NEV-DAMA a.s.

 • - , 3 noci (so-ut)
 • Rifugio 2
 • Vlastná doprava
 • polpenzia
1 216 €

Trek Safari Gran Paradiso II

♣♣

Aktivní dovolená PLUS Trek Safari Itálie - Trek

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termíne 27. 7. – 30. 7. 24
od 545 €

vysokohorská turistika v nádhernom prostredí Národného parku Gran Paradiso

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo HB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA

Výhody a nevýhody

 • vysokohorská turistika v nádhernom prostredí Národného parku Gran Paradiso
 • itinerár učený pre skúsených turistov
 • vzhľadom k vysokej nadmorskej výške sú nutné zodpovedajúca fyzická zdatnosť a vybavenie
 • ubytovanie s polpenziou na horských chatách s typickou atmosférou
 • pečlivo pripravený itinerár trasy na každý deň
 • prenos batožiny len na vyžiadanie a za poplatok

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Individuálny zájazd - 4 dni / 3 noci

  Popis - Trek v Národnom parku Gran Paradiso v Grajských Alpách, ležiacich v Taliansku v regiónoch Valle d'Aosta a Piemonte, s prenocovaním v horských chatách a malom hotelíku, kde si budete môcť užiť vrelú alpskú pohostinnosť a tradičnú kuchyňu. Hlavnou dominantou je vrchol Gran Paradiso, ktorý je s nadmorskou výškou 4 061 metrov najvyššou vnútornou horou Talianska. Čaká vás nádherný itinerár priamo v srdci národného parku, v nedotknutom prostredí s úchvatnými výhľadmi na ľadovce a vrcholy. Budete môcť sledovať správanie miestnych kozorožcov, symbolov Národného Parku Gran Paradiso, a pri troche šťastia môžete pozorovať tiež kamzíky, lasice hranostaje, svište, orlov kráľovských a ďalších obyvateľov veľhôr. Autentické prostredie horských chát vám umožní pozorovať divoké zvieratá počas východu i západu slnka, teda v dobe, kedy sú najaktívnejšie.

  Termíny 2024 - Každú sobotu od 22.06.2024 do 07.09.2024

  Pobyt na horských chatách - Vysoko v horách sa náš úhol pohľadu nevyhnuteľne mení. Vzduch sa stáva riedkym a pohľad jasnejším. Ďaleko od pohodlia miest nájdeme voľný a nekontaminovaný priestor veľhôr. Opúšťame zvyky každodenného života, aby sme sa riadili zabudnutými rytmusmi, ktoré nás privádzajú späť k podstate nášho života a uzmieri nás s prírodou. Vybrať si pobyt na horskej chate znamená pochopiť tento spôsob života. Často tu nie sú žiadne súkromné izby, priestory sú spoločné, môžete spať vo veľkej nocľahárni, jesť pri stole s ostatnými ľuďmi a používať spoločné kúpeľne. Tieto spoločné okamihy vám umožnia stretnúť turistov a horolezcov, s ktorými môžete zdieľať zážitky z celého dňa a naviazať nové priateľstvá.
  • Ubytovanie je v nocľahárňach alebo izbách pre 4–6 osôb, v závislosti na chate.
  • Na vyžiadanie a za príplatok je možné mať soukromú izbu len pre 2 osoby (v závislosti na konkrétnej horskej chate).
  • Pre prenocanie je nutné použiť len spacákové prikrývky (k dispozícii ttiež na mieste za poplatok); prikrývky a podhlavníky poskytuje horská chata.
  • Kúpeľne majú sprchy s teplou vodou, ktorých množstvo môže byť niekedy obmedzené v závislosti na dostupnosti. V niektorých odľahlých chatách môže byť požadovaný za teplú vodu v sprche požadovaný príplatok.
  • Jedlá sú čestvo uvarené personálom chaty, ktorý môže na vyžiadanie a za poplatok tiež zaistiť obedové balíčky na výlet.
  • V prípade špeciálnych diétnych požiadavkov je potrebné tieto uviesť pri rezervácii.
  • Večera je spravidla trojchodová, obvykle s možnosťou výberu z dvoch jedál v menu, nápoje nie sú zahrnuté v cene; jedlá sa podávajú v pevne stanovenú dobu.
  • Na horských chatách je spravidla možné telefonovať, pripojenie na wi-fi nie je možné zaručiť.

  Technické charakteristiky - Vhodné pre turistov schopných chôdze v nadmorskej výške nad 1.000 m a na vzdialenosti priližne 15 km denne s rôznymi typmi terénu. Tour je určená pre turistov s predchádzajúcimi skúsenosťami vo vysokých horách, s dobrými orientačnými zmyslami a dobrou znalosťou turistických máp, prípadne so znalosťou navigačných aplikácií. Trasa môže mať miestami ľahko exponované či zabezpečené úseky, ktoré nevyžadujú použitie zvláštneho vybavenia. Možnosť vlastného sprievodcu a pri niektorých etapách tiež možný prevoz batožiny (na vyžiadanie a za poplatok). Itinerár sa môže líšiť v závislosti na dostupnosti ubytovania.
  Upozornenie:
  • Približne od polovice júna do polovice júla a od začiatku septembra je ve vysoko položených priesmykoch možná prítomnosť zasnežených plôch.
  • Vzhľadom k náročnosti trasy je odporúčaný počet účastníkov minimálne 2 osoby.
  Uvedená doba chôdze v jednotlivých etapách itinerára vychádza z nižšie uvedených priemerných údajov:
  Stúpanie: výškový rozdiel +300 m = 3–4 km/h
  Klesanie: výškový rozdiel -450 m = 3–4 km/h
  Pre trénovaných a skúsených turistov je možné prepočítať na dobu chôdze:
  Stúpanie: výškový rozdiel +500 m = 4–5 km/h
  Klesanie: výškový rozdiel -700 m = 5–6 km/h
  Pre menej trénovaných a skúsených turistov je možné prepočítať na dobu chôdze:
  Stúpanie: výškový rozdiel +200 m = 3 km/h
  Klesanie: výškový rozdiel -350 m = 3 km/h
  Dôležité:
  • Doba chôdze nezahŕňa prestávky.
  • Km vzdialenosti mmôžu mať určité odchylky +/- 2–4 km podľa použitej navigácie.
  • V prípade snehu po trase (väčšinou začiatok/koniec sezóny) sa môže doba chôdze predĺžiť.
  • Účastník by mal byť schopný odhadnúť vlastnú dobu chôdze podľa údajov uvedených v itinerári.
  • Vzhľadom k náročnosti trasy je odporúčaný počet účastníkov minimálne 2 osoby.

  Itinerár deň za dňom - ITINERÁR
  1. deň:
  Surier (1.790 m n. m.) – Rifugio Bezzi (2.284 m n. m); 6 km, cca 2 hodiny chôdze, prevýšenie cca + 480 m
  Prvý deň treku vás zavedie hore divokým údolím Valgrisenche a počas túry k horskej chate Rifugio Bezzi budete obdivovať ľadovce na vrchollkoch horských masívov Aiguille de Grand Sassiere (3.747 m n. m.) a Becca la Traversiere (3.337 m n. m.). Od horskej chaty môžete tiež vyraziť na ďalšiu krátku túru k jazerám alebo do horských priesmykov.
  2. deň:
  Rifugio Bezzi (2.284 m n. m.) – Col Bassac Dere (3.082 m n. m.) – Rifugio Benevolo (2.287 m n. m.); 11 km, cca 5 hodín chôdze, prevýšenie cca + 810 m / - 800 m
  Dnes vás čaká túra do údolia Val di Rhemes. Trasa vás povedie úchvatným horským prostredím k jazeru Goletta a k horskej chate Rifugio Benevolo s impozantným výhľadom na vrchol Granta Parey (3.387 m n m.).
  3. deň:
  Rifugio Benevolo (2.287 m n.m.) – Col Rosset (3.024 m n. m.) – Rifugio Savoia (2.532 m n. m.) – Rifugio Tetras Lyre (1.996 m n. m.); 18 km, cca 6 hodín a 30 minút chôdze, prevýšenie cca + 800 m / - 1.100 m.
  Ďalší veľký zážitok na vás čaká po zdolaní priesmyku Col Rosset, ktorý vás privedie do čarovného miesta Nivolet Plateau s neskutočným výhľadom na ľadovce Gran Paradisa. Potom budete zostupovať do údolia Valsavarenche k horskej chate Rifugio Tetras Lyre.
  4. deň:
  Rifugio Tetras Lyre (1.996 m n. m.) – Rifugio Vittorio Emanuele II (2.719 m n. m.) – Rifugio Chabod (2.705 m n.m.) – Pravieux (1.830 m n. m.) – transfer do Surier; 14 km, cca 6 hodín chôdze, prevýšenie cca + 900 m / - 1.050 m
  Itinerár posledného dňa vás povedie pod vrcholom Gran Paradiso k horským chatám Rifugio Vittorio Emanuele II a Rifugio Chabod, ktoré používajú horolezci pri výstupoch na vrchol Gran Paradisa. Panoramatické výhľady do údolia a na ľadovce ľadovcov vás budú sprevádzať po celej trase, na ktorej konci na vás bude čakať vodič s autom a odvezie vás späť do Surier.

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho bufetu vrátane nápojov

  večera - servírované menu s výberom z 2 až 3 teplých predjedál a 2 až 3 hlavných jedál s prílohou, spravidla servírovaný dezert či ovocie

 • popis izieb

  Rifugio 6 - spoločná izba pre 4 až 6 osôb so samostatnými lôžkami či poschodovými posteľami, sociálne zariadenie na poschodí

 • upozornenie

  pre prenocovanie na horských chatách je nutné použiť spacákové prikrývky (k dispozícii tiež na mieste za poplatok); prikrývky a podhlavníky poskytuje horská chata; v niektorých odľahlých chatách môže byť požadovaný za teplú vodu v sprche príplatok
  povinné príplatky:
  pobytová taxa (platba na mieste hotela / horské chaty)
  fakultatívne príplatky:
  izby len pre 2 až 4 osoby v horskej chate: 177 € / osoba (len na vyžiadanie)
  možnosť prevozu batožiny: na vyžiadanie podľa počtu účastníkov

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?