NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Piemonte – ohromný olympijský skiregion alebo na lyžiach až do Francúzska

Región Piemonte sa do povedomia širokej lyžiarskej obce zapísal usporadúvaním Zimných olympijských hier 2006, ich hlavným strediskom bol Turín, metropola Piemontu. Pojmy ako Sestriere, Pragelato, Cesana, Sansicario, Fraiteve, Sauze d'Oulx či Bardonecchia si aj napriek ich ťažkej vysloviteľnosti iste vďaka dennodennému opakovaniu z televíznych obrazoviek zapamätala nemalá časť populácie. Po tom, čo sa olympijské dianie stalo obyčajnou kapitolou v histórii, nastal čas pre „obyčajných“ návštevníkov, aby osobne vyskúšali jedinečné lyžovanie v stopách olympijských hrdinov v stredisku Via Lattea/Sestri ère.

Lyžovanie galaktických rozmerov na mliečnej dráhe

Oblasť Via Lattea (čiže „mliečna dráha“) tvorí 7 vzájomne a dokonca aj „cezhranične“ prepojených oblastí Sestrière, Sansicario, Sauze d'Oulx, Cesana, Clavière, lanovkou (a tento rok konečne i zjazdovkou) naposledy pripojené Pragelato a francúzske Montgenèvre, to všetko v nadmorskej výške od 1 380 do 2 808 metrov.

400 kilometrov vzájomne dokonale prepojených zjazdových tratí bez nutnosti zloženia lyží z nôh je v Taliansku úplne ojedinelou ponukou, ktorej môže konkurovať azda len Cervinia previazaná so švajčiarskym Zermattom a Sella Ronda, ktorá spája 4 strediská Dolomiti Superski.

Dokonalé vyžitie pre všetky druhy návštevníkov

Via Lattea ponúka zjazdovky všetkých typov náročnosti v ideálnom pomere od hrôzu naháňajúcich čiernych „krpálov“, kde sa konajú preteky Svetového pohára, cez neprebernú ponuku lyžiarskeho „mainstreamu“ až po nenáročnú skituristiku. Nesmierne široké sú tu možnosti voľného terénu, narazíte na nespočetné množstvo výziev pre „extrémistov“ vrátane populárneho heliskiingu, ale vyskúšať si môžete napríklad aj bežecké trate v Pragelate, kde pre našu krajinu olympijské medaily vybojovali Kateřina Neumannová a Lukáš Bauer.

Tu žije vášeň

Oblasť má ambície osloviť nezanedbateľné percento našich lyžiarov, sami tak máte aj tento rok možnosť na vlastné oči uvidieť z televíznych obrazoviek dôverne známe miesta, z ktorých ešte alpský vietor neodvial nefalšovanú atmosféru piatich spojených kruhov. Na vlastné oči sa môžete presvedčiť o nebývalej rozsiahlosti dokonale lanovkami prepojenej oblasti, o kvalite a náročnosti všetkých tunajších zjazdoviek, o ktorej by mohli rozprávať mnohí pretekári svetovej špičky, ktorým sa tu zhmotnili či rozplynuli sny o olympijských medailách. Ako povedal slogan hier, „tu žije vášeň“.

O tom sa môžu presvedčiť tí z vás, ktorí nebudú ľutovať predsa len ďalekú cestu z Slovenskej republiky, ani v priemere o niečo vyššie finančné prostriedky vynaložené za lyžiarsku dovolenku strávenú tu. Garantujeme vám, že už po prvom lyžiarskom dni s kilometrami absolvovaných dokonalých tratí v nohách nebudete pri večernom posedení pri poháriku piemontského vína toto rozhodnutie ľutovať.

Lyžiarske strediska

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?