NEV-DAMA a.s.

prepravné zariadenie: 6

Zjazdové trate: 12 km

  • 6,9 km
  • 4,2 km
  • 0,9 km

bežecké trate: 120 km

Snowpark:

Nadmorská výška:

700 - 1028 m n. m.

Lyžovanie na Plešivci pri Karlových Varoch

  • Karlovy Vary na úpätí Krušných hôr najnavštevovanejším českým kúpeľným mestom
  • súčasť zoznamu Svetového dedičstva UNESCO v rámci položky Slávne kúpeľné mestá Európy
  • neďaleký Plešivec, najmodernejší lyžiarsky areál v Krušných horách
  • tri rýchle štvorsedačkové lanovky s vysokou prepravnou kapacitou
  • celý areál plne a profesionálne osvetlený, úžasné večerné lyžovanie
  • výnikajúce umelé zasnežovanie a atraktívny detský park
  • doposiaľ hriešne verejnosti menej známa alternatíva často preplneného Klínovca

Karlovy Vary – najnavštevovanejšie české kúpeľné mesto na úpätí Krušných hôr

Karlovy Vary sú krajské mesto v západných Čechách, 110 km západne od Prahy na sútoku Ohře a Teplé. Žije tu približne 49 tisíc obyvateľov. Jedná sa o najnavštevovanejšie české kúpeľné mesto. Od roku 2021 je uvedené na zoznam Svetového dedičstva UNESCO v rámci položky Slávne kúpeľné mestá Európy. V lete žije svetoznámym medzinárodným filmovým festivalom, v zime je skvelou základňou pre návštevu dvoch najlepších krušnohorských skiareálov, známejšieho, ale vzdialenejšieho Klínovca, alebo novšieho a bližšieho Plešivca.

Plešivec – najmodernejší lyžiarsky areál v Krušných horách

Najmodernejší lyžiarsky areál v Krušných horách sa volá Plešivec. Ide o jedno z najmladších zimných stredísk v celej Českej republike. Leží medzi obcami Pstruží a Abertamy len 135 km od Prahy, 90 km od Plzne a 15 km od Karlových Varov.

O lyžiarov sa vzorne starajú tri rýchle štvorsedačkové lanovky s vysokou prepravnou kapacitou – každá prepraví až 2 400 osôb za hodinu. S pomocou ďalších troch vlekov a štyroch pohyblivých pásov sú prakticky eliminované dlhé rady.

Čo sa týka náročnosti jedná sa o vyvážený mix ôsmych zjazdoviek s celkovou dĺžkou až 12 kilometrov. Nájdete tu zjazdovky rôznych sklonov, dĺžok a rôzneho prevýšenia, všetky však prehľadné a dostatočne široké. Takmer kilometrová čierna zjazdovka je najdlhšou zjazdovkou tejto farby na Karlovarsku.

Suma sumárum sa jedná o kompaktné stredisko vhodné nielen pre skúsených lyžiarov a lyžujúce rodiny s deťmi, ale i pre snowboardistov, ktorí tu nájdu Freestyle Park. Celý areál je plne a profesionálne osvetlený, úžasné je miestne večerné lyžovanie. Pridajme vynikajúce umelé zasnežovanie, ktorého sila s prehľadom odoláva vrtochom počasia, a máme tu skutočne skvostnú lyžiarsku ponuku na dosah krajského kúpeľného mesta.

Rada doplnkových služieb dotvárajúcich príjemnú image Plešivca

Najmenší návštevníci ocenia na Plešivci atraktívny detský park so štyrmi desiatkami atrakcií, ako je kolotoč, umelý tunel v tvare veľkého hríbu, množstvo zvierat, niekoľkometrový had a mnoho ďalšieho.

Odbornej asistencii sa im dostane od skúsených inštruktorov. Pojazdné pásy s dĺžkami 30, 40 a 80 metrov odvezú i tie najmenšie deti, ktoré samé nezvládnu jazdu na vleku.

Pri nástupnej stanici v Pstruží a pri bistre Chalupa v blízkosti detského centra nájdete parkoviská, ktoré sú úplne zadarmo.

Ku skiareálu patrí i skiservis, požičovne a testcentrum značiek Atomic a Salomon, lyžiarska škola a dobré občerstvenia s príjemnou obsluhou. Priamo na vrchole Plešivca stojí rozhľadňa, reštaurácia a hotel rovnakého mena.

Milovníci úzkych dosiek nájdu v okolí upravované bežecké trate smerom na Pernink a Abertamy, odkiaľ je možné sa napojiť na ďalšie po celých Krušných horách.

Vyhliadka Diana a Linhart nad Karlovými Varmi

Pri ubytovaní v Karlových Varoch je výletom, ktorý sa bude páčiť i deťom, tip na vyhliadku Diana a Linhart nad centrom tohoto kúpeľného mesta. Na vyhliadku sa môžete vydať pešo z Karlových Varov alebo sem výjdete historickou lanovkou, čo je zážitok sám o sebe. Pešo je to sem 1,2 kilometra od dolnej stanice lanovky. Pokiaľ sa ale predsa len rozhodnete zviesť, vydajte sa na lanovku ku Grandhotelu Pupp, odkiaľ jazdí. Lanovka jazdí každý deň v roku. Turistov vozí hore už viac než 100 rokov a jazda je nezabudnuteľná. Akonáhle sa rozhliadnete po kraji z vyhliadkovej veže Diana, ešte sa nevracejte do mesta – necelé 4 kilometre odtiaľto sa po modrej turistickej značke dostanete na Linhart, kde sa nachádza pekné lanové centrum. Nájdete tu 5 okruhov pre deti rôzneho veku, ale i pre dospelých.

Vydáte sa z Varov na Plešivec alebo na Klínovec?

Premýšľate, či sa počas pobytu v Karlových Varoch vydáte za lyžovaním na Plešivec alebo na Klínovec? Plešivec je skvelou, aj keď doposiaľ hriešne verejnosti menej známou alternatívou často preplneného Klínovca, ale na vzdor mnohým vyššie popísaným pozitívam má i on svoje slabiny.  

Pre snowboardistov je nepríjemný traverz na vrchole Plešivca. Realitou je tiež oproti Klínovcu nižšia nadmorská výška tohoto strediska, statočne s ňou však bojuje potentný moderný systém umelého zasnežovania. Je tiež potrebné povedať, že nie vždy je na Plešivci v prevádzke úplne celý skiareál.

Typy skipasov:

Plešivec

platí pre skiareál Plešivec

Miestny skibus:

skibus zvážajúci lyžiarov medzi areálom a záchytným parkoviskom

Miestne vzdialenosti:

Plešivec – parkovisko Pstruží

Pernink: 3,5 km
Abertamy: 6 km
LD Modesgrung / nástupná stanica: 8,5 km
Karlovy Vary: 15 km

Doporučené trasy:

Bratislava, Brno, Praha, Karlovy Vary, Merklín, Pstruží, Pernink, Abertamy, Plešivec

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?