NEV-DAMA a.s.

 • - , 6 nocí (so-pi)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastná doprava
 • raňajky
1 724 €

TREK SAFARI PŘÍRODNÍ PARKY DOLOMIT

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Trek Safari Itálie - Trek

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termíne 29. 6. – 5. 7. 24
od 862 €

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA
Lepek Áno

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Cena nezahŕňa: - • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Technické charakteristiky - Trek sa odohráva po dobre značených turistických a horských chodníkoch. Program je vhodný pre osoby v dobrej fyzickej kondícii.

  Popis - Prechádzka po troch prírodných parkoch Dolomitov znamená zažiť prírodu naplno: objavíte snové krajiny plné jezier, horských pastvín a neznečistených lesov. Jedno z najkrásnejších horských jazier celých Álp, Lago di Braies, vás privíta hneď na začiatku vašej cesty - biele steny masívu Croda del Becco sa odrážajú v jeho krišťálovo čistej vode a vytvárajú nezabudnuteľnú scenériu. Budete si možno myslieť, že to najlepšie z celého itineráta ste už videli, ale miesto toho sa vám ďalší deň otvorí ďalší nádherný výhľad nad Cortinou d´Ampezzo, vďaka ktorému budete môcť obdivovať niektoré z najkrásnejších vrcholov masívov Cristallo. Po zhliadnutí vrcholov Tofane a Fanes bude následovať exkurzia do Tre Cime di Lavaredo, slávny „trojzubec“, ktorý sľubuje nádherný pohľad na oblasť Dolomiti di Sesto.

  Cena zahŕňa: - • Prenocovanie v 3* a/alebo príležitostne 4* hoteloch
  • Raňajky
  • Video briefing v anglickom a nemeckom jazyku
  • Prevoz batožiny z hotela do hotela
  • Privátne transféry alebo presuny hromadnou dopravou podľa programu
  • Cestovné lanovkou trasa Cortina - Faloria
  • Pripravený itinerár trasy
  • Podrobné cestovné dokumenty (mapy, popis trasy, miesta, dôležité telefónne čísla)
  • Navigačnú aplikáciu
  • Telefonickú asistenčnú službu

  * služby za príplatok

  Termíny 2024 - Každú sobotu od 15.06.2024 do 27.07.2024 a od 31.08.2024 do 21.09.2024
  Iné termíny na vyžiadanie (pri minimálnom počte 5 účastníkov).

  Itinerár deň za dňom - 1. deň: príjazd do Villabassy / Dobbiaca)
  Individuálny príjazd do Villabassy alebo Dobbiacca. Parkovanie zadarmo na verejnom parkovisku v okolí hotela, vzdialenosť podľa konkrétneho hotela.
  .
  2. deň: Villabassa / Dobbiaco - Valle di Braies – Prato Piazza (cca 6-7 hodín chôdze, prevýšenie cca + 1.100 m / - 580 m; kratšia varianta cca 4-5 hodín chôdze, prevýšenie cca + 790 m / - 0 m)
  Dnešná trasa začína pri vyhlásenom jazere Lago di Braies, ktoré vás ohromí čarom svojich tyrkysových vôd, zatiaľ čo v pozadí sa vynorí nezabudnuteľná panoráma rovnakomenného údolia s tmavo zelenými ihličnatými lesmi v plnom kontraste s bielou skalnou stenou. Mimo iné sa tu natáčal v Taliansku veľmi obľúbený seriál Na krok od neba s Terencom Hillom, ako veliteľom lesnej stráže v hlavnej roli. Po prejdení alpskej pastviny Rossalm s chatou Malga Rossalm budete pokračovať na náhornú plošinu Prato Piazza, kde si môžete vychutnať výhľad na okolité vrcholy: Cristallo, Tofane a slávne Tre Cime di Lavaredo. Pre tých, ktorí dávajú prednosť volnejšiemu tempu, je možné skrátiť itinerár vyžiadaním transféru (cestovné nie je v cene) do hotela Tuscherhof a začať trasu z tohoto miesta. Pôjdete okolo potoka Stolla k chate Malga Stolla a po ceste budete obdivovať skalné útvary, ktoré sa zrodili z erózie, ktorú neustály tok vody spôsobuje na rôznych častiach skál, než sa dostanete na náhornú plošinu Prato Piazza.
  .
  3. deň: Prato Piazza – Monte Specie / Picco di Vallandro (Monte Specie - cca 3-4 hodiny chôdze, prevýšenie cca +/- 360 m; Picco di Vallandro – cca 4-5 hodín chôdze, prevýšenie cca +/- 850 m)
  Východiskovým bodom dnešnej okružnej etapy je Prato Piazza, ktorá spolu s masívmi Croda Rossa a Santa Croce tvorí jednu z najcennejších miestnych turistických oblastí. Neobvyklá kvetena a čaro prírodných jazier uchváti i toho najnáročnejšieho turistu. Tu je všetko ešte zahalené do atmosféry rozprávok a legiend, ktoré sa tradovali z dôb starovekých kmeňov obývajúcich pohorie Fanes. Môžete si vybrať z dvoch variánt okružných trás: kratšia vás zavedie na Monte Specie, dlhšia vedie na Picco di Vallandro; v obidvoch prípadoch si užijete nádherný výhľad na vrcholy Croda Rossa, Tre Cime, Tofane a Monte Cristallo.
  .
  4. deň: Prato Piazza – Valle dei Canopi / Cimabianche – Cortina d´Ampezzo (cca 1-2 hodiny chôdze, prevýšenie cca + 0 m / cca - 460 m; dlhšia varianta – cca 6-7 hodín chôdze, prevýšenie + 610 m / - 1.300 m)
  Z náhornej plošiny Prato Piazza zostúpite údolím Valle dei Canopi do Cimabanche, miesta, ktoré tvorí hranicu medzi regiónmi Južné Tirolsko a Benátsko. Tu budete mať dve možnosti: buď pokračovať mestskou hromadnou dopravou do Cortiny d'Ampezzo (cestovné nie je v cene), alebo zvoliť dlhšiu variantu, ktorá vás zavedie k horskej chate Rifugio Malga Ra Stua a potom pod masívom Col Rosa dorazíte až do Cortiny d´Ampezzo. Dnešný cieľ, olympijské mesto Cortina d´Ampezzo, na vás zapôsobí predovšetkým vďaka svojej úchvatnej polohe medzi najznámejšími dolomitskými vrcholymi, odtiaľto tiež pochádza jeho označenie „Perla Dolomitov“.
  .
  5. deň: Okružné trasy okolo Cortiny d´Ampezzo; lanová dráha Faloria (Forcella Faloria - cca 5 hodín chôdze, prevýšenie cca + 0 m / - 460 m; Dolomieu Trail – cca 3-4 hodiny chôdze, prevýšenie + 100 m / - 990 m, Okružná trasa Cortina - cca 4-5 hodín chôdze, prevýšenie + 650 m / - 640 m, Okružá trasa Cinque Torri - cca 4 hodiny chôdze, prevýšenie + 570 m / - 350 m)
  Panoráma z východiskového bodu dnešnej etapy je skutočne prekvapivá: majestátne skalné masívy okolo Cortiny d´Ampezzo sa akoby dotýkajú až neba. Monte Cristallo, Tofane a skupina Fanes sú skutoční protagonisti pohľadov, ktoré nikdy nezovšednia. I dnes si môžete vybrať z niekoľkých variánt trás: dlhšia vás povedie smerom k Forcella Faloria, kratšia trasa potom po panoramatickom chodníku Dolomieu. U obidvoch týchto variánt sa hore zveziete lanovkou Cortina - Faloria (jednosmerné cestovné v cene). Obidve trasy sa potom vinú cez Passo Tre Croci a potom vedú späť do údolia smerom do Cortiny. Pokiaľ sa vám nechce využiť lanovku na Faloriu, môžete si urobiť peknú okružnú túru okolo Cortiny alebo okolo menšieho skalného útvaru Cinque Torri.
  .
  6. deň: Cortina d´Ampezzo – Rifugio Auronzo – Tre Cime – Dobbiaco / Villabassa (cca 4-5 hodín chôdze, prevýšenie cca + 120 m / - 1.000 m; krátka varianta: cca 3-4 hodiny chôdze, prevýšenie +/- 350 m)
  Ráno cestujete autobusom (cestovné v cene) až k horskej chate Rifugio Auronzo, východiskového bodu poslednej etapy. Rifugio sa nachádza priamo na úpätí slávneho skalného masívu Tre Cime di Lavaredo, pravdepodobne najznámejšieho skalného útvaru v Dolomitoch a dejiska frontovej línie medzi Talianskom a Rakúsko Uherskom počas prvej svetovej vojny. Odtiaľto sa vydáte pešo údolím Valle del Rienza až k panoramatickému bodu na vrcholy Tre Cime a potom sa vrátite autobusom do Villabassy alebo Dobbiaca (cestovné nie je v cene). Krátka varianta: transfér na Rifugio Auronzo z Cortiny, okružná trasa okolo vrcholov Tre Cime s návratom k horskej chate Rifugio Auronzo; odtiaľto návrat autobusom do Villabassy alebo Dobbiaca (cestovné nie je v cene).
  .
  7. deň: Villabassa / Dobbiaco, odjazd alebo prípadné predĺženie pobytu

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho či medzinárodného bufetu vrátane nápojov

 • popis izieb

  Standard 2/3/4 - izba s 2 samostatnými lôžkami či manželskou posteľou a prípadne 3. a 4. lôžkom, či rozkladacím gaučom pre 1 či 2 osoby či poschodovou posteľou, sociálne zariadenie so sprchou či vaňou, zriedka balkón

  Standard 1 - izba s 1 samostatným lôžkom, sociálne zariadenie so srpchou či vaňou, zriedka balkón

 • vybavenosť izieb

  spravidla TV sat., telefón, wi-fi pripojenie k internetu, fén

 • dôležité upozornenie

  dôležité upozornenie: - detská postieľka: zadarmo (len na vyžiadanie v CK; max. 1 nad rámec plného obsadenia apartmánu; pre dieťa do nedovŕšených 3 rokov)
  Parkovanie zadarmo počas celej doby zájazdu na nestráženom parkovisku blízko hotela
  povinné príplatky: pobytová taxa (platna v mieste)

 • upozornenie

  dôležité upozornenie: - Vzhľadom k rozsiahlemu programu CK negarantuje vopred konkrétny hotel v destináciách.
  V prípade nevyhovujúcich meteorologických podmienok či iných nepredvídateľných okolností si CK vyhradzuje možnosť zmeny programu a trasy.

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?