Popis strediska

Čo oblasť ponúka

nedozretné možnosti pešej, cyklistickej aj motocyklovej turistiky, nordic walking, horolezectvo, zaistené trasy (Klettersteig), lanovky v letnej prevádzke, geocaching, množstvo horských chát, detský park Brunos Bergwelt v Russbach, rafting, tenis, jazda na koňoch, paragliding, vodné parky

Dachstein West je mnohým českým aj slovenským návštevníkom dobre známy názov lyžiarskeho strediska v spolkovej krajine Salzbursko (ktoré sa však rozkladá čiastočne aj v susednom Hornom Rakúsku) nachádzajúceho sa v nádhernej prírode len 60 km od Salzburgu, ktorá však sa má rozhodne čím pochváliť aj v teplejších mesiacoch roka. Russbach, ktorý ponúkame v rámci našej letnej sezóny, síce sám nemá veľké jazerá, akými sa pýši napríklad susedná oblasť Salzkammergut, to však rozhodne neznamená, že by hľadal atraktivitu a mnoho možností báječného vyžitia.

Nachádza sa na idylickom mieste obklopený masívy Dachstein a Gosaukamm (s jedinečným vrcholom Grossa Bischofsmütze).

Divoké skaly, zasnené údolia a vzácna alpská kvetena dokresľujú nevšedné zážitky z nedotknutého prostredia.

Aj vďaka tunajšej geologickej rozmanitosti tu napríklad rastie viac ako 20 rôznych druhov orchideí, ako je črievičník papučkový alebo vzácny vstavač.

Mimoriadne je medzi turistami obľúbená túra okolo Gosaukammu: očarujúci okruh (mnohí ho považujú za 2-dňový) vedie od jednej horskej chaty k ďalšej lesným terénom okolo rozoklaných skál, oči vždy pripúta majestátna "biskupská mitra" Grosse Bischofsmütze.

Cyklisti zase zdolávajú Salzburger Almentour - čiže 30 horských pasienkov za 3 dni; 20 trás rôznej náročnosti poskytne perfektné zážitky na celkových 720 km tratí.

Pre slovenských aj českých návštevníkov je veľmi zaujímavý aj fakt, že jednou z hlavných horských chát údolia je Gablonzerhütte južne od Zwieselalmu na úpätí Donnerkogelu v Gosaukammu (už v Hornom Rakúsku, len pár metrov od hraníc Salzburska). V roku 1902 založili horolezci v Jablonci nad Nisou (nemecky Gablonz) alpské združenia Gablonz a roku 1933 kúpili hrubú stavbu dnešnej Gablonzerhütte. Po vojne sa chaty ujalo alpské združenie z mesta Neugablonz, novozaloženého v Bavorsku vyhnanci z Jablonca nad Nisou. Vzhľadom k svojej ľahkej dostupnosti je Gablonzerhütte (1.550 m n. M.) Veľmi obľúbenou turistickou destináciou.

Pre návštevníkov Russbach sú na dosah ruky tiež všetky turistické atrakcie susednej oblasti Salzkammergut (Soľná komora), preslávené termálne kúpele v Bad Ischl, letnom sídle cisára Františka Jozefa I., alebo Hallstatt so svojim prekrásnym jazerom a soľnými baňami.

Užitočné odkazy

www.salzburgerland.com/de/tennengau-dachstein-west/orte/russbach.htmlwww.dachstein.at/sommer/


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, smer Salzburg, diaľničný výjazd Mondsee, Sankt Gilgen, Bad Ischl, Bad Goisern, Gosau, Russbach am Paß Gschütt

Brno, Znojmo, Hollabrunn, Sankt Pölten, Linz, smer Salzburg, diaľničný výjazd Mondsee, Sankt Gilgen, Bad Ischl, Bad Goisern, Gosau, Russbach am Paß Gschütt

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?