NEV-DAMA a.s.

 • - , 7 nocí (so-so)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastná doprava
 • raňajky
2 290 €

Bike Safari - Alpe Adria Salzburg - Grado

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Bike Safari Rakousko / Itálie / Bike

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termíne 28. 9. – 5. 10. 24
od 1 145 €

novinka minuloročnej sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru 

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NIE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA
Lepek Áno

Výhody a nevýhody

 • novinka minuloročnej sezóny predkladajúca individuálne cestovanie na bicykloch cez hory až k moru 
 • vhodné pre športovo ladených klientov a cyklistických nadšencov 
 • zaistený prevoz batožiny počas celej trasy 
 • za poplatok možnosť na mieste zapožičania bicyklov či elektrobicyklov s 500 W batériou
 • záverečný transfér mimo základnú cenu

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Cena zahŕňa: - • Prenocovanie v 3* a/alebo príležitostne 4* hoteloch
  • Raňajky
  • Video briefing v anglickom a nemeckom jazyku
  • Prevoz batožiny z hotela do hotela
  • Cestovné vlakom na trase Böckstein - Mallnitz
  • Dobre pripravenú trasu
  • Podrobné cestovné dokumenty (mapy, popis trasy, miesta, dôležité telefónne čísla)
  • Navigačná aplikácia
  • Telefonickú asistenčnú službu počas celej doby zájazdu

  * služby za príplatok

  Itinerár deň za dňom - 1. deň: príjazd do Salzburgu
  Individuálny príjazd do Salzburgu. Možnosť parkovania za poplatok pri hoteli alebo v okolí na verejných parkoviskách.
  .
  2. deň: Salzburg – Bischofshofen / St. Johann (cca 60 km)
  S výhľadom na pevnosť Hohensalzburg opustíte mesto a zahájite prvú etapu na bicykli. V diaľke sú už vidieť hory. Prvá časť trasy vedie pozdĺž rieky Salzach, cestou prejdete okolo bývalého letného sídla salzburských biskupov, zámku Hellbrunn, kde môžete navštíviť jeho vyhlásené „Vodnými hrátkami“ pre dospelých i deti. Na bicykli potom pôjdete po Tauernskom cyklochodníku smerom na Hallein, známy svojimi krivými domami a ešte viac soľnými baňami, pravým bielym zlatom. Za ďalšiu zastávku určitě stojí tiež vodopád Golling, ku ktorému sa dostanete pešo po značenom chodníku.
  .
  3. deň: Bischofshofen / St. Johann – Bad Gastein (cca 55 km)
  Dnes bude cesta pokračovať smerom do pokľudného údolia Val Gastein, ktoré až do 20. storočia bolo prítupné len po horských chodníkoch a úzkych cestách. Potom bude jazda pokračovať pozdĺž rieky Gasteiner Ache, obklopenej vrchôlkami Vysokých Taur. Okolo Dorfgasteinu a Bad Hofgasteinu sa dostanete do známeho kúpeľného mesta Bad Gastein, „Monte Carlo v Alpách“, ako sa toto kúpeľné letovisko známe svojimi mnohými nádhernými hotelmi „Belle Époque“ často nazýva. Hlavnou atrakciou je tu Gasteinský vodopád, ktorý vždy priťahoval mnohých umelcov a básnikov.
  .
  4. deň: Bad Gastein - Villach (cca 80 km + vlak; trasa vedie prevažne z kopca)
  Dnešná trasa vedie po cyklochodníku do Böcksteinu a potom budete pokračovať vlakom po železničnej trati Tauernschleuse do Mallnitzu (cestovné v cene). Ďalej bude pokračovať jazda na bicykli krásnou horskou krajinou pozdĺž rieky Möll. Tento úsek cyklochodníka je tiež známy ako Glocknerradweg - väčšinou vedie mierne z kopca a pretína Národný park Vysoké Taury. Odtiaľto sa veziete na bicykli po Drávskom cyklochodníku, ktorý vedie do Spittalu, známeho renesančným zámkom Porcia. Trasa končí v druhom najväčšom korutánskom meste Villachu, známom nielen svojim karnevalom (fasching), ale tiež folklórnym festivalom Villacher Kirchtag. Ak budete mať čas, odporúčame navštíviť alebo sa i vykúpať v niektorom z jazier blízko mesta.
  .
  5. deň: Villach – Venzone / okolie (cca 85 – 90 km; prípadne cca 40 – 60 km + vlak, cestovné nie je v cene)
  Villach opustíte pozdĺž rieky Gail a po niekoľkých kilometroch prekročíte taliansku hranicu. Tu sa zbiehajú talianske, rakúske a slovinské územia a údolie Val Canale sa široko rozprestiera so svojim centrom Tarvisiom, mestom, kde sa odpradávna stretávali rôzne kultúry charakterizujúce tieto národy. Mesto Tarvisio, obklopené širokými údoliami a lesmi, je jedným z hlavných horských miest vo Friuli Venezia Giulia a tiež najznámejším lyžiarskym strediskom v regióne. Počas prejazdu údolia Val Canale môžete obdivovať krásu Friulských Álp a nedotknuté husté lesy. Etapu je možné skrátiť jazdou vlakom do Tarvisia alebo Ugovizzy (cestovné nie je v cene).
  .
  6. deň: Venzone / okolie – Udine (cca 55 km)
  Dnešný itinerár vás čoskoro zavedie do Gemony, jedného z najkrásnejších historických miest vo Friuli. Vzhľad mesta výrazne charakterizuje majestátna katedrála Santa Maria Assunta, ktorá rozhodne stojí za návštevu. Základným tématom dnešnej etapy bude miestna produkcia vína: cesta, po ktorej budete jazdiť bicyklom, je v skutočnosti lemovaná rozsiahlymi vinicami, ktoré pozývajú k ochutnávaniu vín u miestnych vinárov. Panoramatická cesta končí v Udine, v minulosti výrazne ovplyvnenom Benátkami a ktoré dnes ukazuje svoj kľudný a relaxačný štýl. Dajte si dobrú kávu alebo zmrzlinu na niektorom z miestnych námestí, alebo sa prejdite historickým centrom, kde môžete obdivovať majstrovské diela z obdobia neskorej gotiky a renesancie.
  .
  7. deň: Udine – Grado (cca 55 km)
  Posledná etapa celej trasy vedie charakteristickou krajinou až do Grada, mesta kedysi zasväteného rybolovu, ktoré je dnes jedným z najznámejších prímorských letovisiek na Jadrane. Grado je známe ako ostrov slnka, pretože jeho trojkilometrová pláž orientovaná na juh nie je nikdy v tieni. Počas cesty vás čakajú návštevy Palmanovy, pamiatky svetového dedičstva UNESCO a starovekého mesta Aquileia s rozsiahlymi vykopávkami.
  .
  8. deň: Grado, odjazd alebo možnosť predĺženia pobytu.

  Cena nezahŕňa - • Spiatočnú cestu na konci trasy: transfér z Grada - na vyžiadanie vo štvrtok či v piatok návrat kyvadlovým autobusom z Grada do Salzburgu, € 210,00 / osoba + € 48,00 vlastný bicykel. Minimálne 2 osoby. Alternatívne z Grada autobusom na železničnú stanicu Cervignano-Aquileia-Grado; pokračovanie vlakom do Udine a potom do Salzburgu.
  • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Parkovanie v Salzburgu
  • Zapožičanie bicyklov / elektrobicyklov
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Technické charakteristiky - Trasa vedie po cyklochodníkoch alebo kľudných vedľajších cestách, úsek priesmykom Pass Lueg je možné prekonať vlakom; vhodné pre deti od 14 rokov

  Odjazdy 2024 - Každú sobotu od 27.04.2024 do 28.09.2024.
  Iné termíny odjazdu možné na vyžiadanie pri minimálnom počte 5 účastníkov.

  Popis - Nádherná cesta, ktorá prekročí Alpy a počas jedného týždňa a dorazí až k Jadranskému moru. Vďaka perfektne značenej trase cyklochodníka Alpe Adria sa i táto veľká vzdialenosť dá jednoducho prekonať. Výstup na najvyšší bod trasy je rozdelený do dvoch dní a posledný úsek absolvujete vlakom.
  .
  Počas cesty sa stretnete s idylickým údolím rieky Salzach, Gasteinertalom, pôsobivou horskou krajinou Vysokých Taur, slnečným Drautalom a pokľudným Korutánskom. Na bicykli pôjdete po známej ceste Via Augusta a za hranicami Talianska objavíte región Friuli Venezia Giulia, stretnete sa s krásnymi a historickými mestami Palmanova a Aquileia a nakoniec dorazíte do Grada, známeho prímorského letoviska.

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho či medzinárodného bufetu vrátane nápojov

 • popis izieb

  Standard 2/3/4 - izba s 2 samostatnými lôžkami či manželskou posteľou a prípadne 3. a 4. lôžkom, či rozkladacím gaučom pre 1 či 2 osoby či poschodovou posteľou, sociálne zariadenie so sprchou či vaňou, zriedka balkón

  Standard 1 - izba s 1 samostatným lôžkom, sociálne zariadenie so srpchou či vaňou, zriedka balkón

 • vybavenosť izieb

  spravidla TV sat., telefón, wi-fi pripojenie k internetu, fén

 • dôležité upozornenie

  detská postieľka: zadarmo (len na vyžiadanie v CK; max. 1 nad rámec plného obsadenia izby; pre dieťa do nedovŕšených 3 rokov)
  deti do nedovŕšených 3 rokov zadarmo (bez nároku na lôžko a služby; max. 1 dieťa nad rámec plného obsadenia izby)
  Parkovanie za poplatok pri hoteli alebo na verejných parkoviskách
  fakultatívne príplatky:
  Spätný transfér z Grada: v sobotu, na vyžiadanie; bike shuttle bus, 210 € / os. + 48 € / vlastný bicykel, min. 2 osoby
  povinné príplatky:
  pobytová taxa (platba v mieste)

 • upozornenie

  dôležité upozornenie: - Vzhľadom k rozsiahlemu programu CK negarantuje vopred konkrétny hotel v destináciách.
  V prípade nevyhovujúcich meteorologických podmienok či iných nepredvídateľných okolností si CK vyhradzuje možnosť zmeny programu a trasy.

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?