NEV-DAMA a.s.

Popis strediska

Salzburger Sportwelt v Radstadtských Taurách – nielen raj lyžiarov, ale aj parádna letná dovolenka

Radstadtské Taury sú pohoria geograficky sa radiacej pod Nízke Taury. Leží v spolkovej republike Salzbursko v Rakúsku, najvyšším vrcholom je Weisseck (2.711 m n. M.). Väčšia časť oblasti vrátane Flachau, Wagrain, Altenmarkt, Radstadt alebo Zauchensee spadá v zime pod konzorcium Ski Amadé, pod jeho časť zvanú Salzburger Sportwelt.

Navštívte Obertauern 52 rokov po Beatles

Najvýznamnejším turistickým centrom tunajších hôr nezapojeným pod Ski Amadé je stredisko Obertauern, kde sa nachádza množstvo lanoviek, ale aj hotelov a rad atrakcií (squash, golf atď.). Obertauern ponúka aj ďalšie športové aktivity ako je napr. hustá sieť 100 km turistických značených ciest po 20 horských pastvinách. Svetovo Obertauern preslávila skupina The Beatles, ktorá tu v roku 1965 natáčala svoj film Help.

Nepreberne široká škála aktivít v najkrásnejšej horskej oblasti Salzburska

Radstadtské Taury nie sú teda len rajom lyžiarov v zimných mesiacoch, ale znamenajú aj čistú prírodu, zábavu, relaxáciu a skvelé športové zázemie počas letnej dovolenky v tomto prekrásnom kúte Salzburska. Krajina je tu doslova a do písmena ideálna pre pešiu turistiku, horolezectvo, cestnú cyklistiku aj tú na horskom bicykli, nordic walking, jazdu na koni aj horolezectvo. Pridajme k tomu aj rôzne lokálne letné festivaly, alebo napríklad jesenné vinobranie a výsledkom je váš jedinečný zážitok z dovolenky v Salzbursku. S novou zľavovou kartou Salzburger Sportwelt Card získate rad služieb a prístup k najzaujímavejším miestam regiónu za znížené ceny. Najkrajšími miestami oblasti sa môžete zviesť "wanderbusem" za obyčajné 1 Euro. Krajom sa vinie na 1000 km turistických chodníkov, 500 km trás pre horské bicykle, 200 km jazdeckých chodníkov, do horských výšin vás vyvezie 10 lanoviek, vykúpať sa môžete v niektorom z krištáľovo čistých jazier a golfisti môžu vyskúšať miestne 18 jamkové majstrovské ihrisko. Zabudnúť nesmieme ani na novo postavený vodný a kúpeľný komplex Therme Amadé v Altenmarkt im Pongau. Dovolenka uprostred najkrajšej horskej oblasti Salzburska vám prinesie rad naozaj vzrušujúcich zážitkov.

Flachau – športujte v rodisku rakúskeho hrdinu Hermanna Maiera

Flachau sa nachádza v oblasti Pongau v Salzbursku, kedysi to bolo hutnícke centrum oblasti, v súčasnosti však túto činnosť dokladá len niekoľko miestnych názvov. Leží v Radstadtských Taurách v nadmorskej výške 920 m. Okolo obce prechádza diaľnica A10. Koná sa tu pravidelne Svetový pohár v lyžovaní a so zjazdovým lyžovaním sú spojené aj susedné obce Altenmarkt, Eben, Wagrain, Kleinarl, St. Johann a Flachauwinkl. Flachau ako centrum oblasti Salzburger Sportwelt preslávil najmä tunajší rodák, zjazdársky fenomén Hermann Maier. Potom, čo vyhral olympiádu, bola po ňom pomenovaná ulica, a keď v roku 2009 ukončil svoju športovú kariéru, pribudli v obci aj námestia Hermanna Maiera a jeho socha. "Herminátor" však svojím menom zaštítil aj tunajšie letné adrenalínové aktivity v tzv. Hermann Maier Adventures, kde môžete skúsiť napríklad jazdenie na Segwayi a štvorkolkách v oblasti Salzburger Sportwelt. To je však len veľmi malá časť toho, čo na vás vo Flachau čaká. Hory, príroda, radosť, dobrodružstvo a šport sú základné esencie tunajšej perfektnej dovolenky. Kde inde môžete na jednom mieste vyskúšať napríklad zorbing, vodný zorbing, lezenie v jaskyni a v starej bani, v lanovom centre alebo na umelej stene, canyoning, rafting, požičať si motocykel značky Harley Davidson, zažiť adrenalín na letnej bobovej dráhe Lucky Flitzer, alebo sa prejsť na jazere v kajaku?

K dispozícii je však vo Flachau (okrem niektorých vyššie uvedených, ktoré nie sú obmedzené vekom) tiež nepreberné množstvo aktivít pre deti všetkých vekových kategórií:

2 jazera pozývajú na kúpanie, e-štvorkolkám neodolá snáď žiadny chlapec, absolvovať môžete základné kurzy lezenia, kolieskového korčuľovania alebo raftingu.

A netreba dodávať, že Flachau aj celá oblasť Salzburger Sportwelt sú veľmi pohodlne dostupné autom z Taurskej diaľnice.

ČO OBLASŤ PONÚKA:

pešia, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectvo, lanovky, nordic walking, jazda na koňoch, golf, minigolf, vodný a kúpeľný komplex Therme Amadé, zorbing, vodný zorbing, lezenie v jaskyniach alebo na umelej stene, canyoning, rafting, lanové centrum, jazdenie na Segwayi a štvorkolkách, požičovňa motocyklov Harley Davidson, letná bobová dráha Lucky Flitzer, tenis, squash, futbal, beach volejbal, lukostreľba, kolieskové korčule, Kneippov chodník, jazerá, požičovňa kajakov, rybárčenie

UŽITOČNÉ ODKAZY:

http://www.salzburgersportwelt.com/


http://www.flachau.com/en/summer/summerholiday.html


http://www.obertauern.com/sommerurlaub-oesterreich.html


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?