NEV-DAMA a.s.

 • - , 7 nocí (so-so)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastná doprava
 • raňajky
1 718 €

TREK SAFARI KITZBÜHEL - TRE CIME

***

Aktivní dovolená PLUS Trek Safari Rakousko / Itálie - Trek

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termíne 22. 6. – 29. 6. 24
od 859 €

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NIE
pripojenie k internetu ZDARMA
Lepek Áno

Popis ubytovania

 • upresnenie

  Popis - Tento malebný trek vás povedie zo srdca Kitzbühelských Álp cez Národný park Vysoké Taury až k vyhláseným vrcholom Tre Cime di Lavaredo, ktoré sú najvýraznejším horským monumentom Dolomitov, ktoré sú od roku 2009 súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Národným parkom Vysoké Taury s údoliami ľadovcového pôvodu prejdete takmer až na rakúsko-taliansku hranicu (Forcella di Casies) a dorazíte do jedinečného sveta Dolomitov.
  .
  Národný park Vysoké Taury so svojími údoliami a pestrou flórou sa bude stávať postupne drsnejší, so strmejšími stenami a v pozadí sa vám začnú pomaly rýsovať vysoké štíty Dolomitov, ktoré sa budú stále viac približovať. Potom vstúpite do Talianska a medzi horskými pastvinami a chatami zostúpite do juhotirolského údolia Val di Casies, ktoré sa vyznačuje menšími zoskupeniami rodinných domov a fariem, kvetnatými lúkami a pláňami s aromatickými bylinkami. Koniec vašej túry už nie je ďaleko, ale ešte na vás čaká posledný zážitok – cesta na Tre Cime di Lavaredo.

  Technické charakteristiky - Trek sa odohráva po dobre značených horských a turistických chodníkoch a je vhodný pre osoby v dobrej fyzickej kondícii. Nie je nutné mať horolezecké skúsenosti. Najnáročnejšie stúpanie je možné zvládnuť za pomoci lanovky a dlhšie etapy je možné skrátiť použitím regionálnej hromadnej dopravy; pre deti od 14 rokov.

  Itinerár deň za dňom - 1. deň: príjazd do Kitzbühelu
  Individuálny príjazd do Kitzbühelu. Parkovanie za poplatok na parkovisku pri hoteli alebo na verejných parkoviskách v okolí.
  .
  2. deň: Kitzbühel – Aurach – Jochberg (cca 4–5 hodín chôdze, prevýšenie cca + 540 m / - 380 m; dlhšia varianta cca 5–6 hodín chôdze, prevýšenie cca + 680 m / - 1.100 m)
  Z Kitzbühelu vyrazíte pohodlnou cestou na úpätí Kitzbüheler Südberge. Budete prechádzať malými dedinkami a míňať farmy s rozkvitnutými balkónmi. Obzvlášť odporúčame zastávku v Aurachu. Táto malá obec s nádhernou polohou na úpätí Kitzbüheler Südberge je dedinou s autentickým charakterom – významný rakúsky umelec a maliar Alfons Walde, pôvodom z Kitzbühelu, si ako obľúbený námet svojich diel opakovane vybieral kostol a námestie tejto dedinky, čím obci zaistil večnú slávu.
  .
  3. deň: Jochberg – Gauxjoch – Hartkaserhöhe – Mittersill (cca 5–6 hodín chôdze, prevýšenie cca + 820 / - 800 m, pri použí kabínovej lanovky na spiatočnú cestu cca 4–5 hodín chôdze, prevýšenie cca +/- 850 m)
  Krátky presun (cestovné v cene) na miesto štartu dnešnej etapy. Cez zelené horské pastviny pod vrchôlky hôr budete pokračovať v putovaní nádhernou alpskou krajinou. Užite si kľud okolitej krajiny, obdivujte miestnu flóru a faunu. Novou sedačkovou lanovkou Gauxjoch sa dostanete k chate Trattenbach a potom na vrchol Hartkaserhöhe. Po hrebeni vedie hranica medzi spolkovými zemami Tirolsko a Salzbursko. Pokiaľ sa chcete vyhnúť zostupu z vrcholu Resterhöhe, môžete využiť kabínovú lanovku Panoramabahn Kitzbühler Alpen II (cestovné nie je v cene). Do neďalekého Mittersillu sa dostanete autobusom (cestovné nie je v cene).
  .
  4. deň: Mittersill – Hintersee – St. Pöltner Hütte – Matreier Tauernhaus – Matrei (dlhšia varianta cca 6–7 hodín chôdze, prevýšenie + 1.200 m / - 1.040 m; kratšia varianta Mittersill – Matreier Tauernhaus – Matrei (cca 4–5 hodín chôdze, prevýšenie cca + / - 650 m;)
  Ráno presun autobusom (cestovné v cene) do Matreier Tauernhaus a následne výstup do priesmyku Felbertauern a k horskej chate St. Pöltner Hütte a cesta späť do Matreier Tauernhaus (kratšia varianta). V prípade dlhšej varianty sa k horskej chate St. Pöltner Hütte vydáte od jazera Hintersee. V tomto prípade cesta najskôr prudko stúpa cez pastviny a smrekovcové lesy až do panoramatického bodu Venedigerblick. Na vrchole si užijete nádherný výhľad na horu Großvenediger. Po krásnej ceste s vrcholmi za vami budete zostupovať smerom k dedine Innergschlöss a potom cez nádherné horské pastviny pôjdete do Matreier Tauernhaus. Odtiaľto sa do Matrei dostanete regionálnou verejnou dopravou (cestovné v cene).
  .
  5. deň: Matrei – Mariahilf – Forcella di Casies – Val di Casies (cca 5–6 hodín chôdze, prevýšenie cca + 780 m / - 740 m)
  Autobusom (cestovné v cene) pôjdete do dedinky Mariahilf, kde začína vaša dnešná trasa. Cez bujné lesy budete stúpať až k prvým horským pastvinám a priesmyku Forcella di Casies, ku ktorému sa vzťahuje rada príbehov a historiek legendárnych pašerákov. V skutočnosti sa jednalo o pašerácku cestu medzi Talianskom a Rakúskom, najmä v 20. a 30. rokoch minulého storočia. Po ceste vás čekajú nádherné výhľady do údolia smerom až k dolomitskej oblasti Braies. Pri zostupe údolím Val di Casies narazíte na rôzné horské chaty s občerstvením – Oberberg Alm,, Kradorfer Alm a Messner Hütte sú len niektoré z nich. Odporúčame si urobiť chutnú prestávku, miestna kuchyňa je naozaj príliš skvelá na to, aby sa jej dalo odolať. Vychutnejte si napríklad slaninové či syrové knedlíky canederli, alebo „cisársky trhanec“ Kaiserschmarrn.
  .
  6. deň: Val di Casies – Valle di San Silvestro – Dobbiaco (cca 3–4 hodiny chôdze, prevýšenie cca + 470 m / - 440 m; dlhšia varianta: cca 5–6 hodín chôdze, prevýšenie + 850 m / - 810 m)
  Dnešní etapa vás zavedie ďalšej južnejšie a Dolomiti už budete mať naozaj na dosah. Z Val di Casies budete stúpať v tieni lesa na Frondeign a potom už budete klesať do údolia Valle di San Silvestro. Pokiaľ dávate prednosť športovejšej verzii, môžete sa vydať smerom na chatu Schuier Alm, odtiaľto tiež budete potom zostupovať do údolia Valle di San Silvestro. Údolie sa postupne rozširuje a ponúkne vám nádherný výhľad na náprotivné vrcholy Neunerkofel, Haunold a Dürrenstein. Z Valle di San Silvestro potom dorazíte do Dobbiaca.
  .
  7. deň: Dobbiaco – Tre Cime di Lavaredo – Dobbiaco (cca 3–4 hodiny chôdze, prevýšenie +/- 350 m; dlhšia varianta 4,5–5,5 hodín chôdze, prevýšenie + 1.025 / - 125 m)
  Autobusom miestnej verejnej dopravy (cestovné nie je v cene) sa dostanete do východiskového bodu poslednej etapy, k horskej chate Rifugio Auronzo. Pozdĺž južnej strany štítov Tre Cime di Lavaredo pôjdete najskôr smerom k horskej chate Rifugio Lavaredo a potom smerom k hore Monte Paterno, pozdĺž ktorej viedla frontová línia počas prvej svetovej vojny. Odtiaľto, vo výške 2 454 metrov nad morom, si môžete vychutnať nádherný výhľad na severné steny Tre Cime di Lavaredo. Tu tiež začína trasa pozdĺž severnej strany štítov a chodníkom prídete do chaty Lange Alm, kde sa môžete občerstviť miestnymi produktami. Pozdĺž západnej strany štítov sa potom vrátíte do východiskového bodu k horskej chate Rifugio Auronzo. Pokiaľ preferujete športovejšiu variantu, môžete ísť autobusom (cestovné nie je v cene) k panoramatickej vyhliadke na Tre Cime di Lavaredo v údolí Valle di Landro, odtiaľto vystúpať až k chate Lange Alm a pozdĺž štítov Tre Cime di Lavaredo prídete k horskej chate Rifugio Auronzo. Odtiaľto sa vrátite späť do Dobbiaca (cestovné nie je v cene).
  .
  8. den: Dobbiaco, odjazd alebo možné predĺženie pobytu

  Cena zahŕňa: - • Prenocovanie v B&B alebo 3* hoteloch
  • Raňajky
  • Video briefing v anglickom a nemeckom jazyku
  • Prevoz batožiny z hotela do hotela
  • Transféry alebo presuny hromadnou dopravou podľa programu
  • Cestovné sedačkovou lanovkou Gauxjoch
  • Pripravený itinerár trasy
  • Podrobné cestovné dokumenty (mapy, popis trasy, miesta, dôležité telefónne čísla)
  • Navigačnú aplikáciu
  • Telefonickú asistenčnú službu

  * služby za príplatok

  Cena nezahŕňa: - • Spiatočný transfér z Dobbiaca do Kitzbühelu – na vyžiadanie minibusom v sobotu a v nedeľu (79 Euro / os., minimálne 4 osoby). Alternatívne vlakom po trase Dobbiaco – Sillian – Lienz a následne autobusom do Kitzbühelu, alebo priamym vlakovým spojením Dobbiaco – Kitzbühel cez Brenner.
  • Pobytové taxy a všetky príplatky obecne
  • Poistenie
  • Čokoľvek, čo nie je výslovne uvedené v časti „Cena zahŕňa“

  Termíny 2024 - Každú sobotu od 22.06.2024 do 03.08.2024 a od 24.08.2024 do 07.09.2024
  Iné termíny na vyžiadanie (pri minimálnom počte 5 účastníkov).

 • Stravovanie

  raňajky - formou kontinentálneho či medzinárodného bufetu vrátane nápojov

 • popis izieb

  Standard 2/3/4 - izba s 2 samostatnými lôžkami či manželskou posteľou a prípadne 3. a 4. lôžkom, či rozkladacím gaučom pre 1 či 2 osoby či poschodovou posteľou, sociálne zariadenie so sprchou či vaňou, zriedka balkón

  Standard 1 - izba s 1 samostatným lôžkom, sociálne zariadenie so srpchou či vaňou, zriedka balkón

 • vybavenosť izieb

  spravidla TV sat., telefón, wi-fi pripojenie k internetu, fén

 • dôležité upozornenie

  dôležité upozornenie: - detská postieľka: zadarmo (len na vyžiadanie v CK; max. 1 nad rámec plného obsadenia izby; pre dieťa do nedovŕšených 3 rokov)
  Parkovanie za poplatok pri hoteli alebo na verejných parkoviskách
  povinné príplatky: pobytová taxa (platba v mieste)

 • upozornenie

  dôležité upozornenie: - Vzhľadom k rozsiahlemu programu CK negarantuje vopred konkrétny hotel v destináciách.
  V prípade nevyhovujúcich meteorologických podmienok či iných nepredvídateľných okolností si CK vyhradzuje možnosť zmeny programu a trasy.

Popis ubytovania

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogaléria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?