NEV-DAMA a.s.

České jazerá

Dovolenka pri jazere
Nie je nič príjemnejšie, než sa v horúcich letných dňoch ponoriť do osviežujúcej vody. Vynechajte tento rok more a vyskúšajte krištáľovo čistú vodu jazier v obklopení nedotknutej prírody.

Kam za kúpaním v Čechách?

Česká republika ponúka mnoho nádherných miest vhodných na letnú dovolenku. Ak ste fanúšikmi vodných radovánok a neláka vás dovolenka pri mori alebo alpských jazerách, inšpirujte sa našimi tipmi, kam sa vydať za najlepším kúpaním v Čechách. Odporučíme vám najobľúbenejšie české vodné nádrže a priehrady.

Lipno

Vodná nádrž Lipno, na rieke Vltava, patrí medzi najlepšie miesta pre letnú dovolenku v Čechách. Užijete si tu nielen skvelé kúpanie v čistej prírodnej vode a opaľovanie na pláži, ale aj bohaté možnosti vodných športov. Na Lipne môžete vďaka obrovskej vodnej ploche tunajšej nádrže a jej umiestnení, zabezpečujúcom výborné poveternostné podmienky, vyskúšať jachting, katamarány, windsurfing a pod. Na Lipne vás čaká perfektné zázemie pre letné radovánky – krásne udržiavané pláže s pozvoľným vstupom do vody, stánky s občerstvením, detské ihriská, požičovne lodí a vodných bicyklov aj mnoho reštaurácií a ubytovacích zariadení pozdĺž celej Lipenskej nádrže (Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Přední Výtoň, Nová Pec). Ani pri nepriazni počasia nemusia milovníci vodných radovánok na Lipne zúfať. V oblasti sa nachádza niekoľko krytých bazénov s vodnými atrakciami a toboganmi (Aquaworld Lipno, Aquapark Frymburk).

Seč

Vodná nádrž Seč a jej okolie je najobľúbenejšou rekreačnou oblasťou v celom Pardubickom kraji. Okrem nádherného prírodného kúpania tu nájdete bohaté možnosti výletov k historickým pamiatkam, rozhľadnám, hradom a zámkom aj krásne turistické trasy. Samozrejmosťou sú bohaté športové možnosti priamo na Sečskej priehrade – môžete sa tu venovať surfovaniu, jachtingu, potápaniu, rybolovu alebo sa plaviť na loďke. Až vás vodné radovánky omrzia, vydajte sa na prechádzku do prírody na bicykli. Nájdete tu mnoho cyklotrás aj požičovní bicyklov a iných športových potrieb. Alebo vyskúšajte jazdu na koni na jednom z miestnych konských chodníkov.

Novomlýnske nádrže

Nové Mlýny sa nachádzajú pod Pavlovskými vrchmi na južnej Morave. Ide o kaskádu troch nádrží na rieke Dyji. Na rekreačné účely slúži horná Muškovská nádrž a dolná Novomlýnska nádrž. Môžete sa tu venovať kúpaniu, vodným športom (napr. windsurfingu, kiteboardingu, potápaniu), rybolovu alebo sa plaviť na loďke či vodnom bicykli. Krásne tunajšie pláže sú ako stvorené na opaľovanie. Pri nepriazni počasia odporúčame návštevu populárneho Aqualand Moravia, ktorý patrí medzi najmodernejšie vodné parky v ČR. Okolie Novomlýnskych nádrží je vhodné pre pešiu turistiku a cykloturistiku. Medzi zaujímavé turistické ciele patria napr. Dolní Věstonice, zrúcanina Devína,  Dívčího hradu či Sirotčího hrádku, CHKO Pálava atď.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?