NEV-DAMA a.s.

 • - , 7 nocí (ne-ne)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastná doprava
 • raňajky
1 744 €

Bike Safari Dolomiti Tour

***

Aktivní dovolená PLUS Bike Safari Itálie / Bike

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termíne 15. 9. – 22. 9. 24
od 872 €

novinka tejto sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NIE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA
Lepek Áno

Výhody a nevýhody

 • novinka tejto sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru
 • vhodné pre športovo ladených klientov a cyklistických nadšencov
 • zaistený prevoz batožiny počas celej trasy
 • za poplatok možnosť na mieste zapožičiať bicykle či elektrobicykle s 500 W batériou

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Cena nezahŕňa: - • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Zapožičanie bicyklov / elektrobicyklov
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Cena na osobu zahŕňa: - • Prenocovanie v 3* hoteloch
  • Raňajky
  • Video briefing v anglickom a nemeckom jazyku
  • Prevoz batožiny z hotela do hotela
  • Pripravený itinerár trasy
  • Podrobné cestovné dokumenty (mapy, popis trasy, miesta, dôležité telefónne čísla)
  • Navigačnú aplikáciu
  • Telefonickú asistenčnú službu počas celej doby zájazdu

  * služby za príplatok

  Technické charakteristiky - Trasa vedie po starých lesných alebo vojenských cestách a po širokých horských cestách. Tour je vhodná pre dobre trénovaných cyklistov alebo pro cyklistov s elektrobicyklami.

  Termíny 2024 - Každú nedeľu od 05.05.2024 do 29.09.2024.
  Iné termíny na vyžiadanie (pri minimálnom počte 5 účastníkov).

  Popis - Počas tohoto atraktívneho itinerára budú Dolomiti vašim stálym cestovným spoločníkom. Pred vami sa bude profilovať rada velkolepých vrcholov pretkaných náhornými plošinami, údoliami a malými jazierkami s priezračnou modrozelenou vodou.

  Tour začína v údolí Alta Pusteria, na severnej hranici Dolomitov, potom pokračuje údoliami riek Isarco a Adige, ktoré vyznačujú západnú hranicu tohoto pohoria; po prejazde Bolzanom sa dostanete do Trenta a následne údolím Valsugana do Feltre. Bývalá dolomitská železnica vás potom povedie smerom k olympijskému mestu Cortina d'Ampezzo. Než zakončíte tento vzrušujúci okruh návratom do Alta Pusterie, vychutnáte si výhľady na slávny „trojzubec“ Tre Cime di Lavaredo.

  Itinerár deň za dňom - ITINERÁR
  1. deň: príjazd do oblasti Alta Pusteria (Villabassa/Dobbiaco)
  Individuálny príjazd do oblasti Alta Pusteria (Villabassa/Dobbiaco). Parkovanie zadarmo počas celej doby pobytu pri hoteli alebo v okolí.

  2. deň: Alta Pusteria (Villabassa/Dobbiaco) – Rio di Pusteria (cca 55 km)
  Prvú časť dňa vás povedie obľúbená cyklotrasa Pusteria. Pôjdete pozdĺž rieky Rienza až do Brunica, mesta, ktoré pozýva na prechádzku do živého pešieho centra. Späť v sedle bicykla potom narazíte na zrúcaninu Chiusa di Rio Pusteria (Mühlbacher Klause), bývalý hrad, ktorý slúžil ako obranná hrádza a colnica pri vstupe do údolia Pusteria.

  3. deň: Rio di Pusteria – Bolzano (cca 55 km)
  Krátko pred Bressanone (Brixen) miniete kláštorný komplex Neustift alebo pevnosť Fortezza (Franzensfeste), obidve stavby stoja určite za návštevu. V Bressanone nevynechajte prechádzku historickým centrom s podlubiami a katedrálou. Po ďalšej ceste na bicykli vás z diaľky privíta kláštor Säben, ktorý sa týči nad Chiusou. Potom budete pokračovať pozdĺž rieky Isarco s výhľadom na hrad Trostburg. Údolie vás potom zavedie do hlavného mesta regióna Južné Tirolsko Bolzana – mesto rozdelené do piatich štvrtí spája tirolskú tradíciu a kultúrne bohatstvo pochádzajúce z Talianska a germánskych zemí. Budete mať na výber z viacerých možností, ako stráviť poobedie – príjemnou prechádzkou pod arkádami v centre mesta alebo medzi lúkami v údolí, návštevu „Ötziho“, „najstaršieho Tiroláka“ v archeologickom múzeu, alebo si jednoducho môžete dať aperitív v jednej z početných kaviarní na námestí Waltherplatz.

  4. deň: Bolzano – Trento (cca 65 km)
  Dnes pôjdete pozdĺž rieky Adige. Najskôr opustíte región Alto Adige (Južné Tirolsko) v tiesňave Chiusa di Salorno pri mestečku Salorno, ktorá tvorí hranicu medzi nemecky hovoriacim regiónom Alto Adige a taliansky hovoriacim Trentinom. Ovocné stromy a vinice vám budú robiť spoločnosť na ceste do starobylého biskupského mesta Trenta. Budete prekvapení nielen jeho živým historickým centrom, ale tiež napríklad hradom Buonconsiglio.

  5. deň: Trento – Feltre (cca 95 km / cca 70 km + vlak)
  Počas dňa pôjdete k jazeru Caldonazzo a potom ďalej údolím do Feltre. Prvá časť etapy smerom k jazeru bude pomerne strmá (možnosť skrátenia si cesty vlakom, cestovné nie je v cene). Cez impozantné údolie Valsugana vedie potom cesta do Feltre, malého mestečka ležiaceho na niekdajšej ceste "Via Claudia Augusta", starovekej rímskej ceste, ktorá spájala Pádsku nížinu cez Alpy s dnešným Bavorskom.

  6. deň: Feltre – Pieve di Cadore (cca 75 km)
  Dnes pôjdete na bicykli malebnými dedinkami a listnatými lesmi, než dorazíte do Belluna, menšieho provinčného tichého a kľudného mesta, zatiaľ čo Dolomiti vás budú i naďalej sprevádzať pozdĺž cesty. Táto etapa predstavuje začiatok návratu smerom k oblasti Alta Pusteria a pokračuje smerom na sever cez Longarone, mesto kompletne prestavané po strašlivom zosuve pôdy, ktorý sa v roku 1963 oddelil od hory Monte Toc do horskej priehrady Vajont a spôsobil obrovskú vlnu, ktorá sa prevalila cez priehradu a oblasť pod hrádzou úplne zničila. Po novej cyklotrase potom dorazíte až do Pieve di Cadore, Tizianovho rodiska.

  7. deň: Pieve di Cadore – Cortina d’Ampezzo – Alta Pusteria (cca 65 km)
  Príroda bude základným tématom poslednej cyklistickej etapy, ktorá začne pozdĺž bývalej dolomitskej železnice a ktorej najvýznamnejšou stanicou bola bezpochyby Cortina d'Ampezzo. Toto vyhlásené horské stredisko je obklopené niektorými z najnznámejších vrcholov Dolomitov, usporiadavali sa tu zimné olympijské hry v roku 1956 a teraz sa sem olympijské hry vrátia tiež v roku 2026. Po trase bývalej železnice prekročíte hranicu Benátska a vrátíte sa do regiónu Alto Adige. Počas vašej cesty na bicykli budete mať po pravej strae prírodný park Tre Cime a po ľavej strane prírodný park Fanes Sennes Braies. Budete si tak môcť vychunať jedny z najkrásnejších výhľadov na Tre Cime di Lavaredo.

  8. deň: Villabassa/Dobbiaco, odjazd alebo možnosť predĺženia pobytu

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho či medzinárodného bufetu vrátane nápojov

 • popis izieb

  Standard 1/2/3/4 - izba s 1 či 2 samostatnými izbami či manželskou posteľou a prípadne 3. a 4. lôžkom, či rozkladacím gaučom pre 1 či 2 osoby či poschodovou posteľou, sociálne zariadenie so sprchou či vaňou, zriedka balkón

 • vybavenosť izieb

  spravidla TV sat., telefón, fén, wi-fi pripojenie k internetu

 • upozornenie

  dôležité upozornenie: - Vzhľadom k rozsiahlemu programu CK negarantuje vopred konkrétny hotel v destináciách.
  V prípade nevyhovujúcich meteorologických podmienok či jiných nepredvídateľných okolností si CK vyhradzuje možnosť zmeny programu a trasy.
  deti do nedovŕšených 3 rokov zadarmo (bez nároku na lôžko a služby; max. 1 dieťa nad rámec plného obsadenia izby)
  parkovanie: zadarmo počas celej doby pobytu na verejnom parkovisku v blízkosti hotela
  povinný príplatok: pobytová taxa (platba v mieste)

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?