NEV-DAMA a.s.

 • - , 5 nocí (so-št)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastná doprava
 • raňajky
1 658 €

TREK SAFARI SRDCE JIŽNÍHO TYROLSKA

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Trek Safari Itálie - Trek

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termíne 29. 6. – 4. 7. 24
od 744 €

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA
Lepek Áno

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Popis - Z južnej strany Álp sa vydáte smerom k srdcu Južného Tirolska (taliansky Alto Adige) cez Brixen (taliansky Bressanone), centrum juhotirolskej kultúry, rozmanitú metropolu regióna Bolzano a kúpeľné mesto Merano. Nádherné výhľady, typické miestne produkty a lokálne vína, ktoré môžete na tejto ceste ochutnať, vám prinesú nezabudnuteľný zážitok. V prvej časti túry pôjdete po „Keschtnweg – gaštanovej ceste“, ktorá ponúka panoramatické výhľady na Dolomiti. Táto časť cesty, obklopená vinicami a sadmi, je jednou z najkrásnejších trás v celom Južnom Tirolsku. Následne budete pokračovať po stopách cisárovnej Alžbety Bavorskej (známej ako Sisi) do fascinujúceho kúpeľného mesta Merano.
  .
  V ďalšej časti itinerára vás čaká cesta k jazeru Caldaro, najznámejšiemu jazeru Južného Tirolska, ktoré odpradávna priťahovalo milovníkov trekkingu. Mestá, hrady a sídla obohacujú juhotirolskú krajinu. čaká vás tiež vínny chodník medzi Bolzanom a Meranom, na ktorom nájdete tie najlepšie vinárstva v celej oblasti.

  Technické charakteristiky - Trasa vedie po značených cestách, lesom a lúkami. Dolomiti vždy zostávajú v pozadí a pôjdete po jednoduchých cestách bez zvláštnych technických ťažkostí. Z tohoto dôvodu je trasa vhodná i pre rodiny so zdatnými deťmi. Niektoré úseky je možné absolvovať i regionálnou hromadnou dopravou.

  Cena zahŕňa: - • Prenocovanie v 3* a/alebo príležitostne 4* hoteloch
  • Raňajky
  • Video briefing v anglickom a nemeckom jazyku
  • Prevoz batožiny z hotela do hotela
  • Turistickú kartu zaisťujúcu využívanie regionálnej autobusovej dopravy zadarmo
  • Cestovné lanovkou z Renon do Soprabolzana
  • Cestovné pre vlakové spojenie Bolzano – Lana
  • Pripravený itinerár trasy
  • Podrobné cestovné dokumenty (mapy, popis trasy, miesta, dôležité telefónne čísla)
  • Navigačnú aplikáciu
  • Telefonickú asistenčnú službu

  * služby za príplatok

  Cena nezahŕňa: - • Spiatočné cestovné pre vlakové spojenie do Bressanone; je možné využiť priame vlakové spojenie Merano – Bressanone, cestovné cca 11 Euro / osoba, doba jazdy cca 1h 10 minút
  • Alternatívne využitie regionálnej hromadnej dopravy
  • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Termíny 2024 - Každú sobotu od 15.06.2024 do 27.07.2024 a od 31.08.2024 do 21.09.2024
  Iné termíny na vyžiadanie (pri minimálnom počte 5 účastníkov).

  Itinerár deň za dňom - 1. deň: príjazd do Bressanone
  Individuálny príjazd do Bressanone. Parkovanie za poplatok pri hoteli počas celej doby zájazdu, prípadne v okolí.
  .
  2. deň: Bressanone – Chiusa (cca 5 hodín chôdze, prevýšenie cca + 580 m / - 620 m)
  Z Bressanone sa vydáte pešo údolím Eisacktal smerom na Monte Ponente. Cestou na vrchol budete prechádzať malými dedinkami a farmami, smerom na juh si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na vrcholky Dolomitov. Skoro dorazíte do Feldthurns (taliansky Velturno) a k impozantnému benediktínskemu kláštoru Säben (taliansky Sabiona) z konca 17. storočia, „tirolskej akropoli“ nad stredovekým mestečkom Klausen (taliansky Chiusa). Ide o známe pútne miesto, ktoré radi navštevujú i rodiny. Z kláštora je skvelý výhľad na Chiusu, mesto spjaté s nemeckým maliarom Albrechtom Dürerom, a na vrcholy okolitých hôr.
  .
  3. deň: Chiusa – Renon – Bolzano (cca 5–6 hodín chôdze, prevýšenie cca + 670 m / - 280 m)
  Po krátkom autobusovom presune (cestovné v cene) do Barbiana / Saubachu sa vydáte na náhornú plošinu Renon s nádherným výhľadom na celé údolie Valle Isarco (Eisacktal) a na horské štíty Dolomitov. Môžete si tu tiež prezrieť slávne staroveké zemské pyramídy a poobede sa zveziete lanovkou Renon (cestovné v cene) zo Soprabolzana do Bolzana. Tu si môžete užiť večer v meste s multikultúrnou atmosférou: talianska i nemecká juhotirolská kultúra sa tu mieša v každom aspekte každodenného života. Prípadne je tu možnosť skrátenej trasy z Collalba (tunajší otvorený rýchlokorčuliarsky ovál v ČR preslávila Martina Sáblíková, ktorá tu trénuje) do Soprabolzana lanovkou Renon (cestovné v cene).
  .
  4. deň: Bolzano – Lago di Caldaro – Bolzano (cca 4–5 hodín chôdze, prevýšenie cca + 340 m / - 360 m)
  Dnes vás čaká pešia túra slnečným údolím Etschtal (Valle dell'Adige) po tzv. Südtiroler Weinstraße,. Prejdete sa okolo najnámejšieho jazera v Južnom tirolsku – Lago di Caldaro. Pri prechádzke okolo viníc, zámkov, hradov, kostolov a fariem pochopíte, prečo je táto panoráma považovaná za jedinečnú. Návšteva múzea vína v Caldare je určite odporúčanou prestávkou, tu môžete tiež nahliadnuť do histórie Južného tirolska. Výškový rozdiel v tejto etape je možné eliminovať použitím autobusu regionálnej hromadnej dopravy (cestovné v cene) smerom k jazeru Caldaro, návrat do Bolzana je potom autobusom regionálnej hromadnej dopravy (cestovné v cene).
  .
  5. deň: Bolzano – Lana – Merano (cca 6–7 hodín chôdze, prevýšenie cca + 220 m / - 240 m)
  Ráno sa vlakom (cestovné v cene) presuniete do mestečka Lana. Hneď za ním začína prechádzka po vyhlásenom a najdlhšom chodníku v Južnom Tirolsku pozdĺž zavlažovacieho kanála Marlengo. Tieto vodné chodníky, nazývané „Waale“, boli vytvorené pred stovkami rokov, aby viedli vodu a vysušili podmáčané územia. Dnes pozdĺž týchto kanálov existuje mnoho ciest pre peších i pokľudné prechádzky. Dorazíte až pod hrad Tirol (hrad pochádza z 11. storočia a bolo podľa neho pomenované celé Tirolsko) a potom budete pokračovať po Tappeinerovom chodníku smerom na Merano, mesto s palmami, ktoré pre svoje mierne klíma milovala i cisárovná Sisi. Deň zakončíte prechádzkou storočnými podlubiami alebo v nádherných mestských parkoch.
  .
  6. deň: Merano, odjazd alebo prípadné predĺženie pobytu

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho či medzinárodného bufetu vrátane nápojov

 • popis izieb

  Standard 2/3/4 - izba s 2 samostatnými lôžkami či manželskou posteľou a prípadne 3. a 4. lôžkom, či rozkladacím gaučom pre 1 či 2 osoby či poschodovou posteľou, sociálne zariadenie so sprchou či vaňou, zriedka balkón

  Standard 1 - izba s 1 samostatným lôžkom, sociálne zariadenie so srpchou či vaňou, zriedka balkón

 • vybavenosť izieb

  spravidla TV sat., telefón, wi-fi pripojenie k internetu, fén

 • dôležité upozornenie

  dôležité upozornenie: - detská postieľka: zadarmo (len na vyžiadanie v CK; max. 1 nad rámec plného obsadenia izby; pre dieťa do nedovŕšených 3 rokov)
  Parkovanie za poplatok pri hoteli alebo na verejných parkoviskách
  povinné príplatky: pobytová taxa (platba v mieste)

 • upozornenie

  dôležité upozornenie: - Vzhľadom k rozsiahlemu programu CK negarantuje vopred konkrétny hotel v destináciách.
  V prípade nevyhovujúcich meteorologických podmienok či iných nepredvídateľných okolností si CK vyhradzuje možnosť zmeny programu a trasy.

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?