NEV-DAMA a.s.

 • - , 7 nocí (so-so)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastná doprava
 • raňajky
1 590 €

Bike Safari Dolomity - Benátky

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Bike Safari Itálie / Bike

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termíne 28. 9. – 5. 10. 24
od 795 €

novinka minuje sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NIE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA
Lepek Áno

Výhody a nevýhody

 • novinka minuje sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru
 • vhodné pre športovo ladených klientov a cyklistických nadšencov
 • zaistený prevoz batožiny počas celej trasy 
 • za poplatok možnosť na mieste zapožičania bicyklov či elektrobicyklov s 500 W batériou
 • záverečný transfér mimo základnú cenu

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Cena nezahŕňa: - • Spiatočná cesta na konci trasy: transfér z Benátok – na vyžiadanie v sobotu, návrat kyvadlovým autobusom z Benátok do Villabassa / Dobbiaco, za poplatok (minimálne 2 osoby). Alternatívne z Benátok do Verony a potom do Villabassa / Dobbiaco (www.trenitalia.com).
  • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Zapožičanie bicyklov / elektrobicyklov
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Cena na osobu zahŕňa: - • Prenocovanie v 3* a/alebo príležitostne 4* hoteloch
  • Raňajky
  • Video briefing v anglickom a nemeckom jazyku
  • Prevoz batožiny z hotela do hotela
  • Pripravený itinerár trasy
  • Podrobné cestovné dokumenty (mapy, popis trasy, miesta, dôležité telefónne čísla)
  • Navigačnú aplikáciu
  • Telefonickú asistenčnú službu počas celej doby zájazdu

  * služby za príplatok

  Popis - Táto atraktívna trasa, ktorá začína v Dolomitoch, vás nnájskôr zavedie údolím Valle di Landro do olympijského mesta Cortina d'Ampezzo, cestou si vychutnáte očarujúce panoráma Tre Cime di Lavaredo. Ďalej budete pokračovať do Pieve di Cadore, Tizianovho rodiska, prejdete Ponte nelle Alpi a dorazíte do provinčnej metropole Belluna. Trasa potom pokračuje cez mestečká Feltre a Bassano del Grappa, zatiaľ čo sa svahy postupne zmierňujú. Po návšteve mesta Asolo budete pokračovať smerom k Trevisu a pozdĺž rieky Sile nakoniec dorazíte až do Benátok.

  Technické charakteristiky - Prvé dva dni vedie trasa po telese starej dolomitskej železnice. Od tretieho dňa je trasa variabílna so stúpaním i klesaním podľa príslušného profilu Benátskych Álp a vedie po cyklotrasách alebo vedľajších cestách. Posledná časť trasy do Benátok je prakticky po rovine. Vhodné pre účastníkov od 14 rokov.

  Itinerár deň za dňom - 1. deň: príjazd do oblasti Alta Pusteria (Villabassa / Dobbiaco)
  Individuálny príjazd do oblasti Alta Pusteria (Villabassa / Dobbiaco). Parkovanie zadarmo počas celej doby pobytu pri hoteli alebo v okolí.

  2. deň: Alta Pusteria (Villabassa / Dobbiaco) – Cortina d’Ampezzo (cca 35 km)
  Z Villabassy alebo Dobbiaca sa vydáte na bicykli údolím Valle di Landro okolo jazera Dobbiaco a rakúsko-uhorského vojnového cintorína – nachádzate sa v miestach, kde prebiehala fronta počas 1. svetovej vojny. Za jazerom Landro si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na slávny „trojzubec“ Tre Cime di Lavaredo. Cyklotrasa potom pomaly klesá k Cimabanche, hraničnej čiare medzi regiónmi Alto Adige a Veneto. Odtiaľto veľmi atraktívnou trasou, vedúcou čiastočne tiež po bývalej železničnej trati z Dobbiaca do Cortiny d’Ampezzo z dôb 1. svetovej vojny, ktorej súčasťou sú tiež osvetlené tunely pod horou Pezovico (známe ako Galleria Pezovico), sa nakoniec dostanete do živej a vyhlásenej Cortiny d'Ampezzo, „Perly Dolomitov“.

  3. deň: Cortina d’Ampezzo – Belluno (cca 75 km)
  Dnes budete pokračovať v miernom šlapaní po trase starej železnice medzi masívom Sorapis po lľavej strane a skalným útvarom Cinque Torri po pravej strane. Keď prejdete údolím Valle del Boite, dostanete sa do mestečiek Pieve di Cadore a Calalzo di Cadore. odtiaľto vedie nová cyklotrasa, ktorá vás zavedie do Longarone, mesta kompletne prestavaného po tragédii v roku 1963, kedy zosuv pôdy, ktorý sa oddelil od hory Monte Toc a spadol do umelej nádrže Vajont, spôsobil vlnu, ktorá sa prevalila cez hrádzu priehrady a zaplavila mesto v údolí. Z Longarone potom pôjdete mierne z kopca smerom na Belluno.

  4. deň: Belluno – Feltre (cca 45 km)
  Z Belluna, malého okresného mesta, budete stúpať i klesať v kopcoch po dobre značenej trase, ktorá vás na konci etapy zavedie do mesta Feltre. Počas cesty môžete obdivovať malebné dedinky, zatiaľ čo zo severnej strany vám bude robiť spoločnosť južná časť Dolomitov.

  5. deň: Feltre – Bassano del Grappa (cca 55 km)
  Dnešná trasa povedie predovšetkým údolím rieky Brenta, pozdĺž nej dôjdete až do Bassana del Grappa, mestečka, ktoré za svoj názov vďačí neďalekej hore Grappa. Chválou mesta je jeho remeslná keramika, gastronomická tradícia spojená s tradičnými produktami, ako je špargľa, solená treska „baccalà“ a predovšetkým slávny vínny destilát grappa. I tu na vás dýchne história, môžete sa prejsť po po krytom drevenom Starom moste (Ponte Vecchio, nazývaný tiež Ponte degli Alpini; bol niekoľkokrát zničený a obnovený, naposledy v závere druhej svetovej vojny ustupujúcimi nacistickými vojskami) alebo navštíviť Múzeum Ernsta Hemingwaya a Prvnej svetovej vojny.

  6. deň: Bassano del Grappa – Treviso (cca 55 km)
  Ďalší deň už necháte Alpy za sebou a budete môcť na trase pozorovať vily navrhnuté architektom Andreom Palladiom, z jeho projektu sa zrodil i samotný Ponte degli Alpinib v Bassane. Asolo je ideálnym mestom pre zástavku po ceste – jedna z najkrásnejších dedín v Taliansku, zasadená medzi kopce posiate cypruštekmi, vás zoberie späť v čase. Potom budete pokračovať smerom k dnešnému cieľu, Trevisu, ktorého malé kanály už pripomínajú neďaleké Benátky. Vydajte sa na prechádzku a vychutnajte si pokľudnú atmosféru mesta a obdivujte stredoveké a renesančné budovy zdobené mimoriadnymi freskami, ktoré lemujú kanály. Mesto je tiež dôležitým centrom talianskej módy alebo výroby obuvi, so značkami ako Benetton, Sisley, Stefanel, Geox, Diadora, Lotto atď.

  7. deň: Treviso – Benátky-Mestre (cca 45 km)
  Pozdĺž rieky Sile vás posledná etapa zavedie k Jadranskému moru a dorazíte do Mestre, pevninskej časti Benátok. Velkolepé a impozantné Benátky ponúkajú nespočet možností návštev. Určitě si nenechajte újsť príležitosť venovať viac času objavovaniu tohoto čarovného mesta, napríklad i s prenocovaním naviac.

  8. deň: Benátky-Mestre, odjazd alebo možnosť predĺženia pobytu

  Odjazdy 2024 - Každú sobotu od 27.04.2024 do 03.08.2024 a od 24.08.2024. do 28.09.2024
  iné termíny na vyžiadanie (pri minimálnom počte 5 účastníkov).

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho či medzinárodného bufetu vrátane nápojov

 • popis izieb

  Standard 1/2/3/4 - izba s 1 či 2 samostatnými lôžkami či manželskou posteľou a prípadne 3. a 4. lôžkom, či rozkladacím gaučom pre 1 či 2 osoby či poschodovou posteľou, sociálne zariadenie so sprchou či vaňou, zriedka balkón

 • vybavenosť izieb

  spravidla TV sat., telefón, wi-fi pripojenie k internetu, fén

 • upozornenie

  dôležité upozornenie: - Vzhľadom k rozsiahlemu programu CK negarantuje vopred konkrétny hotel v destináciách.
  V prípade nevyhovujúcich meteorologických podmienok či iných nepredvídateľných okolností si CK vyhradzuje možnosť zmeny programu a trasy
  povinný príplatok: pobytová taxa (úhrada v mieste)
  parkovanie: zadarmo počas celej doby zájazdu na verejnom parkovisku

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?