NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Raurisertal

Raurisertal, malebné údolie ležiace v Salzbursku v regióne Pinzgau paralelne s Gasteinertal v srdci Národného parku Vysoké Taury, neponúka len jedinečné možnosti pre vysokohorskú turistiku ale aj pre milovníkov horských bicyklov. Jedinečná je aj história tunajšej ťažby zlata a obchodu, ktorú môžete spoznať vo fascinujúcej atmosfére údolia doteraz nepoznamenaného dopadmi masovej turistiky, vrátane stále priaznivej cenovej hladiny služieb. Raurisertal má čo ponúknuť ako rodinám s deťmi, tak aj hľadačom dobrodružstva.

Pôvodné zlatokopecké mestečko Rauris, ktoré vďaka ťažbe drahého kovu najviac prekvitalo od 15. do 16. storočia, má dnes len málo cez 3 tisíc obyvateľov, čo je menej, než v stredoveku.

Údolie možno považovať za dobre utajený klenot Álp, lebo cez jeho neveľkú vzdialenosť z ČR a SR ho doteraz objavilo len málo českých a slovenských turistov. Kto však okúsi tunajší krištáľovo čistý vzduch, vodu a výhľady na najvyššiu rakúsku horu Grossglockner, ten sa sem veľmi rád opakovane vracia.

Pohodlná kabínková lanovka Hochalmbahn Vás vyvezie až do takmer 2.200 m n. m., čím značne uľahčí nástup na vysokohorské túry. Po námahe sa môžete občerstviť miestnymi špecialitami v celej rade veľmi priateľských horských chát rozosiatych na stráňach Hochalmu. V údolí môžete zase okúsiť jazdu na koňoch, paragliding, tenis, squash, bowling alebo navštíviť pálenicu schnappsu alebo lokálny minipivovar. Unikátna je možnosť vyskúšať si autentický zážitok v podobe ryžovania zlata v naozaj zlatonosnej rieke. V Raurisu Vás teda čaká až prekvapivo široká škála aktivít, ktoré iste prispieva k dobrej nálade na dovolenke. Nehovoriac o tom, že sa možno vydať do okolia a navštíviť kúpele v Bad Gasteine alebo využiť lákadlá neďalekého Zell am See alebo Kaprunu. Veľmi pohodlná je dostupnosť Raurisertal autom z Taurskej diaľnice.

hlavná ponuka oblasti

pešie, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectvo; kúpele Bad Gastein, ryžovanie zlata, jazda na koňoch, paragliding, tenis, squash, bowling, pálenica schnappsu, minipivovar


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště Brno, Mikulov, Wien

a ďalej

Linz, Salzburg, diaľničný výjazd Bischofshofen, smer St. Johann im Pongau, Embach, Rauris

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?