NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Černá v Pošumaví ponúka veľa zábavy pre vodných športovcov, cyklistov, rodiny s deťmi a rybárov, ale tiež nádherné vyhliadky na Lipenské jazero a Smrčinu (1.338 m), zrkadliace sa na jeho hladine. Obľúbená rekreačná obec leží v okrese Český Krumlov na severnom brehu Lipna v jeho najširšej časti medzi Frymburkom a Hornou Planou. Dominantou obce je barokový, novorománsky upravený kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie z konca 18. storočia. Pri obce ležia ložiská grafitu, ťažba tuhy a rašeliny tu začala už v 19. storočí a o sto rokov neskôr patrili tunajšie tuhové preteky k najväčším exportérom grafitu na svete. Dnes sa môžete prejsť po náučnom chodníku grafitovej štole Jozef alebo sa pozrieť na umelo vyhlbené jaskyne v Muckovských vápencových lomoch. Podobne preslávený býval kniežací schwarzenberský pivovar.


Černá v Pošumaví – veľa zábavy pre celú rodinu


Dnes je Černá v Pošumaví predovšetkým rajom milovníkov vodných športov v čele s jachtingom a windsurfingom, vyskúšať môžete i kiteboarding a landkiting, v zime snowkiting. Na brehu Lipna objavíte lanové centrum Adventure Park a na rybníkoch, ktoré vybudoval na starom mlýnskom náhone už gróf Kolowrat, môžete chytať ryby bez povolenky i rybárskeho lístku. Prievozom z Dolnej Vltavice (časť obce Černá v Pošumaví) sa jednoducho dostanete na kľudnejší južný breh Lipna, odkiaľ potom môžete podniknúť pešie alebo cyklistické výlety napríklad do osady Svätý Tomáš s kostolom sv. Tomáša a k romantickej zrúcanine Vítkův Hrádek (najvyššie položený hrad v ČR) s oslnivým výhľadom na Šumavu a za pekného počasia i na vzdialené pásmo Álp.


Lipno – najväčšia vodná plocha v ČR


Lipenská priehrada na Vltave je najväčšia vodná plocha v ČR. V léte sa stáva rozsiahla hladina eldorádom milovníkov vodných športov, časť brehov potom rajom in-line korčuliarov. Zabudnúť nemôžeme ani na veľmi obľúbený chodník korunami stromov Lipno. Lipensko, to sú i krásné turistické trasy v rozmanitom teréne. Prochádza tadiaľto i hlavná trať cykloturistická trasa, Šumavská magistrála, ktorá sa ťahá od obce Všeruby cez Železnú Rudu a Volary až po Vyšší Brod. Prechádza okresmi Domažlice, Klatovy, Prachatice a Český Krumlov. Dĺžka trasy je 205,5 km.


Národný park a CHKO Šumava


Šumava (nemecky Böhmerwald) je rozsiahle pohorie na hraniciach Česka, Rakúska a nemeckého Bavorska. Pohorím prechádza hlavné aurópske rozvodie medzi Severným a Čiernym morom. Južná strana pohoria je podstatne príkrejšia než severná, česká. V ČR sa Šumava delí na časť západnú v Plzeňskom kraji a východnú v Juhočeskom kraji. Najvyššou horou Šumavy je Velký Javor (Großer Arber) v Nemecku (1.456 metrov), na českej strane hranice je to Plechý (Plöckenstein, 1.378 metrov). Plechý je zároveň najvyšším vrcholom Juhočeského kraja i najvyššou horou rakúskej Šumavy.


Národný park Šumava (vyhlásený v roku 1991) je jediný národný park v Juhočeskom kraji, kde leží jeho väčšia časť. Jeho celková rozloha je 68 064 ha. Najvyšší bod je Plechý (1.378 m n. m.). Rozloha CHKO Šumava je bez Národného parku 99 624 ha. Najvyššiu nadmorskú výšku na území CHKO, ktorú obklopuje Národný park, má Boubín (1.362 m). Na nemeckej strane bol v roku 1970 vyhlásený Národný park Bavorský les.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?