NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 4

Zjazdové trate: 20 km

  • 5 km
  • 15 km
  • 0 km

bežecké trate: 37 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1184 - 2090 m n. m.

Lyžovanie na Monte Bondone

  • jedna z najobľúbenejších  talianskych lyžiarskych destinácií
  • lyžiarske terény ideálne predovšetkým pre rodiny s deťmi a menej až stredne zdatných lyžiarov
  • nezabudnuteľná zjazdovka „Gran Pista“ s dĺžkou cez 3,5 km
  • veľmi slušná priemerná šírka zjazdoviek zabraňujúca tlačeniciam
  • jedno z cenovo najprístupnejších stredísk Álp
  • absentujúca ponuka čiernych zjazdoviek

Monte Bondone – kolíska talianskeho lyžovania nad mestom Trento

Populárne stredisko na kopci nad mestom Trento je doslova synonymom dlhoročnej tradície lyžiarskeho športu, dátujúceho sa tu vystavaním prvého lyžiarskeho vleku k roku 1934.

Len málokde v Taliansku si lyžiar užije za málo peňazí toľko muziky, ako v stredisku Monte Bondone. Potvrdením kvalít tohoto na prvý pohľad nijak svojou rozlohou majestátneho skiareálu (20 km zjazdoviek) je nebývalo vysoká návratnosť klientov, ktorí tunajšie lyžovanie skúsili.

Lyžiarske terény sú tu ideálne úplne pre všetkých, predovšetkým potom pre rodiny s deťmi i menej a stredne zdatných lyžiarov. Celková lyžiarska plocha zaujíma rozlohu cez 70 hektárov a priemerná šírka zjazdoviek dosahuje veľmi slušných 33 metrov, čo v praxi mimo víkendy znamená byť na svahu skoro sami a ďalších lyžiarov nemať ani v dohľade.

Nezabudnuteľná Gran Pista a skvelé podmienky pre snowboarding

Nezabudnuteľná je pre všetkých návštevníkov Monte Bondone predovšetkým zjazdovka „Gran Pista“ (v preklade „Veľká zjazdovka“), ktorá si, nielen vďaka svojej dĺže cez 3,5 km a priemernému sklonu 38 %, nie jeden raz vyslúžila od najčítanejšieho regionálneho denníka prestížne ohodnotenie „Najlepšia zjazdová trať regióna Trentino“, čo je v tejto športom na snehu zasľúbenej alpskej provincii bez debaty významné ocenenie.

Nájdete tu i na talianske pomery ojedinelo rozsiahlu a kvalitnú ponuku pre snowboarding vrátane boardercrossu a mnohých ďalších lákadiel pre vyznávačov jedinej dosky.

Až k samej dokonalosti je na Monte Bondone prepracovaná úprava zjazdových tratí, pričom poteší prakticky stopercentné pokrytie areálu výkonným systémom umelého zasnežovania, ktoré je maximálnou garanciou kvalitného a pestrého lyžovania počas celej sezóny.

Moderné sedačkové lanovky, pojazdné koberce a atraktívne nočné lyžovanie

Samozrejmosťou strediska sú pohodlné prepravné zariadenia pozostávajúce, ak pominieme 4 pojazdné koberce pre najmenších návštevníkov, výhradne zo sedačkových lanoviek vrátrane modernej vysokokapacitnej sedačky s jedným z najväčších prevýšení v Európe (impozantných 809 metrov). Pár rokov späť nová šesťmiestna sedačková lanovka na Montesel nahradila dve pôvodné súbežné dvojsedačky, čím došlo k navýšeniu hodinovej prepravnej kapacity lanoviek na 6.100 osôb.

Atraktívne je útorkové a štvrtkové nočné lyžovanie s novým osvetlovacím LED systémom na zjazdovkách Cordela, Lavaman, Diagonale Montesel, ako i v snowparku.

Väčšina ubytovacích kapacít situovaná na svahu

Väčšina ubytovacích kapacít je situovaných na svahu, čo nebýva v talianskych strediskách zďaleka vždy pravidlom. Počas celej sezóny zaujme ponuka krátkodobých pobytov na 3 a 4 noci.

Nedávnou úspešnou novinkou je možnosť lyžovať 1 deň na Paganelle a 1 deň vo Folgarii, ovšem len v rámci 6dňového skipasu. Veľmi žiadaný je i nový skipas Dual prenosný medzi obidvomi rodičmi dieťaťa, ktorý umožňuje lyžovať jednému z rodičov, zatiaľ čo sa druhý venuje nelyžujúcemu dieťaťu narodenému po 30. 4. 2019, ktorý nemá nárok na skipas (nárok ďalšieho dieťaťa tej istej rodiny narodeného po 30. 4. 2015 na skipas so zľavou pre kategóriu bimbo rovnakej dĺžky i termínu platnosti týmto nie je dotknutý). Starostlivosťou o ratolesti známe stredisko ponúka i detský park a pravidelné poobedné animácie vo Vasone, teda napr. hudbu, súťaže a iné aktivity.

Jednoducho dosiahnuteľná dialnica i čarovné historické centrum Trenta

K neopominuteľným výhodám Monte Bondone je možné pripočítať jednoducho a rýchlo dosiahnuteľné centrum Trenta, krásneho historického mesta, ktorého základy siahajú až do 5. storočia pred našim letopočtom. Takto unikátna kombinácia alpského lyžovania s kultúrou veľkomesta v tesnom susedstve nemá inde v Taliansku obdobu. 

V predvianočnom období (od poslednej novembrovej dekády do 24. 12.) odporúčame navštíviť vianočné trhy v Trente s úžasnou atmosférou a neopakovateľným koloritom.

K Taliansku bola oblasť Trentino pričlenená až roku 1919, do tej doby bola súčasťou Rakúsko - Uhorska. Táto história sa prejavuje mimo iné i vynikajúcou kuchyňou ovplyvnenou talianskymi aj stredoueurópskymi prvkami. I preto sa určite budete v Monte Bondone i Vy cítiť ako doma, a nikto, kto tunajšie lyžovanie vyskúša prvý raz, nebude tejto voľby ľutovať. Príjemná je i vzdialenosť len 15 kilometrov od dialnice.

Čo však láka na Bondone najviac, sú hlavne stále neskutočné ceny apartmánového a aj veľmi kvalitného hotelového ubytovania.

Odvrátenou stranou popularity rezortu skorá vypredanosť niektorých kapacít

Určitými negatívmi Monte Bondone sú menšia súhrnná dĺžka tunajších tratí a absentujúca ponuka čiernych zjazdoviek, ako i nižšia nadmorská výška čiastočne limitovaná nádielka prírodného snehu a z toho plynúce neuspokojivé možnosti freeridu. Nič z toho však u takto jednoznačne rodinne orientovaného strediska nemôže prekvapiť.

Relatívne veľké vzdialenosti do ďalších 7 lyžiarskych stredísk oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta takmer znemožňujú rozšírené varianty skipasov. Nie príliš pestrá paleta polyžiarskej ponuky je potom logickým protikladom komornosti horských dediniek Vason, Norge, Vaneze a Candriai. Veľmi skorá vypredanosť niektorých ubytovacích kapacít je potom logickou odvrátenou stranou značnej popularity tohoto skirezortu.

Typy skipasov:

Monte Bondone

platí pre skiareál Monte Bondone; v rámci 6dňového skipasu možnosť lyžovať 1 deň na Paganelle a 1 deň vo Folgarii

Miestny skibus:

linka Trento - Candriai - Vaneze - Norge - Vason - Viote; v cene karty Guest Card (dostupné u niektorých ubytovacích kapacít viď jednotlivé cenníky), inak za poplatok

Dôležité upozornenia:

trate zakreslené čiarkovanou červenou čiarou (označenie písmenami S, T, U, V a Z) sú odporúčané voľné terény a vo vyššie uvedených údajoch sú zahrnuté

Miestne vzdialenosti:

Monte Bondone – lokalita Vason

Trento: 20 km
dialnica (Trento Centro – len nájazd): 19 km
dialnica (Trento Nord – zjazd): 24 km

Odporúčané trasy:

 

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a ďalej

Innsbruck, Brenner, Bolzano, dialničný zjazd Trento Nord, Monte Bondone – lokalita Vason

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?