NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 7

Zjazdové trate: 15 km

  • 4,7 km
  • 10,3 km
  • 0 km

bežecké trate: 18 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1182 - 2996 m n. m.

Vážení zákazníci,
radi by sme vás upozornili, že informácie uvedené o lyžiarskom stredisku nie sú aktualizované. Vzhľadom k tomu, že stredisko ešte nezverejnilo všetky aktuality ohľadne sezóny 2024/2025, môžu sa niektoré údaje zmeniť.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese online@nevdama.sk..
Ďakujeme za pochopenie.

Lyžovanie v Peju

  • jeden z tajných tipov na fantastické lyžovanie v dychberúcom prostredí
  • jednoduché, ale i značne náročné zjazdovky so značným prevýšením
  • pre úplných začiatočníkov pozvoľné svahy priamo pri ubytovaní v Cogole
  • v rámci konzorcia Skirama cenovo veľmi ústretové stredisko
  • lákavá kombinácia s lyžiarskou ponukou blízkeho Tonale či Marillevy
  • len niečo cez 15 kilometrov upravovaných zjazdoviek

Unikátne lyžiarske stredisko Pejo láka na trojtisícovú kótu v Národnom parku Stelvio

Novou kabínou z roku 2010 pre až 100 lyžiarov atakoval do tej doby skôr skromný skiareál Pejo magickú kótu 3.000 metrov nad hladinou mora. Pred 7 rokmi túto hlavnú lanovku doplnila nová 4sedačka Saroden - Cima Vioz s panoramatickou zjazdovkou s dĺžkou 2 km, pri ktorej bola na časti zjazdovky č. 8 vystavaná nová funslope. Pred 3 rokmi bola rozšírená zjazdovka č. 4 Doss dei Gembri – Tarlenta a kompletne bolo dokončené umelé zasnežovanie až do najvyšších polôh. Od tej doby musia Peju venovať pozornosť i tí náročnejší lyžiari, ktorí ho do tej doby skôr prehliadali.

8 kilometrov dlhý zjazd do údolia ako ojedinelá výzva pre najzdatnejších

Až 8 kilometrov dlhý zjazd od hornej stanice kabíny do údolia je ojedinelou výzvou i pre lyžiarov z najzdatnejších. Celkovo však sú lyžiarske trate v Peju „namiešané“ v tom najlepšom možnom pomere čo do ich obtiažnosti. Úctyhodné prevýšenie hlavného areálu 1.600 metrov a nadmiera kľudu, pohody i priestoru na zjazdovkách, ktoré sú doposiaľ na hony vzdialené „chaosu“ masovej zimnej turistiky známemu z lyžiarskych „tovární“ v okolí, to sú tie hlavné ingredience tunajšieho skvelo chutnajúceho koktejlu. Pridajme k tomu fakt, že v rámci hlavného skiareálu nenatrafíte ani na jediný vlek.

Skialpinizmus v nedotknutej vysokohorskej prírode

Abnormálne pestré a ideálne sú v Peju možnosti pre priaznivcov stále populárnejšieho skialpinizmu. Jeho vyznávačov sem pochopiteľne láka najmä nedotknutá vysokohorská príroda v rámci Národného parku Stelvio a dychberúce panorámy okolitých trojtisícoviek horských skupín Adamello, Brenta a Ortles.

Zásadnou novinkou vlaňajšej sezóny bolo otvorenie nového rifugia Pejo 3000 pri hornej stanici kabíny s reštauráciou a barom, ktoré je pre tieto výpravy ideálnym východiskovým bodom.

Pejo sa pyšní označením „celosvetovo prvý plastic free skirezort“ – ide o skutočne kompletné nahradenie plastov recyklovateľnými materiálmi.

Lákavá kombinácia s lyžiarskou ponukou blízkeho Tonale či Marillevy

Ale lyžiarsku klientelu do Peja predovšetkým láka kombinácia finančne zaujímavého ubytovania s výhodnou polohou vzhľadom k pestrej lyžiarskej ponuke v okolí. Napríklad Tonale / Ponte di Legno, Marilleva / Folgarida či Madonna di Campiglio sú dostupné počas pár minút jazdy autom. Je tu teda viacmenej „povinná“ voľba niektorého z rozšírených skipasov ponúkajúca protihodnotu v podobe lyžiarskych možností úplne iného, o niekoľko tried vyššieho, rozmeru.
K už tak lákavej ponuke Peja pridajme do výpočtu i upravované bežecké trate, 2 ľadové plochy na hokej i na korčuľovanie či vyhlásené kúpele Pejo Terme, ktoré poskytnú príjemnú relaxáciu po náročnom lyžiarskom dni.

V neposlednej rade potom dušu pohladí tiež pokľudná, uvoľneným dojmom pôsobiaca atmosféra údolia známeho i vďaka výbornej miestnej minerálke.

Za našu cestovnú kanceláriu dodajme, že tu znova opakujeme ponuku toľko úspešného detského programu Ski Funtázia klub, a že je tiež už príjemnou tradíciou malá uvítacia párty na úvod pobytu s drinkom zadarmo pre našich klientov.

Zrejmé atribúty malého strediska

Je však nutné povedať, že Pejo ponúka stále len niečo cez 15 kilometrov regulérnych zjazdoviek, radí sa teda medzi talianskou konkurenciou skôr medzi trpaslíkov. Naviac je tu ešte vzájomná neprepojenosť skiareálu Pejo s výrazne menším v Cogolu „na lyžiach“, len skibusom.

Absenciu halfpipe čiastočne kompenzuje snowboardistom prítomnosť početných freeridových možností vo vyšších partiách skiareálu.

Snáď až príliš vysoká ekonomická nákladnosť celoplošného skipasu Super Skirama umožňujúceho časovo neobmedzené lyžovanie vo všetkých strediskách regióna čiastočne limituje záujem klientov z Peja o tento typ lístka.
Celkovo len veľmi slabá infraštruktúra oblasti je potom najmä logickým dôsledkom obmedzenej rozlohy i lôžkovej kapacity strediska.

 

Typy skipasov:

Pejo:

platí pre skiareály Pejo a Cogolo

“combi“ skipasy so Super Skiramou:

platí 3 až 5 dní ako Pejo a 1 až 3 dni tiež ako Super Skirama

Super Skirama:

platí neobmedzene vo všetkých 8 strediskách Skirama Dolomiti

Miestne vzdialenosti:

Pejo:

Cogolo: 3 km
Marilleva 900: 15 km
Tonale: 21 km
Madonna di Campiglio: 34 km
diaľnica: 57 km

Miestny skibus:

miestna linka Pejo - Cogolo; „medzimestská“ linka Pejo - Cogolo - Marilleva 900

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a ďalej

Innsbruck, Brenner, Bolzano, diaľničný výjazd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Mezzana, Pejo

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?