NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Medzi dvomi najvyššími beskydskými horami, Lysou horou a Smrkom, v obci Ostravice sa nachádza štvorhviezdičkový Golf & Ski Rezort Ostravice, unikátny športovo-rekreačný komplex v srdci krásneho horského údolia Moravskoslezských Beskýd. Golfové ihrisko Golf Club Ostravice, projektované Chrisom Johnsonom, ktorý už projektoval množstvo ihrísk v Európe a Afrike, má dĺžku 6.500 metrov. Jedná sa o majstrovské osemnásťjamkové golfové ihrisko s parom 72, typu parkland. Prvých päť jamiek je veľmi otvorených a hneď tri z nich sa hrajú popri vode, ktorá je často strategicky umiestnená a otestuje i psychické kvality golfistov. V ďalších jamkách ihriska viac uzatvára nádherné zákutia listnatých lesov, ktoré vám dajú pôžitok nie len z hry, ale i z krás okolitej krajiny. V zime je ihrisko využívané ako bežecký lyžiarsky areál.


Ostravice – ideálne východisko trás na Lysú horu


Kedysi malá beskydská podhorská osada Ostravice lemujúca tok rovnakomennej riečky na úpätí hory Žár je dnes hojne navštevovaným rekreačným strediskom. Neďaleko proti prúdu rieky Ostravice leží priehradná nádrž Šance. V okolí nájdete množstvo dobre značených turistických trás na horské hrebene, z Ostravice mj. často začínajú výlety na Lysú horu (1.324 m n. m.), najvyšší vrchol Moravskosliezskych Beskýd, poskytujúci neopakovateľný rozhľad na hrebene Beskýd, Jeseníkov, Vysokých a Západných Tatier. Okrem často preľudnenej Lysej hory Beskydy ponúkajú celé množstvo zaujímavých miest masovou turistikou takmer nedotknutých. V obci Ostravice sa nachádza malý pivovar a srub Petra Bezruča, autentická pamiatka i so zariadením interiéru, ktorý si básnik sám navrhol. Milovníkov bezpečného adrenalínu láka lanové bludisko Opičárna.


Koryto rieky Ostravice – ostravické pereje


Vodopád, kaskády a pereje Ostravice boli vyhlásené geologickou prírodnou pamiatkou pod názvom Koryto rieky Ostravice. Predmetom ochrany sú vrstvy rôznych tvrdých lavíc pieskovcov a zlepencov, ktoré vytvorili prekážky na rieke Ostravici a zapríčinili vznik sústavy perejí a kaskád. Ostravické pereje sa nachádzajú na rieke Ostravici, ktorá preteká rovnakomennou obcou v hornej horskej časti toku rieky. Koryto rieky Ostravice tvoria obnažené skalné prahy s perejami, ktoré boli v roku 1966 vyhlásené prírodnou pamiatkou. Posledný stupeň v pravej časti koryta má charakter vodopádu, ktorého výška dosahuje 2 metrov. Maximálny prietok vody je 3.400 litrov za sekundu. Na informačných tabuliach na začiatku oblasti i na jej konci sú podrobne vysvetlené geologické súvislosti a tiež prehľad flóry a fauny v najbližšom okolí. Cesta k perejám vedie po ľavom brehu rieky Ostravice. Ostravické pereje sú miestom nie len poznania, ale i k rekreácii a kúpaniu. Podľa stavu množstva vody sa ich podoba mení a v prípade veľkého prietoku môže byť oblasť i nebezpečná.


Raj drevenných sôch Ostravice


Návštevníci Beskýd môžu obdivovať v centre obce Ostravice desiatky drevenných sôch od miestneho rezbára Luďka Vančury. Nie len deťom sa budú páčiť verne napodobnené zvieratá i rôzne rozprávkové postavy. Galériu pod šírym nebom v Biskupskej záhrade rezbár naďalej rozšiřuje. Priestory v Biskupskej záhrade vedľa obecného úradu v Ostravici sa premenili v "Raj drevenných sôch". Návštevníci tu uvidia najrôznejšie druhy zvierat, škriatka Dobbyho, vodníkov a ježibaby. Pri hlavnej ceste stojí vyrezávaný medveď s ceduľou, ktorá láka k prehliadke. Vstupné je dobrovolné, Raj drevenných sôch je otvorený celoročne.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?