NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Hochkönig - alpská idylka na hraniciach Salzburska a Bavorska

Hochkönig je horský masív a rovnomenná oblasť ležiaca v Salzbursku v regióne Pinzgau v okrese Zell am See. Je tvorená tromi idylickými horskými dedinkami - Maria Alm, Dienten a Mühlbach am Hochkönig. Najväčším sídlom v okolí je mesto Saalfelden am Steinernen Meer. Hochkönig je v lete skutočným eldorádom pre milovníkov pešej turistiky aj pre horolezeckých nadšencov. Avšak v lete tu objavíte aj zvláštne lákadlá v podobe salašníckych sviatkov na pastvinách, vidieckych trhov, ochutnávok syra, schnappsu a iných kulinárskych dobrôt, alebo napr. osláv slnovratu.

Ani nie tisíchlavé dediny Dienten je celosvetovo známa pre svoju nádhernú kvetinovú výzdobu. Obklopená tmavými lesmi, zelenými lúkami a mocnou stenou Hochkönig je doslova skrytým rajom čakajúcim na svoje objavenie.

Berchtesgadenské Alpy ako Mekka horolezcov

Hochkönig je jedným z najmohutnejších vápencových skalných masívov v severnej časti Álp, je juhovýchodným výbežkom Berchtesgadenských Álp. Masív Hochkönig písal rad kapitol histórie horolezectva. Ak ste jednými z tých, ktorí milujú vysokohorské lezenie od stupňa 3+ do stupňa 9, s bezpečnými úchytmi v tunajšom pevnom vápenci, potom na Hochkönig ste na tom správnom mieste - nájdete tu na 300 rôznych, ale vždy perfektných trás. Ak nemáte ambície "plnokrvných" horolezcov, čakajú Vás na Hochkönig výzvy v podobe zabezpečených trás (tzv. Klettersteig čiže Ferrat) na čele s najznámejším Königsjodlerem, jedným z rakúskych top trailov a jednou z najdlhších horolezeckých stien Álp. A ak sa chcete najprv rozcvičiť na trochu ľahšej trase, potom je tu pre Vás pripravený treba trail Grandlspitz.

Pestrá škála aktivít pre rýdzich športovcov aj pre menej zdatných

Lúky plné rozkvitnutej alpskej flóry uprostred hôr, čistý horský vzduch, dych berúce rozhľady, 6 v lete otvorených lanoviek, ktoré Vám poskytnú excelentný štart k ľubovoľne rozsiahlym túram (je tu celkom 340 km trás pre pešiu turistiku), to všetko sú kulisy leta na Hochkönig. Hochkönig sa profiluje ako číslo 1 na svete v novom odbore cyklistiky, totiž v e-biking. Kto si chce tunajšiu náročnú cykloturistiku v úchvatnom prostredí spríjemniť a nehľadá športové výzvy, má skvelú príležitosť preskúmať kilometer po kilometri mimoriadny prírodný svet zo sedla elektrického bicykla, ktoré si možno na mnohých miestach požičať aj dobiť. Vaše vlastné batérie potom dobijete počas zastávok na početných tradičných horských chatách servírujúc lahodné pokrmy, ideálne pre načerpanie nových síl.

Absolútnou povinnosťou pre každého, kto hľadá, čo konkrétneho urobiť pre zdravie, je "Active Fitness Park" v Maria Alme. Ponúka 15 trás pre nordic walking a 11 "bežných" peších trás v krásnej krajine, k tomu navyše možnosť asistencie osobných koučov - expertov na slovo vzatých.

Hochkönig nepozná nudu

Heslom oblasti je "Hochkönig nepozná nudu", preto tu na Vás čaká okrem iného lanové centrum v Maria Alme, 1,6 km dlhá letná bobová dráha na Bibergu nad Saalfelden, geocaching (GPS prístroje si možno požičiať v turistických centrálach v Dienten a Mühlbach) , lukostreľba v Maria Alme a Mühlbachu, balančný park Slackline park v Mühlbachu, indoorová lezecká stena, bazény v Maria Alme a Mühlbachu, minigolf v Maria Alme alebo jazda na koňoch hneď na niekoľkých miestach regiónu.

Golfisti nájdu na náhornej plošine medzi Saalfelden a Maria Alme jedno z najkrajších majstrovských 18jamkových ihrísk v celom Rakúsku - Urslautal Golf Course (par 71), vytvorené v roku 1993.

Veľmi pohodlne je dostupná celá oblasť Hochkönig autom tak z nemeckej diaľnice 8 (Salzburg-Mníchov), ako aj z rakúskej Taurskej diaľnice A10.

UŽITOČNÉ ODKAZY:

www.hochkoenig.at


www.saalfelden-leogang.com


www.maria-alm.at

ČO OBLASŤ PONÚKA:

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, Klettersteig, e-biky, horolezectvo, nordic walking, lyžovanie na ľadovci Kitzsteinhorn, jazda na koňoch, golf, minigolf, lanové centrum, letná bobová dráha, geocaching, lukostreľba, balančný park, indoorová lezecká stena, bazény


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?