NEV-DAMA a.s.

V tejto chvíli pre Vás zájazdy pripravujeme.

Zadajte Váš e-mail a dostanete upozornenie ihneď po spustení do predaja.

Popis oblasti

Valtellina – vzdialenejšia, ale cenovo priaznivejšia časť Lombardie

Oblasť Valtellina, zahŕňajúca tiež Alta Valtellinu vyčlenenú na tomto webe samostatne, leží na samom severe Talianska, kde zo západnej a severnej strany susedí so švajčiarskym Engadinom so svetoznámym strediskom St. Moritz, na východe hraničí so známou a obľúbenou oblasťou Skirama Dolomiti Adamello Brenta a na juhu siaha až k brehom jazera Lago di Como. V neďalekom okolí provinčnej metropole Sondrio sa nachádza rada lyžiarskych areálov, z nich sme i pre nadchádzajúcu zimnú sezónu znova vybrali 3 najväčšie – Apricu, Madesimo a Chiesu Valmalenco.

Aprica, Madesimo a Chiesa Valmalenco – menšie, avšak sympatické strediská

Aj napriek tomu, že sa jedná o lyžiarske strediská, aspoň v porovnaní s ponukou Dolomiti Superski, Skiramy Dolomiti Adamello Brenta, Alta Valtelliny a Valle d’Aosta, rozmerov menších, majú dozaista čo ponúknuť i nemalej časti zahraničních lyžiarov. Po čo i len letmom nahliadnutí do cenníkových stránok týchto stredísk by sa mohlo zdať, že dôvodom sú hlavne nízke cenové relácie. Áno, to je pravda, ale dôvody sú i ďalšie, u každého jednotlivého strediska trochu odlišné.

Aprica – kompletná infraštruktúra priamo pri zjazdovkách

Aprica, posadená na rovnakomennom priesmyku medzi Valtellinou a Val Camonicou, ponúka kompaktný a prevažne na severnom svahu situovaný skiareál, veľkú lôžkovú kapacitu v rámci ubytovacích zariadení v pešej vzdialenosti od lyžovania, ale tiež, na stredisko tejto veľkosti, až nevídane kompletnú infraštruktúru. A voči takto širokej a kvalitnej ponuke sú niektoré nami ponúkané ceny až úsmevné.

Chiesa Valmalenco – najväčšia kabína na svete a zjazdovka Gustava Thöniho

Chiesa Valmalenco naopak disponuje ubytovacou kapacitou len veľmi limitovanou, a to naviac s povinnosťou každodenného sadnutia do auta, nájdete tu však poväčšinou moderné lanovky, vrátane najväčšej jednopodlažnej kabíny na svete nazývanej Snow Eagle, ale predovšetkým vynikajúcej zjazdovky (jednu z nich projektoval sám olympijský víťaz zo Sappora 1972 Gustavo Thöni), na ktorých sa naviac vo všedné dni o ďalšieho lyžiara takmer „nezavadí“.

Madesimo – módna lokalita talianskych celebrít

A Madesimo? To je naozajstná lahôdka. Vysoká nadmorská výška, záplavy prašanu, na Taliansko veľmi nadštandardné množstvo voľného terénu, moderné prepravné zariadenia, luxusné, prevažne náročnejšie zjazdovky, finančne nákladnejšie ubytovacie kapacity priamo na svahu či ekonomicky výhodnejšia s malým dochádzaním i viac než slušná infraštruktúra – to je dnešné Madesimo, najväčší, najprestížnejší a momentálne i „najmódnejší“ miestny skiareál. Sem jazdí za zábavou na snehu napríklad motocyklová legenda Valentino Rossi či bývalí futbalisti Squadry Azzurry, majster sveta Gianluca Zambrotta i viacmajster sveta a tréner národného tímu Roberto Donadoni.

„Vyhliadková jazda“ po horských cestách

Všetky zmienené strediská však majú i jedno výrazné negatívum – veľkú vzdialenosť od všetkých dialničných ťahov. Avšak ten, kto sa toho nezaľakne a absolvuje, podľa zvolenej trasy a strediska, 115 až 205 posledných (a vďaka nádhernej alpskej krajine vizuálne náležite atraktívnych) kilometrov mimo dialnicu, bude patrične odmenený a určite sa sem bude vracať i v budúcnosti.

Zájazdy a ubytovanie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zabudli ste prihlasovacie údaje?