NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

ČO OBLASŤ PONÚKA:

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectvo; kúpanie v jazerách, vodné športy, golf, jazdenie na koňoch

Rodinné stredisko Fieberbrunn v Pillerseetalu, slnkom zaliatom údolí severného Tirolska

Fieberbrunn je jednou z najkrajších oblastí Kitzbühelských Álp. Leží v nadmorskej výške 790 m v údolí Pillerseetal. Je vyhlásený ako veľmi vhodná voľba pre rodiny s deťmi - na celoročnej bobovej dráhe Timoks Coaster alebo v Triassic parku sa Vaše ratolesti nebudú nikdy nudiť.

Pillerseetal je tirolská oblasť neďaleko Kitzbühelu blízko hraníc so Salzburgskom a Bavorskom, samo sa označuje za "slnečné údolie". Atraktívna poloha v srdci hôr láka ku všetkým formám turistiky, jazerá v údolí na kúpanie, hneď osem 18jamkových ihrísk v okruhu 25 kilometrov potom ku golfu. Pillerseetal je tiež rajom horolezcov, môže sa pochváliť piatimi stovkami lezeckých trás aj lanovým centrom.

Pestrá škála turistických trás všetkých náročností

Miestne centrá St. Ulrich am Pillersee, Fieberbrunn, Hochfilzen, St. Jakob in Haus a Waidring sú tak synonymami pohodovej, a pritom veľmi aktívnej rodinnej dovolenky, nie príliš vzdialenej z ČR, dobre dostupné z diaľnice, v malebnej krajine vybavenej pritom veľmi modernými prázdninovými zariadeniami. Doprajte si napríklad výlet do sedliackeho dvora, vyskúšajte aspoň časť z viac ako 800 kilometrov cyklistických chodníkov (aj pre horské bicykle) alebo z viac ako 400 kilometrov turistických chodníkov v Kitzbühelských Alpách, vyberte si napríklad podľa ich tematického zamerania. Možno tu vždy nájsť náročnosť zodpovedajúcu pre Váš vek, od detí až po dospelých, od nenáročných prechádzok až napríklad po vrcholky v nadmorskej výške 2.500 metrov. Zdolávanie vrcholov Vám uľahčia 3 lanovky v letnej prevádzke, ako aj príjemná zdravá horská klíma Kitzbühelských Álp a v neposlednom rade aj atraktívne horské chaty rozosiate po kopcoch a servírujúce perfektnú tirolskú kuchyňu.

Raj vodných športov aj bohaté vyžitie pre najmenších

Samozrejmosťou sú kvalitné hotely aj ubytovanie všeobecne. Na svoje si tu prídu milovníci vodných športov, plávania a kúpania najmä: 3 romantické jazerá, 2 kúpaliská, 2 kryté plavecké haly, mnoho sáun, prvotriedne zariadenie pre wellness, takúto ponuku len tak niekde nenájdete. 1.160 metrov dlhá celoročné bobová dráha Timoks Coaster vo Fieberbrunnu garantuje zábavu malým aj dospelým návštevníkom. Výpočet aktivít však nekončí - v oblasti je 6 jazdeckých dvorov, jazdecká škola, jazdenie v kočoch ťahaných koňmi, tenisové kurty a mnoho ďalšieho.

Výhodná poloha pre preskúmavanie širokého okolia

Pillerseetal je aj perfektným východiskom pre výlety do okolia, keď do cca 1 hodiny autom možno odtiaľ navštíviť Mozartov Salzburg, bavorskú metropolu Mníchov, olympijský Innsbruck alebo krištáľové svetové značky Swarovski vo Wattens. Ešte o poznanie bližšie je svetoznámy Skiresort Kitzbühel so svojím Hahnenkamme, bavorské kúpele Bad Reichenhall alebo oblasť Berchtesgadener Land s jazerom Königssee alebo Hitlerovým "orlím hniezdom" Kehlsteinhaus nad Obersalzberg.

UŽITOČNÉ ODKAZY:

www.pillerseetal.at

www.kitzbueheler-alpen.com

www.tirol.at 

www.bergbahnen-fieberbrunn.at

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?