NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Tignes - Val d´Isère – najkrajšie lyžovanie na svete


Oblasť Tignes - Val d’Isère, skôr uvádzaná pod názvom Espace Killy, leží v údolí Tarentaise v Savojských Alpách. Ako už zo súčasného názvu vyplýva, oblasť zahŕňa strediská Tignes a Val d’Isère a je často označovaná za oblasť s najkrajším lyžovaním na svete. Na atraktivite tohoto výnimočnéhé miesta sa podiela okolitá nádherná príroda a majestátne panorámy masívu Mont Blanc v pozadí.


Val d´Isère - dejisko svetových pohárov i majstrovstiev sveta


Vo Val d´Isère, na pretekárskych pistách vedúcich zo strmého vrcholu Rocher de Bellevarde, sa konali zjazdové disciplíny v priebehu Zimných olympijských hier v Albertville 1992 a tiež svetový šampionát FIS v zjazdovom lyžovaní 2009. Usporiadalo sa tu už viac ako 150 svetových pohárov nielen v zjazdovom lyžovaní, ale aj v lyžiarskej akrobacii, jazde na hrboľoch a na snowboarde. Pri príležitosti Majstrovstiev sveta 2009 došlo k rozsiahlym úpravám zjazdoviek (na hore Solaise nad Val d´Isère vznikla aj úplne nová zjazdovka „Rhône-Alpes“ pre rýchlostné disciplíny žien) a ku značnému posilneniu umelého zasnežovania, ale aj k celkovému vylepšeniu miestnej infraštruktúry vrátane výstavby športového centra Oxygen vo Val d’Isère.


Tignes - Kolíska adrenalínových športov


Tignes bolo v minulosti častým dejiskom hier adrenalínových športov X-games Europe a každoročne tiež miestom konania prestížnych pretekov vo freestylových disciplínach v half-pipe (napr. SFR Freestyle Tour). Okrem skvelých podmienok pre freeride tu nájdete i 2 veľké snowparky a U-rampu. V ohľade rýdzo freestylovom ide o absolútne top stredisko nielen v rámci Francúzska.


Pestrú ponuku tohto strediska dopĺňajú aktivity ako veľmi obľúbené telemarkové lyžovanie, jazdy so psím záprahom po zamrznutom jazere v Tignes, potápanie pod ľadom so skúseným inštruktorom, skijöring, vyhliadkové lety s vrtulníkom, paragliding, jazdy na snežnom skútre, výpravy na snežniciach, heliskiing či lezenie po ľadovci. Láka 3 km dlhá sánkarska dráha Pala´Fou so 40 cm tunelom v časti Le Lac či snowtubing rýchlosťou 45 km/h v časti Val Claret. Vyhľadávanou adrenalínovou zábavou je i Bun J Ride - skok na lane z mostíka po rozjazde na lyžiach. Ďalšie možnosti vyžiatia poskytuje novo vystavané konferenčné a športové centrum Tignespace.


Legenda Jean Claude Killy patrónom oblasti


Patrónom oblasti je ikona francúzskeho lyžovania a miestny rodák Jean Claude Killy, držiteľ 3 zlatých medailí z olympiády v Grenobli 1968. Zo súčasných športovcov pripomeňme napríklad Máriu Martinodovú - rodáčku z Tignes a dvojnásobnú striebornú olýmpijskú medailistku v lyžiarskom freestyle na U-rampe.


Oblasť Tignes - Val d´Isere ponúka 300 km skvelých zjazdových tratí, bezmála 100 napospol moderných lanoviek a vlekov, sneh vynikajúcej kvality, lyžovanie na ľadovci La Grande Motte takmer počas celého roka, preslnené svahy a nedozerné možnosti pre všetky kategórie lyžiarov - od začiatočníkov až po najnáročnejších.


Lyžiarske návštevy „susedov“ v údolí Tarentaise


V údolí Tarentaise je možné nájsť tú najväčšiu koncentráciu ski rezortov svetovej extratriedy. Najznámejšie z blízkych konzorcií sú Paradiski (Les Arcs, La Plagne) a Les Trois Vallées (alebo 3 údolia, teda Val Thorens, Meribel, Courchevel a Les Menuires). Kedysi sa objavovali megalomanské plány na vzájomné „lyžiarske“ prepojenie všetkých zmieňovaných konzorcií, čím by vznikla zďaleka najväčšia lyžiarska oblasť na svete. Realizácii tejto vízie však zabránilo vytvorenie národného parku Vanoise v roku 1963 (vôbec prvý vyhlásený národný park vo Francúzsku).

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?