Madonny, je tu zaručené, že tak v každú dennú hodinu nájdete časť tratí zaliatu slnečnými lúčmi.

Dlhé skitoury cez celkom štyri prepojené strediská

Po nedávnom historickom prepojení sa lyžiarom ubytovaným v Madonne pohodlne sprístupnil 12 km vzdialený a celú sezónu doslova poloprázdny areál Pinzolo s 27 kilometrami predovšetkým širokých červených zjazdoviek, spojený teraz panoramatickou kabínovou lanovkou. Ďalší susedný skiareál Marilleva – Folgarida bol pritom s Madonnou prepojený už pred mnohými rokmi, dohromady tu teda teraz môžete absolvovať „s lyžami na nohách“ už závratných viac než 142 kilometrov zjazdoviek…

Ktoré pisty sa Vám najskôr najhlbšie vryjú do pamäti? Nenapodobiteľné zážitky poskytne najmä 3 km dlhá zjazdovka Amazzonia, čiernou farbou značená trať doslova padajúca do Madonny zo skalného výbežku Pradalago, a samozrejme i závodný svah homologovaný pre závody FIS s názvom 3-Tre („tre gare nel Trentino“, jedna z najstarších lyžiarskych súťaží v Európe, založená v roku 1949), kde môžete (presnejšie na jeho dolnej časti nazývanej Canalone Miramonti) skúsiť pocity slalomárov nočného závodu Svetového pohára mužov, ktorý sem tento rok opäť zavíta 22. decembra.

Madonna di Campiglio je klenotom lyžiarskej oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta, ktorá združuje 8 stredísk od Folgarie až po Passo Tonale. Rozšírený skipas Superskirama, umožňujúci neobmedzené lyžovanie vo všetkých 8 areáloch si je možné zakúpiť i v Madonne, ale je nutné povedať, že možnosť lyžovania v iných strediskách tu využíva málokto. Veď je možné s určitosťou povedať, že žiadne nie je schopné poskytnúť porovnateľnú kvalitu. Funguje to však najmä naopak – takmer každý lyžiar, ktorý pobýva v niektorom zo 7 zostávajúcich stredísk a kupuje si rozšírený skipas, tak činí práve kvôli možnosti skúsiť lyžovanie v slávnej Madonne. Preto je vždy na tunajších zjazdovkách viac ľudí, než by zodpovedalo počtu ubytovaných. Hlavný príliv sem smeruje z prepojeného výrazne lacnejšieho skiareálu Marilleva – Folgarida. Najmä v tzv. „Free Ski“ týždňoch, kedy v celej oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta jednotne platí celoplošný skipas, zažíva Madonna doslovnú inváziu. Naopak tradične talianska dobre situovaná klientela sa v týchto promotýždňoch naučila Madonne vyhýbať, vďaka „Free Ski“ pobyt tu dozaista ztráca na výlučnosti.

Dokonalá upravenosť a prehľadné značenie tratí, ale i odkaz cisára Františka Jozefa I.

Prečo je Madonna s Pinzolom lyžiarmi tak oceňovaná? Môže za to dokonalá upravenosť i prehľadné značenie tratí porovnateľné len s nemnohými ďalšími areálmi, najmodernejšie prepravné zariadenie garantujúce maximálne pohodlie pri preprave „hore“ (9 kabín, 19 sedačiek a len 3 vleky, celkové prevýšenie 1717 m, najvyšší bod skiareálu 2504 m n. m.), nadštandardná ponuka 13 km kvalitne preparovaných tratí pre bežkárov na Campo Carlo Magno, vynikajúce nočné lyžovanie, špičkový snowpark Ursus pod Passo Grosté i nepreberné možnosti ďalšej zábavy. Tým hlavným dôvodom však najskôr budú úchvatné prírodné scenérie okolitého pohoria Dolomiti di Brenta, ktoré z Madonny učinili jedno z prvých alpských turistických stredísk vôbec. Rád tu odpočíval i rakúsky cisár František Jozef I. so svojou manželkou Sissi a týmto historickým faktom sa Madonna di Campiglio honosí dodnes. V Campigliu sa každoročne v polovici februára koná verejná kultúrna a turistická slávnosť Carnevale Asburgico – Habsburský karneval. Je tu možné spatriť ľudí v kostýmoch doby habsburských panovníkov, a navštíviť rôzne konferencie a kultúrne stretnutia, ktorých cieľom je prehĺbiť povedomie o živote v Campigliu v dobe panovania cisára Františka Jozefa. V lete, vždy 18. augusta, sa koná „compleanno dell'imperatore“ (cisárove narodeniny) s ukážkou nádherných kostýmov vtedajšej epochy.

V Taliansku sa Madonna spolu s Cortinou d’Ampezzo radí medzi dvojicu zďaleka najprestížnejších a najznámejších zimných stredísk. Logickým dôsledkom VIP štatútu oblasti je častý "výskyt" celej rady známych osobností talianskeho mediálneho sveta, na promenáde a námestie Madonny priťahujú pozornosť okoloidúcich drahé značkové obchody. Centrum Madonny je veľmi príjemné i vďaka tomu, že je celé uzatvorené pre dopravu. Na namestí sa potom v sezóne prakticky denne odohrávajú rôzne kultúrne programy, koncerty a pod. Skôr sa tu každoročne konala i tradičná prehliadka talianskeho luxusu, tzv. Wroom, medzinárodný zraz pilotov Ferrari a Ducati.

Neutíchajúce investície, tento rok najmä v Pinzole

Často neprávom nepovšimnutý skiareál Pinzolo tento rok predstavil celú škálu veľmi zaujímavých investícií. Poteší najmä výmena 4sedačkovej lanovky z roku 1988 Prà Rodont – Doss del Sabion, ktorá bola pomalá a nekrytá, za modernú 10miestnu kabínku. Zásadne prestavané budú i jej obidve stanice a rekonštrukciu podstúpilo i Rifugio Doss del Sabion. Ide o dostavbu veľkej novej časti bar/lounge a reštaurácie gourmet v modernom štýle.

Tieto pomerne rozsiahle zmeny sú však len prvá časť plánu dlhodobého rozvoja – v budúcich rokoch je v pláne výstavba tunelu a obchvatu centra mesta, podzemné parkovisko atď. Už v minulých rokoch došlo k výraznému posíleniu potenciálu umelého zasnežovania celého sektoru Pinzolo vďaka novej akumulačnej nádrži „lago Grual“.

Vylepšovanie zjazdoviek sa ovšem týka i Madonny, tento rok tam prebehlo rozšírenie zjazdovky Graffer. Posílenie umelého zasnežovania sa tam tento rok dotklo hlavne sektoru Campo Scuola. Nemôžeme zabudnúť ani na novú panoramatickú terasu pri hornej stanici lanovky Pradalago a nových 10 nabíjacích staníc pre elektromobily na parkovisku pri lanovke Spinale. Z investícií do lanoviek stojí za zmienku naposledy výmena 4sedačkovej lanovky Fortini – Pradalago za modernú 10miestnu kabínku Doppelmayr preklenujúcu po novom cestu a nadväzujúcu tak priamo na lanovku v smere Grosté. Pred 4 rokmi bola sprevádzkovaná vyhrievaná 6sedačková lanovka Nube d’Oro, nová modrá zjazdovka Montagnoli a rozšírené boli zjazdovky Nube d’Argento a Nube d’Argento – Gendarme.

Vyššie ceny daňou za exkluzivitu miesta

Napriek všetkej chvále a pozitíva: aj keď sa Madonna di Campiglio stále drží medzi širšou talianskou špičkou a jej povesť zostáva v Taliansku neohrozená, v posledných desaťročiach tak trocha stratila krok so zahraničnou konkurenciou medzi top rezortami a je cítiť ľahkým nádychom zašlej slávy. Hotely čiastočne zanedbali investície do modernizácie a väčšina apartmánov v meste sú doslova staré. Napriek tomu však stále v hlavnej sezóne ceny dosahujú závratných výšin – je to logické, tieto termíny bývajú už dlho dopredu vypredané.

Typy skipasov:

Super Skirama:

platí neobmedzene vo všetkých 8 strediskách Skirama Dolomiti

Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta:

platí neobmedzene pre skiareály Modonna di Campiglio, Pinzolo a Marilleva " Folgarida

Pinzolo:

platí pre skiareál Pinzolo

Miestne vzdialenosti:

Madonna di Campiglio:

Pinzolo: 12 km
Folgarida: 11 km
Tonale: 39 km
diaľnica: 58 km

Miestny skibus:

skibus po Madonne di Campiglio; „medzimestská“ linka Madonna di Campiglio - Pinzolo

Dôležité upozornenie:

skiareálu Madonna di Campiglio / Pinzolo už neprináleží prepravné zariadenie č. 6 vedúce na Monte Vigo, ktoré už patrí do skiareálu Marilleva / Folgarida, ani 2 vleky v Campo Carlo Magno; trate zakreslené bodkovanou červenou čiarou predstavujú odporúčané voľné terény a v údajoch pozri vyššie nie sú zahrnuté

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München  

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg 

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg 

a ďalej 

Innsbruck, Brenner, Bolzano, diaľničný výjazd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Dimaro, Folgarida, Madonna di Campiglio, Pinzolo

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?