NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

prepravné zariadenie: 43

 • 28×

Zjazdové trate: 116,4 km

 • 42,2 km
 • 57 km
 • 17,2 km

bežecké trate: 150 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

860 - 2388 m n. m.

Vážení zákazníci,
radi by sme vás upozornili, že informácie uvedené o lyžiarskom stredisku nie sú aktualizované. Vzhľadom k tomu, že stredisko ešte nezverejnilo všetky aktuality ohľadne sezóny 2024/2025, môžu sa niektoré údaje zmeniť.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na adrese online@nevdama.sk..
Ďakujeme za pochopenie.

Lyžovanie vo Val di Fiemme / Obereggen

 • najobľúbenejšie talianske lyžiarske stredisko na stredoeurópskom trhu
 • 4 veľké skiareály – Cermis, Latemar, Alpe Lusia a Passo Rolle
 • 116,4 km zjazdoviek a 43 moderných lanoviek a vlekov
 • jednoduchá dostupnosť Sella Rondy s rozšíreným skipasom Dolomiti Superski
 • tradične výborné umelé zasnežovanie a úprava zjazdoviek
 • skvelé nočné lyžovanie i sánkovanie v Obereggene
 • 150 km bežkárskych tratí, ktoré budú hostiť olympiádu 2026
 • vzájomná neprepojenosť celej oblasti na lyžiach

Val di Fiemme / Obereggen – skvelé zjazdovky, ale tiež Mekka klasikov, novo olympijská

Máloktoré talianske zimné stredisko je tak dobre známe stredoeurópskym lyžiarom, ako práve údolie Fiemme ťahajúce sa východne od brennerskej dialnice v južnej časti Dolomitov medzi mestami Cavalese a Predazzo. Je u vyznávačov alpského lyžovania zapísané ako jedno z najlepších stredísk oblasti Dolomiti Superski, avšak v Taliansku a vo svete je známe predovšetkým ako Mekka klasického lyžovania. Nie je divu, veď už tri krát v posledných rokoch bolo dejiskom Majstrovstiev sveta v klasických disciplínach. Prvý krát v roku 1991, druhý krát v roku 2003, a posledný krát v roku 2013. Organizáciou 3 majstrovstiev sveta v tak krátkej dobe sa nemôže pochváliť žiadne iné stredisko na svete.

Bežecký areál, na ktorom sa každoročne koná Svetový pohár, si môže počas sezóny vyskúšať i ktokoľvek z návštevníkov. Atraktívnu záverečnú etapu každoročného Tour de Ski, vrcholiacu vybehnutím hore po zjazdovke Alpe Cermis, však amatérom príliš neodporúčame… Omnoho pohodlnejšie je absolvovať túto trať štandardne na zjazdových lyžiach smerom dole… Skokanské mostíky v Predazze asi tiež využije málokto z vás, zato sa však môžete zúčastniť jedného z najznámejších svetových dialkových behov – 70 km dlhé Marcialongy, ktorá sa koná vždy poslednú januárovú nedeľu. Trať začína v Moene a stúpa údolím Val di Fassa do Canazei, kde sa otáča a pozdĺž rieky Avisio klesá údoliami Fassa a Fiemme cez Predazzo do Cavalese, kde je cieľ. Časť trati si môžu rekreační lyžiari vyskúšať počas celej zimnej sezóny. 

Pokiaľ už v okrajových častiach sezóny nefungujú bežecké trate v údolí, stále vás budú očakávať perfektne upravené trate na priesmyku Passo Lavazé nad Cavalese vo výške 1.800 m n. m., kde často stretnete i trénujúcich talianskych reprezentantov.

V roku 2026 sa Val di Fiemme stane dejiskom súťaží v klasickom lyžovaní na Zimnej olympiáde.

Bezkonkurenčný potenciál umelého zasnežovania

Ale poďme zo stopy na biele svahy, za nimi mieri drtivá väčšina z tisícov českých návštevníkov, ktorí každoročne prichádzajú. Val di Fiemme leží v provincii Trento a je spolu s ďalšími 11 lyžiarskymi strediskami súčasťou najväčšej talianskej lyžiarskej oblasti Dolomiti Superski, počítajúc 1257 km zjazdových tratí. Val di Fiemme je v rámci jej ohľade na piatom mieste čo do rozsahu tratí. So svojimi 116,4 kilometrami zjazdoviek sa radí hneď za 3 strediská okolo neďalekej Sella Rondy (Val Gardena, Alta Badia a Val di Fassa) a za Cortinu d’Ampezzo. Oproti nim síce nevyniká nadmorskou výškou (lyžuje sa tu vo výškach od 860 do 2.388 m n. m.), za to je však bezkonkurenčným podielom umelo zasnežovaných svahov – je ich tu celých 93 %.

Skipas Val di Fiemme / Obereggen platí v celkom 8 skiareáloch, 4 väčších a 4 malých. Medzi tie veľké sa radí Ski Center Latemar pri Predazze, Ski Area Alpe Lusia nad Moenou, Alpe Cermis v Cavalese a Passo Rolle na ceste do San Martino di Castrozza. Tieto areály sú medzi sebou prepojené bezplatnými skibusmi.

Stredisko ponúka i radu kombinovaných skipasov, ktoré platia určený počet dní ako i mimo Val di Fiemme v celom Dolomiti Superski, čím umožňujú návštevu susedných lyžiarskych oblastí Alpe Lusia / San Pellegrino - Trevalli, San Martino di Castrozza a Val di Fassa, a teda i pokorenie známej Sella Rondy, vzdialenej z Moeny len 13 km a z Cavalese 35 km, všetko po veľmi dobrých cestách údoliami Fiemme a Fassa.

Mimoriadne bohatá infraštruktúra oblasti

Celkovo mimoriadne kvalitná infraštruktúra oblasti je spolu s jednoduchou dostupnosťou z dialnice jedným z hlavných magnetov Val di Fiemme. Snáď nikde inde v Taliansku nenájdeme skipas, ktorý majiteľa oprávňuje k bezplatnému používaniu miestnych plaveckých bazénov (v Predazze a Cavalese), krytého zimného štadióna (v Cavalese), otvoreného klziska (v Predazze) i nočného lyžovania (v Obereggene a na Cermise). Skibus je potom zahrnutý v rámci karty návštevníka.

Strediskami oblasti sú malebné mestečká Cavalese a Predazzo, obidve s radou obchodov, barov, reštaurácií a kaviarní v historickom centre. Zároveň ponúkajú celú radu ubytovacích možností, často v tesnej blízkosti lanoviek.

V pomere k cene ponúkaná vynikajúca kvalita

Val di Fiemme je medzi lyžiarmi veľmi obľúbené najmä preto, že v pomere k cene ponúka vynikajúcu kvalitu. Je tu dostatočná lôžková kapacita najmä v najdopytovanejšej kategórii  – v apartmánových domoch, nie zriedka i s vlastnými bazénmi a ďalším relaxačným zázemím. I tunajšie hotely, často mimoriadne dobre vybavené, ponúkajú jednu z najnižších cien v rámci Dolomiti Superski.

V jednotlivých skiareáloch strediska Val di Fiemme / Obereggen nájdete lyžiarske terény všetkých náročností v tom správnom pomere pre každého, od začiatočníkov a malých detí, cez rodiny až po tých najpokročilejších lyžiarov. Väčšina skiareálov disponuje modernými prepravnými zariadeniami, najmä rýchlymi, často i kapotovanými sedačkami, ktoré oblasť stavajú na jedno z čelných miest v Taliansku a umožňujú lyžiarom stráviť menej času na lanovke, a o to viac na zjazdovke. Vďaka neuveriteľne vysokému percentu umelo zasnežovaných tratí je tu takmer absolútna záruka veľmi slušného lyžovania i v okrajových termínoch sezóny, kedy v údolí nie je po prírodnom snehu ani pamiatky. K vynikajúcim lyžiarskym dojmom prispieva i nevídane dokonalá upravenosť tratí.

Bohatá ponuka vyžitia po lyžovaní

Bohatá je i ponuka vyžitia po lyžovaní, nech už na samotných svahoch, alebo v centrách mestečiek i v jednotlivých hoteloch. 

Milovníci snowboardingu isto ocenia vynikajúce a počas celej sezóny dobre udržiavané snowparky na Latemare, na Passo Rolle a na Alpe Lusia. Nesmierne široká a pestrá je i ponuka lyžiarskych a snowboardových škôl a škôliek či najrôznejších hier pre deti priamo na svahoch.

Pobyt si je možné spestriť i nočnou výpravou na snežných skútroch do jednej z horských chát na svahoch Latemaru či Lusie, ktoré sa organizujú z Pampeaga a Bellamonte. Po večeri pozostávajúcej z trentinských špecialít (speck, syry, zverina, vína...) následuje obvykle zjazd na lyžiach s pochodňami alebo na saniach do údolia. Podobný zážitok len podtrhne mimoriadne pozitívny dojem, ktorý Val di Fiemme u svojich návštevníkov zanecháva.

Vzájomná neprepojenosť celej oblasti na lyžiach

Jedným z mála negatív Val di Fiemme / Obereggen je vzájomná neprepojenosť celej rozľahlej oblasti na lyžiach – ide o 4 väčšie a 4 menšie samostatné skiareály.

V prípadne menšej nádielky prírodného je k dispozícii len veľmi obmedzená ponuka voľného terénu.

Poloha prevažnej väčšiny ubytovacích kapacít v údolí so sebou prináša negatívum v podobe každodenného jazdenia za lyžovaním.

V časti skirezortu náležiaca pod región Trentino bola nedávno zavedená povinná pobytová taxa, a to formou návštevníckej karty.

Daňou za popularitu je fakt, že i cez vysokú lôžkovú kapacitu býva rada termínov vypredaných už v priebehu septembra.

Typy skipasov:

Val di Fiemme / Obereggen

platí pre skiareály Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Passo Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte S. Pietro (mimo skimapu)

kombinované skipasy

platí 3 až 5 dní ako Val di Fiemme / Obereggen a 1 až 3 dni ako Dolomiti Superski

Dolomiti Superski

platí neobmedzene vo všetkých 12 strediskách Dolomiti Superski

Miestne vzdialenosti:

Cavalese

Predazzo: 12 km
Pampeago: 12 km
Obereggen: 20 km
dialnica: 26 km

Predazzo

Bellamonte: 5 km
Moena: 10 km
Passo Rolle: 17 km
Canazei: 27 km

Miestny skibus:

linky Molina - Cavalese - Predazzo, Molina - Cavalese - Tesero - Pampeago, Molina - Cavalese - Varena - Oclini / Lavazé, Carano - Cavalese, Cavalese - Varena - Pampeago, Cavalese - Predazzo, Predazzo - Bellamonte, Predazzo - Tesero - Oclini / Lavazé a ďalšie

Dôležité upozornenie:

z dôvodu zlého skibusového spojenia s ďalšími strediskami Dolomiti Superski neodporúčame pre klientov cestujúcich autobusom plošne rozšírené skipasy

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a ďalej

Innsbruck, Brenner, Bolzano, dialničný zjazd Ora / Egna, San Lugano, Carano, Cavalese, Tesero, Panchià, Ziano di Fiemme, Predazzo

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?