NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 7

Zjazdové trate: 21 km

  • 1,4 km
  • 15,2 km
  • 4,4 km

bežecké trate: 18 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1722 - 2881 m n. m.

Lyžovanie v Santa Caterine

  • tradične jedna z najobľúbenejších talianskych lyžiarskych destinácií
  • náročné zjazdovky, kde sa jazdí Svetový pohár a Majstrovstvá sveta
  • vysoká nadmorská výška a prevažujúce severné orientácie zárukou skvelých snehových podmienok
  • menej strmé zjazdovky zaliate slnkom v zadnom údolí Valle dell’Alpe
  • jedno z cenovo najprístupnejších stredísk Álp
  • vyššia časová náročnosť pri ceste zo severného smeru

Santa Caterina – parádne lyžovanie na tratiach Svetového pohára za skvelú cenu

Santa Caterina je svetoznáme horské stredisko v severotalianskom regióne Lombardia, ktoré vstúpilo do obecného povedomia usporiadaním Majstrovstiev sveta v alpských disciplínach žien v roku 1985, kde usporiadanie tej istej akcie zopakovalo i v roku 2005. Medzitým sa stalo tiež jednou zo zastávok Svetového pohára mužov. Od deväťdesiatych rokov sa so susediacimi strediskami Santa Caterina a Bormio (vzdialenosť z Bormia do Santa Cateriny činí 12 km) dostala do pozície doslova pútneho miesta lyžiarov, milovníkov zjazdoviek tej najvyššej kvality. V romantickom centre malebného horského mestečka doslova nasajete vôňu špičkového lyžiarskeho športu.

Región Alta Valtellina – 162,5 kilometrov rozprávkových zjazdoviek

Santa Caterina leží obklopená trojtisícovými štítmi horskej skupiny Ortles (jej prevážnu časť tvorí nedotknutá vysokohorská príroda Národného parku Stelvio) neďaleko švajčiarskych hraníc v provincii Sondrio, na severe údolia Valtellina. Spoločný skipas s Bormiom obsahuje 3 veľké skiareály s celkom 85,5 km zjazdových tratí (spolu s neďalekým Livignom, s ktorým ho spája spoločný skipas Alta Valtellina, potom dokonca 162,5 km zjazdoviek). V Bormiu sa nachádzajú i legendárne termálne kúpele – upozorňujeme na výhodné ceny vstupeniek do termálneho bazéna Bormio Terme pri nákupe u delegáta CK.

Maximálna možná garancia kvality i množstva snehovej pokrývky počas celej zimnej sezóny

Severná orientácia väčšej časti areálu a vysoká nadmorská výška zaručujú dlhú sezónu a ojedinelo fantastické lyžiarske podmienky v jarných mesiacoch. Úctyhodné prevýšenie 1 159 m i 100% umelé zasnežovanie spolu s každodennou dokonalou upravovanosťou zjazdoviek vytvárajú doslova raj pre lyžiarov túžiacich po vysokých porciách kvalitných zjazdových kilometrov. K tomu pridajme i s výnimkou víkendov neustále poloprázdne zjazdovky.

Liaheň talianskych lyžiarskych talentov

Skiareál Santa Caterina Valfurva v údolí pod priesmykom Gavia prešiel rozsiahlou modernizáciou pred Majstrovstvami sveta v alpských disciplínach žien MS 2005. Poskytuje 21 km skôr náročnejších prevážne na sever orientovaných tratí s vynikajúcimi snehovými podmienkami až do jarných mesiacov. Pestrú paletu náročných tratí vystihujúcich športový charakter Santa Cateriny doplňujú dve slnkom zaliate 2 km dlhé „červené“ v zadnom údolí Valle dell’Alpe, ktoré začínajú v úctyhodnej nadmorskej výške 2 881 metrov.

Santa Caterina je doslova liahňou talianskych lyžiarskych talentov, za všetkých môžeme menovať mnohonásobnú olympijskú víťazku Deborah Compagnoni, tunajšiu rodáčku a majiteľku jednoho z najlepších hotelov v obci.

Okrem zjazdových tratí všetkých obtiažností v tunajšom skiareále na rozdiel od mnohých iných talianskych stredisiek nechýba ani pestrá paleta možností jázd vo voľnom teréne. Abnormálne široká je i ponuka skialpinistických trás. Poslednou novinkou resortu je tzv. fun ride alebo zábavná zjazdovka pri sedačkovej lanovke za zrubom Sunny Valley.

Zjazdovka Deborah Compagnoni

K Majstrovstvám sveta v zjazdovom lyžovaní 2005 bola postavená 3,7 km dlhá čierno-červená zjazdovka pomenovaná po trojnásobnej olympijskej víťazke a fenomenálnej jazdkyni, ktorá tu s lyžovaním začínala. V posledných rokoch sa tu konali závody Svetového pohára v zjazde a kombinácii mužov, tento rok „len“ 2 zjazdy a super-G Európskeho pohára mužov 13.–15. 12. 2023. Táto severne orientovaná trať padá strmo dole a na svojej dĺžke 3 700 metrov klesne o celých 950 metrov. Podľa miestnych znalcov terénu je zjazdová trať dosť technická a ponúka veľmi zaujímavé pasáže. Horná časť trate pre Svetový pohár nie je bežne otvorená verejnosti. Spodná časť áno, ale ani tá rozhodne nepatrí medzi jednoduché zjazdovky. Obsluhovaná je 3 úsekmi „vajíčka“ vybudovaného pri príležitosti MS 2005, vďaka nemu cesta hore do viac než 2 700 metrov trvá len pár minút.

Výdatná porcia zábavy a stále exkluzívne výhodné finančné podmienky

Na náruživých bežkárov v Santa Caterine čakajú 2 výborne preparované náročné bežecké okruhy Svetového pohára, k tomu i 3 turistické okruhy. Zjazdoví nenásytníci si 3x za sezónu môžu užiť nočného lyžovania v Santa Caterine a 5x za sezónu i v Bormiu, a to v cene skipasu na minimálne 6 dní. Opäť tiež upozorníme na uvítaciu párty pre našich klientov konajúcu sa každý pondelok (od minimálne 5 nocí pobytu). Ku všetkým týmto lákladám je možné pripočítať i maximálne rôznorodú ponuku ubytovacích kapacít, takmer vždy v bezprostrednom dosahu lyžiarskych terénov, pričom je tu stále možné nájsť až prekvapivo priaznivé ceny. Zaujímavá je i možnosť skrátených pobytov od 3 nocí s ľubovoľným dňom nástupu na okrajoch sezóny u vybraných ubytovacích kapacít.

Niekoľko drobných vád na kráse strediska

Santa Caterina sa nachádza v relatívne rozumnej dojazdovej vzdialenosti, ovšem kvôli posledným 160 km mimo dialnicu patrí k strediskám s horšou dostupnosťou pri ceste zo severného smeru. Prípadná skratka cez priesmyky Passo Stelvio či Passo Gavia nie je možná kvôli ich zimnej uzávierke.  

Tí, ktorí nehodlajú lyžovať v Bormiu, neocenia nedávne zrušenie miestneho skipasu v platnosti od 2 dní. Na talianske pomery poskytuje Santa Caterina menší počet i súhrnnú dĺžku zjazdových tratí, keď najmä ponuka začiatočníckych zjazdoviek nie je dostatočná.

Upozorniť musíme i na v priemere stále staršie prepravné zariadenia, i tento rok naviac situáciu neuľahčí dlhotrvajúca odstávka 2sedačkovej lanovky Paradiso z roku 1977, ktorá bude pre následujúcu zimnú sezónu konečne nahradená lanovkou modernou – náhradou bude teda i tento rok provizórne skibus z dojazdu zjazdovky Cevedale k hlavnej kabínkovej lanovke. Slabšia infraštruktúra je daňou za menšiu veľkosť obce, čo limituje i šírku ponuky polyžiarskej zábavy. Poloha na okraji regióna Alta Valtellina potom determinuje i efektivitu využitia tohoto celoplošného skipasu, najmä presuny za lyžovaním do Livigna sú časovo náročnejšie.

Typy skipasov:

Santa Caterina

platí pre skiareál Santa Caterina, platnosť max. 1 deň; nieje sprostredkovaný CK

Bormio Skipass

platí naviac i pre ski areály Bormio a San Colombano, platnosť od 2 dní

Alta Valtellina

platí naviac ešte pre ski areály Mottolino a Carosello v Livigne, platnosť od 3 dní

Miestne vzdialenosti:

Santa Caterina

Bormio: 12 km
Isolaccia: 20 km
Trepalle: 41 km
Livigno: 50 km
dialnica: 160 km

Miestny skibus:

skibus po Santa Caterine a linky Santa Caterina – San Antonio Valfurva – Bormio a Bormio – Premadio – Isolaccia / skiareál San Colombano v cene skipasu Bormio Skipass; predĺženie na Trepalle a Livigno len v cene skipasov Alta Valtellina

Odporúčané trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Garmisch-Partenkirchen

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, Innsbruck

a ďalej

Imst, tunel pri Landecku, Scuol, Zernez, Livigno, Bormio,

Santa Caterina

Dôležité upozornenie:

Z dôvodu odstávky 2sedačkovej lanovky Paradiso (č. 3 v skimape) v aktuálnej zimnej sezóne bude zjazdovka Cevedale (označená v skimape N) od svojho dojazdu v centre S. Cateriny obsluhovaná skibusom vedúcim k základnej kabínkovej lanovke.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?