NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 29

 • 19×

Zjazdové trate: 62 km

 • 10,5 km
 • 41,1 km
 • 10,4 km

bežecké trate: 43 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

1121 - 2992 m n. m.

Lyžovanie na Tonale / v Ponte di Legno

 • jeden z mála talianskych lyžiarskych ľadovcov Presena v trojtisícovej výške
 • fantastická zjazdovka vinúca sa z Passo Paradiso cez Tonale až do Ponte di Legno
 • jednoduché slnkom zaliate zjazdovky pre pohodových lyžiarov na severnej strane priesmyku Tonale
 • náročné na sever obrátené zjazdovky nad Ponte di Legno a Temù
 • rôznorodá a kompletne modernými lanovkami prepojená lyžiarska ponuka
 • romantické centrum malebného Ponte di Legna
 • väčšia vzdialenosť od dialnice i od ďalších lyžiarskych stredísk  

Ľadovcové lyžiarske stredisko Tonale / Ponte di Legno láka na trojtisícovú kótu a nekonečné slnkom zaliate zjazdovky

Lyžiarske stredisko Tonale / Ponte di Legno, to je predovšetkým rôznorodá a kompletne prepojená lyžiarska ponuka predkladajúca v Ponte di Legno to, čo nemá Passo del Tonale, a naopak. Ľadovec Presena s nadmorskou výškou 3 tisíc metrov týčiaci sa nad priesmykom Tonale je zaručenou istotou kvalitného snehu v predvianočnom a jarnom období. Už niekoľko rokov vedie na ľadovec nová kabínková lanovka s medzistanicou, kde je i nový bar. Novinkou tohtoročnej sezóny je nahradenie 21 rokov starej 4sedačkovej lanovky Valena novou 6miestnou krytou sedačkou s vyhrievaním. Pred pár rokmi postavená 4sedačka Casola podstatne zrýchlila spojenie Ponte di Legno a Temù. Vďaka nedávno zväčšenej vodnej nádrži došlo k výraznému posíleniu potenciálu systému umelého zasnežovania.

Neuveriteľne rôznorodá ponuka zjazdoviek

Jedničkou medzi zjazdovkami strediska je fantastická čierna zjazdovka doslova padajúca z Passo Paradiso do Tonale, ktorá láka každého stále znova a znova. Nehovoriac o tom, že jazdu z ľadovcových výšin si je možné predĺžiť až na dno údolia do Ponte di Legno.

Široký slnkom stále zaliaty náprotivný južní svah v Tonale ponúka naopak trate skôr stredne a menej náročné, ideálne i pre začiatočníkov. Dlhé a nadmieru kvalitné zjazdovky obtiekajúce Monte Serodine sa radia k absolútnej špičke talianskych „červených“.

Kedysi menší skiareál v Ponte di Legno nadobudol svojim pretiahnutím do Temù na atraktívnosti i pre najnáročnejších lyžiarov. Ponúka stále poloprázdne, ovšem výborné, severne orientované trate vyšších obtiažností.

Okrem tejto rôznorodej škály upravovaných zjazdoviek stojí za zmienku i široká paleta voľného terénu v podobe niekoľkých desiatok kilometrov adrenalínového lyžovania iného rozmeru.

Moderné prepravné i zasnežovacie zariadenia

Vysokú prepravnú kapacitu garantujú napospol moderné prepravné zariadenia. Nadštandardný je tunajší snowpark, zaujme pestrý výber skialpinistických itinerárov, dostatok ideálnych „začiatočníckych“ svahov i dennodenný „menčester“.

Abnormálne priaznivé snehové podmienky podporuje naviac dokonalý a 100 % areálu pokrývajúci systém umelého zasnežovania. 

Nedávnou milou novinkou je skipas Dual prenosný medzi obidvoma rodičmi dieťaťa, ktorý umožňuje vždy lyžovať jednému z rodičov, zatiaľ čo sa druhý venuje nelyžujúcemu dieťaťu narodenému po 30. 4. 2020, ktoré nemá nárok na skipas.

Takmer kompletná infraštruktúra pre polyžiarske vyžitie

Romantické centrum malebného Ponte di Legna je dokonalým protipólom takmer len lyžiarskym turizmom celoročne žijúcemu priesmyku Tonale. Za kľudnou dovolenkou sa teda jazdí do údolia, zatiaľ čo za rušnejšou zábavou „na kopec“.

Široký výber ubytovacích kapacít je napospol umiestnený v blízkosti lyžiarskej ponuky.

V celej oblasti je takmer kompletná infraštruktúra pre polyžiarske vyžitie. Novou atrakciou Ponte di Legno je Zip Line prekonávajúca 1.273 metrov s prevýšením 249 m a sklonom 20 %. Zaujímavá je multimediálna expozícia venovaná bojom na fronte 1. svetovej vojny na Passo Paradiso vo výške 2.600 m n. m.

Nedávnou úspešnou novinkou pre klientov našej cestovnej kancelárie je malá uvítacia párty na úvod pobytu s drinkom zadarmo. Vo väčšine termínov pre našich klientov ponúkaný tiež obľúbený benefit „inštruktor zadarmo“.

Časová náročnosť presunov do ďalších stredísk

Poloha na vysokohorskom priesmyku či tesne „za ním“ má i svoju odvrátenú stránku, a tou je bez debaty väčšia časová náročnosť presunov do ďalších stredísk Skirama Dolomiti Adamello Brenta (s platnosťou skipasu Combi) alebo do strediska Aprica (s platnosťou skipasu Valadaski). Posledných 70 km príjazdovej komunikácie vedie mimo dialnicu a odporúčanie znie nezabudnúť pribaliť snehové reťaze.

Vzhľadom k vyššie uvedeným rozdielnym charakteristikám oboch skiareálov môžu ubytovaní „hore“ vyjadrovať nespokojnosť na nedostatok najnáročnejších čiernych lákadiel na južnom svahu v Tonale, zatiaľ čo tí ubytovaní „dolu“ pre zmenu na obmedzený výber „lyžiarskej turistiky“ v Ponte di Legno a Temù.

Stúpajúci dopyt po oblasti Tonale / Ponte di Legno je poslednou dobou sprevádzaný i miernym cenovým nárastom, čo je logickou daňou za jej vyššie naznačenú kvalitu.

Typy skipasov:

Adamello Ski:

platí pre skiareál Tonale / Ponte di Legno

Valadaski:

platí naviac pre 1 deň lyžovania v skiareáli Aprica

Combi:

platí 4 až 5 dní ako Adamello Ski a jeden deň ako Super Skirama

Super Skirama:

platí neobmedzene vo všetkých 8 strediskách Skirama Dolomiti

poznámka:

skipasy Combi a Super Skirama sice z dôvodu polohy Tonale / Ponte di Legno neodporúčame, i napriek tomu Vám ju radi ponúkneme na vyžiadanie

Miestne vzdialenosti:

Tonale:
Ponte di Legno: 10 km
Marilleva 900: 20 km
Madonna di Campiglio: 39 km
Aprica: 45 km
diaľnica: 70 km

Miestny skibus:

skibus po Tonale; skibus po Ponte di Legnu / Temú; „medzimestské“ linky Tonale - Marilleva 900 a Tonale - Folgarida - Madonna di Campiglio

Dôležité upozornenie:

trate zakreslené bodkovanou červenou čiarou predstavujú odporúčané voľné terény a skialpinistické itineráre a v údajoch viď vyššie nie sú zahrnuté
Garancia snehu sa nevzťahuje na zájazdy s posledným dňom pobytu do 28. novembra 2021 a po 10. apríli 2022

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg,

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg,

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, a ďalej                       

Innsbruck, Brenner, Bolzano, diaľničný zjazd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Mezzana, Tonale

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?