NEV-DAMA a.s.

 • - , 7 nocí (so-so)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastná doprava
 • raňajky
1 488 €

Bike Safari Benátky - Poreč

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Bike Safari Itálie / Slovinsko / Chorvatsko / Bike

doba letu Praha - 0 h ,

V termíne 28. 9. – 5. 10. 24
od 744 €

novinka minulej sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NIE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA
Lepek Áno

Výhody a nevýhody

 • novinka minulej sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru
 • vhodné pre športovo ladených klientov a cyklistických nadšencov
 • zaistený prevoz batožiny počas celej trasy
 • za poplatok možnosť na mieste zapožičania bicyklov či elektrobicyklov s 500 W batériou
 • záverečný transfér mimo základnú cenu

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Cena nezahŕňa: - • Spiatočná cesta na konci trasy: transfér loďou z Poreča do Benátok – na vyžiadanie v sobotu, za poplatok
  • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Parkovanie v Benátkach - Mestre
  • Zapožičanie bicyklov / elektrobicyklov
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Cena zahŕňa: - • Prenocovanie v 3* a/alebo príležitostne 4* hoteloch
  • Raňajky
  • Video briefing v anglickom a nemeckom jazyku
  • Prevoz batožiny z hotela do hotela
  • Trajekt z Marano Lagunare
  • Pripravený itinerár trasy
  • Podrobné cestovné dokumenty (mapy, popis trasy, miesta, dôležité telefónne čísla)
  • Navigačnú aplikáciu
  • Telefonickú asistenčnú službu počas celej doby zájazdu

  * služby za príplatok

  Popis - Atraktívny itinerár pozdĺž pobrežia Jadranského mora – z Benátok pôjdete na bicykloch pozdĺž pláží Jadranu cez známe prímorské letoviská ako Jesolo a Caorle, prejdete Terstom, hlavným mestom autonómneho regiónu Friuli-Venezia Giulia, s rakúsko-uhorským šarmom, a nakoniec chorvátskym poloostrovom Istrie do známej Poreče, pamiatky UNESCO.

  Plavky majte pri sebe, pretože budete mať často príležitosť užiť si osviežujúci kúpeľ. Itinerár pokračuje v regióne Friuli-Venezia Giulia a ponúka mnoho príležitostí k úžasným výhľadom – početné očarajúce miesta, stredoveké pevnostné mestá, rímske pozostatky, jedinečné stavby plné benátskych prvkov. Budete pokračovať ďalej po tichom a kľudnom pobreží, sprevádzané na severe sa majestátne týčiacimi Alpami. Spätný návrat do Benátok je možný i loďou.

  Technické charakteristiky - Trasa je až k Terstu rovinatá a potom pokračuje s miernymi výškovými rozdielmi až do Poreča. Vhodné pre deti od 14 rokov.

  Itinerár deň za dňom - ITINERÁR
  1. deň: príjazd do Benátok - Mestre
  Individuálny príjazd do Benátok - Mestre. Parkovanie za poplatok pri hoteli či v blízkom okolí. Ak budete mať čas, nenechajte si újsť príležitosť navštíviť centrálne Benátky, kde sa môžete prejsť typickými uličkami a objaviť najskrytejšie zákutia tohoto rozprávkového mesta. Z hotela v Mestre sa do Benátok dostanete jednoducho autobusom alebo vlakom (cca 10 min.).

  2. deň: Benátky-Mestre – Jesolo/Caorle (cca 35 km, alebo cca 80 km)
  Prvý deň cyklovýletu budete mať dve možnosti na výber – buď začať jazdu pozdĺž lagúny do prístavu v Benátkach, alebo vyraziť do vnútrozemia pozdĺž rieky Sile smerom do Jesola či Caorle. V prvom prípade pôjdete k prístavnému mólu v Benátkach a potom trajektom do Punta Sabbioni (cestovné nie je v cene). Pozdĺž dlhých pláží pobrežia Cavallina je cesta lemovaná početnými rybárskymi loďami a stánkami so suvenírmi. Vydajte sa na výlet k majáku na špičke ostrova pre posledný nádherný výhľad na Benátky a ich ostrovy. Cestou do Jesola sa zastavte na kúpanie v mori alebo na príjemnú poobednú prestávku. V prípade druhej alternatívy pôjdete okolo rieky Sile, ktorá pokojne smeruje z vnútrozemia k moru. Latinský pôvod jej názvu naznačuje jej tok „zachovania ticha“. Prejdite okolo trosiek Torre Caligo, stredoveké veže blízko rovnakomenného kanála Caligo a dostanete sa priamo do Jesola alebo Caorle.

  3. deň: Jesolo/Caorle – Concordia Sagittaria / Portogruaro (cca 35 km)
  Pozdĺž pobrežia sa dostanete do Caorle, starobylej rybárskej dedinky s tisícročnou históriou, ale tiež prímorského letoviska známeho nádhernou zlatavou plážou. Za Caorle vojdete do vnútrozemia s Alpami na obzore a budete pokračovať smerom na Portogruaro, kedysi dôležitý riečny benátsky prístav. I dnes mnohí z jeho obyvateľov považujú Portogruaro za najviac benátske mesto, pretože mnoho palácov, budov a námestí si zachovalo typicky benátske ornamentálne prvky.

  4. deň: Concordia Sagittaria/Portogruaro – Grado/Aquileia (cca 85 km, alebo cca 65 km + trajekt)
  Okrem jadranských pláží je v tomto regióne k objavovaniu i mnoho ďalších miest – pozostatky rímskych miest, staroveké kostoly, izolované krajiny na okrajoch lagúny. Z Marano Lagunare dorazíte trajektom (cestovné v cene) až k Aquilei, kedysi dôležitého mesta rímskej ríše. Časť vykopávok starovekého mesta je k videniu pod šírym nebom, ďalšie sa nachádzajú v dvohc múzeách.

  5. deň: Grado/Aquileia – Terst (cca 80 km, alebo cca 40 km + vlak, cestovné nie je v cene)
  Prvá časť dnešnej etapy sa bude profilovať vnútrozemnou krasovou krajinou, charakteristickou početnými skalnými jaskyňami. Potom budete pokračovať smerom na Terst, vrátite sa na pobrežie a pôjdete pozdĺž neho. Prejdete okolo prímorských letovisiek ako Duino, Sistiana, Miramare a Barcola, až prídete k romantickému zámku Miramare s výhľadom na záliv Grignano. Zámok sa nachádza uprostred sviežeho parku s viac než dvomi tisíckami stromov. Potom dorazíte do Terstského zálivu a budete môcť poznať toto velkolepé mesto s rakúskym šarmom, starobylú bránu do habsburskej ríše.

  6. deň: Terst – Piran/Portorož (cca 65 km, alebo cca 35 km + trajekt Terst – Muggia, cestovné nie je v cene)
  Len pár kilometrov na bicykli vás delí od slovinských hraníc. V Slovinsku itinerár pokračuje prevážne po cyklochodníku, ktorý vedie cez vyhlásené rekreačné strediská ako Koper a Izola, až do Piranu alebo Portoroža, známych kúpeľných miest na slovinskej riviére. Pokiaľ preferujete športovejšiu variantu, môžete zvoliť trasu cez prírodnú rezerváciu Val Rosandra v talianskom vnútrozemí.

  7. deň: Piran/Portorož – Poreč (cca 70 km)
  Posledná etapa začne prejazdom okolo soľných pánví Sečovlje, kde sa morská soľ získava prirodzeným odparovacím procesom. Krátko potom prekročíte hranice do Chorvátska. Trasa kopíruje chorvátsku časť Istrie, najväčšieho poloostrova na Jadrane, a zavedie vás do Poreča po krásnej, mierne kopcovitej trase. V Poreči, najvýznamnejšom pobrežnom meste západnej Istrie, určite stojí za návštevu Bazilika svätého Eufrazia, ktorej počiatky siahajú až do 6. storočia n. l. a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

  8. deň: Poreč, odjazd alebo možnosť predĺženia pobytu

  Odjazdy 2024 - Každú sobotu od 27.04.2024 do 27.07.2024 a od 31.08.2024. do 28.09.2024
  Iné termíny na vyžiadanie (pri minimálnom počte 5 účastníkov).

 • popis izieb

  Standard 1/2/3/4 - izba s 1 či 2 samostatnými posteľami či manželskou posteľou a prípadne 3. a 4. lôžkom, či rozkladacím gaučom pre 1 či 2 osoby či poschodovou posteľou, sociálne zariadenie so sprchou či vaňou, zriedka balkón

 • vybavenosť izieb

  spravidla TV sat., telefón, fén, wi-fi pripojenie k internetu

 • upozornenie

  dôležité upozornenie: - Vzhľadom k rozsiahlemu programu CK negarantuje vopred konkrétny hotel v destináciách.
  V prípade nevyhovujúcich meteorologických podmienok či iných nepredvídateľných okolností si CK vyhradzuje možnosť zmeny programu a trasy.
  deti do nedovŕšených 3 rokov zadarmo (bez nároku na lôžko a služby; max. 1 dieťa nad rámec plného obsadenia izby)
  povinný príplatok: pobytová taxa (platba v mieste)
  detská postieľka: zadarmo (len na vyžiadanie v CK; max. 1 nad rámec plného obsadenia izby; pre dieťa do nedovŕšených 3 rokov)
  parkovanie: za poplatok pri hoteli v Benátkach / Mestre
  spätný transfér z Poreča: v sobotu, trajekt do Benátok, cena na vyžiadanie, úhrada vopred

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?