NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Dolné Rakúsko (Niederösterreich) – 177 kilometrov veľmi blízkých zjazdoviek


Dolné Rakúsko (Niederösterreich) je spolková zem na severovýchode Rakúska, susediaca s Južným Českom, Južnou Moravou i Slovenskom a obklopujúca svojím územím Viedeň. Severovýchod Dolného Rakúska tvoria prevážne pahorkatiny a nížiny, zatiaľ čo na severozápade dominujú vrchoviny. Na juhu Dolného Rakúska sa zdvíhajú Alpy, ktoré na hranici so Štajerskom dosahujú nadmorskej výšky cez 2 000 metrov. Najvyššou horou dolnorakúskych Álp je so svojími 2 076 metrami hora Schneeberg nazývaná tiež Klosterwappen. V Dolnom Rakúsku sa môžete tešiť na 177 kilometrov zjazdoviek obsluhovaných 77 prepravnými zariadeniami. Za najlepšie strediská spolkovej zeme Niederösterreich sú z viac než 20 tamojších lyžiarskych areálov považované skirezorty Zauberberg Semmering, Ötscher – Lackenhof (Gaming) a Hochkar – Göstling. Najvyššie položený z nich siaha do 1 808 metrov nad morom (Hochkar – Göstling). Vďaka mnohým inovatívnym ponukám je Dolné Rakúsko v zime ideálnym miestom pre trávenie príjemných dní naplnených športom a relaxáciou.


Hochkar – jedno zo snehovo najspoľahlivejších stredisiek


Hochkar, najvyššie položené lyžiarske stredisko spolkovej zeme Dolné Rakúsko, je vyhľadávané najmä moravskými lyžiarmi nielen vďaka veľmi krátkej dojazdovej vzdialenosti, ale i preto, že je jedným zo snehovo najspoľahlivejších stredisiek široko ďaleko. 19 kilometrov píst a relatívne moderné lanovky z neho robia ideálny tip nielen na víkend. Hochkar celkovo pôsobí skutočne vysokohorským dojmom, aj keď je maximálna nadmorská výška „len“ tesne nad 1 800 m. Zjazdovky často menia smer a sú tak atraktívne i pro náročnejších lyžiarov. Bežkárov potešia upravené stopy pre klasiku i skating v areáli Hochreit neďaleko Göstlingu. Po lyžovaní všetci uvítajú možnosť návštevy kúpeľov Ybbstaler Solebad v Göstlingu s príjemne teplou slanou vodou.


Ötscher – rodinné lyžiarske stredisko medzi zalesnenými svahmi


Rodinné lyžiarske stredisko Ötscher pri mestečku Lackenhof ponúka celkom 19 km zjazdoviek, teda rovnako, ako neďaleký známejší Hochkar, s ktorým ho spája priame skibusové spojenie, a dokonca i možnosť kombinovaného skipasu platného v obidvoch strediskách. Horská dedinka Lackenhof na úpätí bezmála dvojtisícového Ötscheru je obklopená strmými zalesnenými svahmi, do ktorých sa zakrojili priamo náročné trate a aj kľukatejšie začiatočnícke zjazdovky, všetky sprístupnené sedačkovými lanovkami. Vďaka polohe v severnom podhorí Álp je Ötscher veľmi dobre dostupný z južných Čiech a Moravy i na víkend. Relatívne malý, ovšem pestrý a kompaktný areál láka nielen rodiny, ale i náročnejších lyžiarov – z oboch vrcholov (Kleiner a Grosser Ötscher) smerujú kolmo dolu impozantné čierne zjazdovky, vždy však sprevádzané i miernejšími variantami. Všetky svahy sú zalesnené, teda pomerne odolné proti vetru, len vrchol Kleiner Ötscheru je otvorenejší.


Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?